Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с НАП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с НАП

    Честита Нова Година на всички да пожелая първо... дано не ви почва като на мен Малко предистория на моя случай, преди малко повече от година извърших ПТП взеха ми и книжката за 1 месец имаше и глоба от 70лв. платих си глобата изтече наказанието върнаха ми и книжката. Днес получавам писмо от НАП че все още ги дължа тези пари и че ще бъда даден на съдия изпълнител ако не ги платя... аз естествено си пазя квинатцията ще им я покажа и всичко ще е наред. Аз обаче искам да се.я на някой в устата дето не си е свършил работата, значи ако не си пазя квитанцията плащам още веднъж може дори и трети път да платя ако съм достатъчно тъп пак да не я запазя (това ми е ясно) не ми е ясно каква е тази държава какви са тези институции как веднъж не забравиха да впишат някой глоба а забравят да впишат че си я платил. Имам чусвтвото че глобата съм я платил на някакви квартални лихварчета и сега ме пробват втори път дали ще мине номерът. Вече сериозно... мога ли да потърся отговорност на някой? След като могат да заплашват и след като грешкатата е на някой друг този някой друг не трябва ли да понесе някаква отговорност? Така ли стават нещата в България? Правиш си каквото искаш ако мине номера мине ако ли не ... ъмммм... извинявайте?

  • #2
    От: Проблеми с НАП

    Често се случва... Обикновено просто не е нанесена корекцията.. Затова и обменям информация с НАП само по електронен път директно с техните системи и никога няма грешка... Иначе няма оправия...
    Да търсиш персонална отговорност - ЗАБРАВИ... Имали сме сериозни случаи... От рода на искове около 1млн лв поради абсурдни доводи (от рода, че световно известна марка/фирма не съществува, защото в момента на проверката няма фирма с такъв VAT номер, какъвто е указан на фактурата, а просто през годината немския НАП решил да смени номера на фирмата)... Запори на сметки, съдилища и т.н... И накрая - няма и 'извинявай'...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Проблеми с НАП

      Ебаси помиярите... и като се сетя колко хорица са изгорели така...

      Коментар


      • #4
        От: Проблеми с НАП

        Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
        Честита Нова Година на всички да пожелая първо... дано не ви почва като на мен Малко предистория на моя случай, преди малко повече от година извърших ПТП взеха ми и книжката за 1 месец имаше и глоба от 70лв. платих си глобата изтече наказанието върнаха ми и книжката. Днес получавам писмо от НАП че все още ги дължа тези пари и че ще бъда даден на съдия изпълнител ако не ги платя... аз естествено си пазя квинатцията ще им я покажа и всичко ще е наред. Аз обаче искам да се.я на някой в устата дето не си е свършил работата, значи ако не си пазя квитанцията плащам още веднъж може дори и трети път да платя ако съм достатъчно тъп пак да не я запазя (това ми е ясно) не ми е ясно каква е тази държава какви са тези институции как веднъж не забравиха да впишат някой глоба а забравят да впишат че си я платил. Имам чусвтвото че глобата съм я платил на някакви квартални лихварчета и сега ме пробват втори път дали ще мине номерът. Вече сериозно... мога ли да потърся отговорност на някой? След като могат да заплашват и след като грешкатата е на някой друг този някой друг не трябва ли да понесе някаква отговорност? Така ли стават нещата в България? Правиш си каквото искаш ако мине номера мине ако ли не ... ъмммм... извинявайте?
        В платежното посочил ли си номер на акта?

        Коментар


        • #5
          От: Проблеми с НАП

          Често срещана ситуация, типична за документооборота в БГ. Много често се случва, да не кажа, че сигурно половината глоби, които НАП тръгва да събира, са вече или платени, или се водят дела за отмяна на постановленията. Проблем нямаш, защото в КАТ глобата ти ще си излезе платена, а в банката също знаят кой кога и какво е внасял. Платежните се пазят. Търсене на отговорност...умряла работа. Не и в тая държава. Още по-тъпо е когато си обжалвал постановление, спечелил си на две инстанции, а КАТ пращат глобата за събиране в НАП с мотива, че решението на съда още не им е връчено и при тях глобата стои неплатена. Също много често срещана, да не кажа обичайна ситуация.
          Копирай бележката, писмото от НАП, 5 реда текст, че в отговор на тяхно съобщение им изпращаш доказателства за извършеното плащане и им го засили обратно-препоръчано с обратна разписка.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Проблеми с НАП

            Някъде из темите за икономика, политика и т.н. ревах с подробности за подобен случай. Решавам си проблемът като си вадя удостоверение за липса на задължения веднъж в годината, максимум на две години. При "неочаквано цъфнали" платени глоби нося квитанции и бордера, и набивам канчето на попадналият ми служител (не че нещо ми е виновен той) а при "чисто" удостоверение, мятам въпросните квитанции с чиста съвест в кошчето. Доколкото разбирам, проблемът се появява ако си платиш глобата, преди да е заведена в СИСТЕМАТА. Както знаем всички, винаги е виновна СИСТЕМАТА, а персонални виновници няма никога. Тааааааа, тези глоби се появяват в системата след месец- два- три... когато някоя леля успее да ги въведе. Ако си си платил преди това, не е сигурно, че системата ще направи връзка между плащането и глобата. Изобщо, системата е конструирана да събира трудносъбираеми вземания. Тя дори не допуска, че може като съвестен гражданин да си платиш самоволно и бързо. И аз съм получавал заплахи за съд, изземване на имущество и какви ли не закани за саморазправа, без да има и един ред в смисъл "горепосочената сума може да заплатите на касата в.... по сметка.... или онлайн на....." т.е. предполага се, че аз нямам намерение да плащам и ще се видим директно в съда или като ми притропа ЧСИ на вратата.
            Отивай, оправяй се и започни да си вадиш УНЛЗ. Не струва нищо, заявлението се попълва за минута.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #7
              От: Проблеми с НАП

              Ам с 20-те лв "разходи" дето са ми сложили с тях какво става? Двадесет лева разходи... това писмо с някакъв ескорт ли до дома са го докарали или от хеликоптер са спуснали човек пред дома че са си писали 20 лв. разходи

              Коментар


              • #8
                От: Проблеми с НАП

                Писах ти какво да направиш. Няма 20 лева разходи. Могат и 5 милиона да ти напишат. Уведоми ги преди наистина да тръгнат да ги събират принудително, защото тогава виновни пак няма да има, но за сметка на това ще потрошиш два пъти по толкова време и нерви.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблеми с НАП

                  За разходите - да не ти пука - ще отпаднат от самосебе си...
                  Мен другите данъчни ми бяха начислили едни 'разходи' 600лв, ама като им показах документите - всичко отпадна - и натрупаните лихви и т.н....
                  Сега поне има вече работеща система за глобите в КАТ - и там може да се провери...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблеми с НАП

                    Мхм... иначе да, без книжка стоях един месец най вероятно е така както казваш платил съм преди да излезе акта в системата (то нямаше и как да не платя няма кой да ми върне книжката ако не платая акта) А там пък каква небивалица беше... извършил ПТП и избягал от произшествието (един месец без книжка и 70 лв глоба) тези двете сигурно ще се зачудите как стоят едно до друго но да... блъскаш някой бягаш и ти взимат само 70 лв и един месц без книжка. А релано на един паркинг някъв като паркирал си упрял колата в моята калниците вежда във вежда аз сядам мръдвам буквално един сантиметър и спирам, оня като почва да реве ( че и жена му) олеле малеле колата... гледам гледам нищо няма пак гледам нищичко дори деформация на ламарината просто едносантиметрова черта като шкурено със шкурка... викам брат да ти дам 2 лв да си купиш паста за зъби да го полираш, той се обърна продължи да си кара работата аз си заминах.... след 3 дена идва полицай у дома... така и така извършили сте ПТП и сте напуснали произшествието, викам доказателства имаш ли имам да вади телефона и показва някви снимки, да ама то не се вижда и там нищо. Вади някви листи вика подписвай да си нямаш по големи проблеми си палтиш една малка глоба и ще постоиш един месец без книжка и да знаеш че те гледаме ако се случи на човека нещо с колата теб ще търсим. Викам тука става нещо някъв полицай идва след 3 дена (на въпроса защо чак след 3 дена ми вика бил зает ) вади снимки правени от собствения му телефон заплашва... ама викам аз се подписах вече... пък каква била работата човечеца с ударената кола (40 годишна хубаво изгнила жигула) бил инструктор на времето от там и познати полицаи бол звъннал на някой най вероятно дали му акъл как да изкара 90 лв обезщетение за "щетата" и така.

                    п.п. Отивам в КАТ да си взимам книжката... взимам я влизам в колата тръгвам и след 5 секунди (буквално) ме спира катаджия... не съм спрял на знак стоп без колан с телефон в ръката направо си да ти вземем книжката вика обеснявам му че току що са ми я върнали... разминавам се с акт за 50 лв... ефектна на пеперудата (имаше такъв филм) от една драскотинка година и половина по късно какво стана къде отиде работат НАП съдия изпълнители.....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблеми с НАП

                      Изработили са те типично по милиционерски. Никога вече не подписвай неща, дето ти навира държавен служител в ръцете, особено пък униформен. 99% гаранция си прави някаква далавера или услуга на някой свой човек.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблеми с НАП

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Изработили са те типично по милиционерски. Никога вече не подписвай неща, дето ти навира държавен служител в ръцете, особено пък униформен. 99% гаранция си прави някаква далавера или услуга на някой свой човек.
                        Да! И не е вярно, че няма хора на които глобите им се разминават. Има такива и повечето са се разминали съвсем преднамерено.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблеми с НАП

                          Странна е системата на КАТ. Има определена несправедливост към някои хора. Ма то и живота е несправедлив де. Иначе и аз съм плащал па плащане не ми се губи. И бележки не пазя.
                          п.п. Имам наблюдение, че може да се извади справка кой кога е платил каквото е платил. И като справка за НАП би могло.
                          п.п.п. Като дойде време да се плаща от вкъщи е друга работа. Ма скоро не го виждам това.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблеми с НАП

                            Сблъсъците ми с НАП са предимно служебни, и както писах - проблемите изчезнаха когато почнах да плаща от вкъщи Т.е. счетоводството пуска 'Актовете' (т.е. - задълженията), аз виждам задълженията директно в сайта на НАП и плащам точно до стотинка онлайн...
                            И на другия ден - дължимите суми вече отсъстват от списъка за задължения... БЕЗ ГРЕШКА вече години...
                            Преди това постоянно имаше замятания - те сумите стоят там в някаква сметка, но не са разнесени по партидата... Включително съм имал случай с платени по дадена сметка, ама НАП след това сменили сметката - трябваше да им напиша официално писмо да си ги вземат от старата сметка, и отново - всичко стана ОК... Но това бе на времето...
                            Както казах - откакто става всичко електронно, с дирекнто подаване на декларациите към техния компютър (след одобрение на техен служител на някои от тях разбира се) - проблемите отпаднаха...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблеми с НАП

                              Демек цялата тема иде да рече, че проблема е в НАП?
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X