Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кайма от.. ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Кайма от.. ?

    Един от ефектите на скарата (които правят печено и пържено, различни неща), е че мазнината изкапва (в огъня). Хлябът задържа/попива мазнината и въпреки, че на скара, пак имаме пържено.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #62
      От: Кайма от.. ?

      Ми то пърженото е по-вкусно.
      Ся, ако има залитане по модерното здравословно хранене, и се избягва пърженото-друг въпрос.
      Очаквам в скоро време да се заговори за "безопасно" хранене.

      Пък аз(а и много други от моето поколение) сме израснали с пържени храни, и ей на...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #63
        От: Кайма от.. ?

        Пиши "на мен ми е по-вкусно" - и си стискаме ръцете. Въобще не става въпрос за здравословно и дрън-дрън. Просто разни начини на готвене.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #64
          От: Кайма от.. ?

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Един от ефектите на скарата (които правят печено и пържено, различни неща), е че мазнината изкапва (в огъня). Хлябът задържа/попива мазнината и въпреки, че на скара, пак имаме пържено.
          Хлябът, както и лукът, смян на пюре, прават каймата рехава и пухкава - прекрасно за пържене. Но на скара имат обратен ефект, структурата се разкапва, лепи и не държи.

          Коментар


          • #65
            От: Кайма от.. ?

            Винаги слагаме сода за хляб и газ. вода, понякога и лед на люспи, подправките е много индивидуално, чесън, джоджен, девесил, престой в хладилника 24ч, лукът преди печене/ пържене, ръцете с вода и оцет. По- ситна решетка за свинско и тлъсто, средна и едра за телешко, овче и дивеч. На магарешко, конско и дивеч слагат говежда/телешка лой. За мен най- добро е тлъсто 60% свинско, 10%телешко и 30% агнешко. Правили сме много от всякаква неуважана риба по водоемите, премилане 2 пъти с кожа и кости и после на скара като другите. Хляб и яйце само на пържените. Общо взето това е било винаги около мен.
            пп стари готвачи казваха, че трябва да е от различни части на животното и сланината е задължителна
            Последно редактирано от veskov; 04-01-18, 11:50.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #66
              От: Кайма от.. ?

              Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
              Да попрочетеш малко за протеините преди да си сгагичосал темата,аМоже и за аминокиселини да почетеш,и за полимери разни...Глутамат,ала бала...ма...гаринМажеш грес,мирише ти на масло,ма не е от крава,аре са,че издребняваме,важно е да е протеинНищо лично,споделям мнението на Кольо,кайма става само от свинско.Другото са интерпретации,и на полимеризации....А,и важно е с ква химия е навпавано добичето
              Много съм прост. Извинявай, че симпатизирам на молекулярната кухня и не съм си дочел. Отиде ми докторантурата Въобще не смятам да демагогствам и само 2-3 вметки. А и не претендирам високо познанство.
              -ползването на мляко(кисело) за мариноване на жилаво(козе) месо е древна индийска кулинарна практика;
              -по средиземноморието за марината е служила смес от морска вода, зехтин и букет подправки…(Шаму);
              -ензим в смокинята, пъпешът, кивито, джинджифилът действа толкова агресивно на месото, че може да го превърне в каша;
              Това си е цяла наука, еволюираща както всичко останало(Акуа-марина и ГрималJ)
              Може и да пропуснеш! Ако не, то поне кажи, кое не е вярно и къде подвеждам?

              П.П. Не съжалявам, че не продължих с химията в ученическите години! Пробвай рецептата ми за кюфтета, интересен е вкусът, без значение дали са приготвени на скара, тиган, та дори и фурна(изпитано)

              Коментар


              • #67
                От: Кайма от.. ?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Ми то пърженото е по-вкусно.
                Ся, ако има залитане по модерното здравословно хранене, и се избягва пърженото-друг въпрос.
                Очаквам в скоро време да се заговори за "безопасно" хранене.

                Пък аз(а и много други от моето поколение) сме израснали с пържени храни, и ей на...
                Че то на скара си е най-вредно(силно препържено също), като изключим че методът е диетичен, остава вкусът!

                Коментар


                • #68
                  От: Кайма от.. ?

                  Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                  ... Отиде ми докторантурата ...
                  Нема да се пуашиш.Аз дори и вишо нямам.Ма,кат заговори да протеини и ензими,би ли ни осветлил каква е разликата между ензим и субстрат

                  Коментар


                  • #69
                    От: Кайма от.. ?

                    Аз много обичам кюфтета и кебапчета, но след 1990 г. вкусът им по заведенията се промени към лошо и по-лошо. У дома ползвах разни рецепти за каймата: с бира, с кисело мляко и какво ли не, но пак не е същото. Мисля си, че причината е купешкото месо, защото и пържолите не са вкусни както преди, даже нищо не струват.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #70
                      От: Кайма от.. ?

                      Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                      Нема да се пуашиш.Аз дори и вишо нямам.Ма,кат заговори да протеини и ензими,би ли ни осветлил каква е разликата между ензим и субстрат
                      Еее, аре да държим левела на темата малко по-фолклорен.

                      P.S. И по-правилно е вишУ.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #71
                        От: Кайма от.. ?

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        Аз много обичам кюфтета и кебапчета, но след 1990 г. вкусът им по заведенията се промени към лошо и по-лошо. У дома ползвах разни рецепти за каймата: с бира, с кисело мляко и какво ли не, но пак не е същото. Мисля си, че причината е купешкото месо, защото и пържолите не са вкусни както преди, даже нищо не струват.
                        Много си прав!От хубава мома става хубава булка,викаше дядо.
                        Това го употребяваше доста често,като израз и прав излезе.
                        Другото което помня от него е,че от ла...но баница не става.
                        Тези работи важат и за месото!
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #72
                          От: Кайма от.. ?

                          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                          Аз много обичам кюфтета и кебапчета, но след 1990 г. вкусът им по заведенията се промени към лошо и по-лошо. У дома ползвах разни рецепти за каймата: с бира, с кисело мляко и какво ли не, но пак не е същото. Мисля си, че причината е купешкото месо, защото и пържолите не са вкусни както преди, даже нищо не струват.
                          Ако дойдеш към Благоевград , обади се да ти кажа къде да си купиш най хубавите кюфтета /готови изпечени / .
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #73
                            От: Кайма от.. ?

                            Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                            Нема да се пуашиш.Аз дори и вишо нямам.Ма,кат заговори да протеини и ензими,би ли ни осветлил каква е разликата между ензим и субстрат
                            ...от свинско месо. И докторантурата в кавички! Бива ли?
                            Мечката решила да меси пита!
                            Забъркала кашата, изпекла я - но се получила голяма курабия.
                            Светнало и, че пропуснала маята но вече късно - яла курабия.
                            Поне половин бира, да беше втасало!
                            ХАйде катализатори и фундаменти в лево, нещо ако съм засегнал прощавай. Както съм цитирал по-горе все историци, няма един биохимик!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Кайма от.. ?

                              Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                              ..... миришеха отвратително на коза , но вкуса беше невероятен .
                              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Кайма от.. ?

                                Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                                ...от свинско месо...!
                                За докторантурата разбрах,че химията ти е Вики,ясно.Да те питам: ти свинско месо виждал ли си.Ама истинско,българска порода,домашно отглеждано.С химията няма да те мъча,ако искаш да знаеш повече от Викито,купи си "Кратка химическа енциклопедия".Срещат се запазени екземпляри за 30-40лв.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X