Обява

Свий
Няма добавени обяви.

диагностиака на МЛ320(W163) 2001год.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • диагностиака на МЛ320(W163) 2001год.

    колеги мисля да си купя този "китаец"V2.1 Super Mini ELM327 BT OBD2, знае ли някой това да ли е съвместим с МЛ320 (W163) 2001год.


  • #2
    От: диагностиака на МЛ320(W163) 2001год.

    Не е съвместим,там само Mercedes Star Diagnostic scanner работи коректно.
    Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

    Коментар


    • #3
      От: диагностиака на МЛ320(W163) 2001год.

      колега на този Mercedes Star Diagnostic scanner цената е много ,много професионална.Аз търся цена любителска.

      Коментар


      • #4
        От: диагностиака на МЛ320(W163) 2001год.

        Те много хора търсят, ама за Мерцедес и особено след 2000г. нещата с диагностиката са силно проблематични. Така са ги направили, че да нямат "любителска" диагностика. Има разни разработки-руски и китайски, които не четат всички сиситеми, не ги четат винаги и т.н. и цената пак е доста далеч от любителска.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: диагностиака на МЛ320(W163) 2001год.

          Имали някой представа Българските официални дилъри на Мерцедеc,какво плащат и на кого,за да имат Star Diagnose и програмите WIS и EPC ?
          Мартин Димитров
          УАЗ

          Коментар


          • #6
            От: диагностиака на МЛ320(W163) 2001год.

            Едва ли ги плащат. По-скоро да им ги предоставят като част от условията по лиценза.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: диагностиака на МЛ320(W163) 2001год.

              Нито програмната поддръжка на WIS, нито на EPC, нито на EVA, нито на всичко останало се плаща към официала.

              След като голяма част от софтуерния съпорт е предоставен на дилъри и нетърговски организации, е нормално официалната поддръжка да не се плаща от представителя.

              Освен това, предвид някои факти, тия пари са нищожни суми за собственика на представителя.

              А, и освен това, доста от тия неща са достъпни безплатно някъде из нета - с някои непълноти тук-таме, които се допълват с други непълноти - там-тук...

              Ако човек се интересува, може да си сглоби доста пълна система. Само мерак да има.

              Коментар


              • #8
                диагностиака на МЛ320(W163) 2001год.

                Официалните цени
                https://service-parts.mercedes-benz....&market=Europe

                От край време се каня да купя EPC, мързи ме да пускам виртуална машина за Windows/IE

                Цените според мен са доста добри.

                Коментар


                • #9
                  От: диагностиака на МЛ320(W163) 2001год.

                  Това с ЕЛМ-а колега го забрави , това е голям майтап , понякога успява да изтрие грешки Иначе аз ползвам ДАС имам и два китайски таблета от висок клас , трябва да ви кажа че 90% от нещата ги правя с таблетите , работя основно с автомобили след 2005-6 до към 2013 .
                  2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                  ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                  Коментар


                  • #10
                    От: диагностиака на МЛ320(W163) 2001год.

                    ОК, понеже приятелчето ми си купи същия мерцедес 2002ра година да кажа и аз от опит - китайските БТ ОБД2 четци и Торк четат супер много данни на тия коли(стари мерцедеси). Четох и Е класа 320 дизел, не знам как се води В211 модел или нещо такова, не им разбирам хич на тия мерцедеси.

                    Аз засякох над 6-7 грешки различни и всички можех да ги трия и да анализирам.

                    След това авера отиде на три сервиза с професионална мерцедес диагностика и те не намериха никакви други грешки и/или повторените грешки, които и аз хванах му ги изтриха.

                    Ползвам разни китайски ОБД2 четци за двуцифрена сума и ТОРК на телефона.

                    Не казвам, че ОБД2 четрците четат всичко, казвам, че супер доволно могат да бъдат едно добро начало за диахностика на стари мерцедеси от точно този модел.

                    ОБАЧЕ, А класа А160, мисля 2002ра година не можах да разчета, само каза - Мерцедес, година, бензинов двигател и не можах да видя никакви други данни, тоест мерцедес след някоя година и/или за някой модели вече са хлопнали кепенците!

                    Въпрос на 5 минутки тест е да се потвърди, дали може или не може да се чете тази кола с ОБД2 четци, който има нужда ще го направи на място и без да се ходи до сервиз.
                    Последно редактирано от BatGeorgeone; 19-04-18, 10:14.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X