Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

    Според стр.56 на ръководството,
    на кафявия конектор, двата крайни пина от реда на който имаш три пина (този с големия отвор). Проводниците на тези пинове трябва да са залено-червен и черен.

    Коментар


    • #32
      От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

      Първоначално публикуван от avalanche Преглед на мнение
      Според стр.56 на ръководството,
      на кафявия конектор, двата крайни пина от реда на който имаш три пина (този с големия отвор). Проводниците на тези пинове трябва да са залено-червен и черен.
      Точно така. Пробвано. Дай ги на късо с мостче и аварийните мигат.

      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #33
        От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

        Благодаря стана

        Коментар


        • #34
          От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

          Иска ми се да свържа някак и дистанционното на волана към плейъра. Сложих плейър на Сони, който поддържа дистанционни и може да се обучава ако не го разпознае само. Кабела към Сонито трябва да е с букса 3.5 мм, дават го че се води Sony RC-SR1 Steering Wheel Remote Cable, но го няма никъде в България.
          Намерих някакъв универсален конектор в Ави*** ЛИНК , и мисля че ще стане, но тук идва друг проблем за мен - буксата на Тераното не я виждам в инструкциите на Сони ЛИНК.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:buksa_nissan.png
Прегледи:1
Размер:47.1 КБ
ID:5816751

          Някой свързвал ли е успешно дистанционно във волана и ако може да подскаже?

          Коментар


          • #35
            От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

            1. Не можеш да вържеш сонито директно, трабва ти интерфейс.
            2. Това, което си намерил в Авител е само кабел. Трябва ти тия неща:
            - https://www.avitel-bg.com/connects2-..._2--nissan-swc - това е самия интерфейс за Nissan.
            - https://www.avitel-bg.com/connects2-ctmultilead-2 - това е кабела между интерфейса и музиката, и е универсално (в инструкциите пише кое-що).

            Хубавото му е че е и преходник между нисанските кабели и евро конектор, тоест включваш го директно към евро преходника на радиото - всички от последните 15 години си идват с такъв от магазина.

            Дригото е - пази си касовета бележка/гаранцията. Моето между многото махания и слагания в един момент сдаде. Може и по моя вина да е било, нямам идея. Иначе междувременно си работеше.

            И не на последно място - ако ще слагате 1-DIN, има си фабрична рамка, ако искате да изглежда читаво. Има и по моргите, има и в английския eBay, барабар с копчето за аварийните е нещо като 40лв обикновено. Мен лично, при наличие на достъпна фабрична рамка, никой не може да ме накара да ползвам нещо друго. Загубеното време да се направи да изглежда читаво (ама наистина читаво) никак не може да ми покрие въпросните 40лв, а и не се знае материалите покрай процеса (да ме прощава колегата горе, ама парче "някаква" пластмаса и "някаква" кожа + използвания бутон по моите критерии изглеждат просто гадно и не се връзват с нищо) дали няма да излязат на съизмерима цена.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

              Благодаря за информацията.
              Надявах се да стане точно с Connects2 CTMULTILEAD.2. В документа на Сони (и в ръководството на плейъра ми пише, че трябва само кабел Sony RC-SR1 Steering Wheel Remote Cable, който реално си е буксата с три кабела GND, Input 1 и Input 2). По принцип плейъра може да се обучава - натисни бутон, натисни бутон 2 и т.н. В ръковдството на Тераното също видях надежда:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:manual.png
Прегледи:1
Размер:98.7 КБ
ID:5816752

              Явно ще се купува кабел, проба и накрая и интерфейса от Англия

              Иначе за рамката сте напълно прав и аз се отказах от модификации и вече съм горд собственик на фабричната рамка с бутона

              Коментар


              • #37
                От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

                Първоначално публикуван от vladdark Преглед на мнение
                Да аз съм го направил с женско/женско в момента, на старата кола, не само заради стърчащите кабелчета, но и заради удобството. Много по лесно се маха така.
                Колега , а останалите пинове за какво са?

                Коментар


                • #38
                  От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

                  Първоначално публикуван от avalanche Преглед на мнение
                  Според стр.56 на ръководството,
                  на кафявия конектор, двата крайни пина от реда на който имаш три пина (този с големия отвор). Проводниците на тези пинове трябва да са залено-червен и черен.
                  А останалите пинове на буксата за аварийните за какво са?

                  Коментар


                  • #39
                    Пробвам се да сваля оригиналното радиото на Тараното 2002, но нещо не ми се получава.
                    Прегледах форума и ръководството, но не намерих обяснение за това.
                    Радиото е със CD и копче за аварийните от горе.
                    По принцип свалих пластмасовият панел с копчето, но не откривам ключалките на аудио системата.
                    Сигурно не се налага свалянето на цялата средна конзола.

                    Коментар


                    • #40
                      Да беше снимал. Няма как да свалиш средната конзола без да свалиш радиото.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        Идеята ми е да сваля радиото и да го дам на ремонт - като тръгна и прекъсва/гасне няколко пъти и после няма проблем.
                        Средната конзола (кафявата пластмаса) съм я свалял и без да свалям радиото. Поне по спомен.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Radio.jpg
Прегледи:419
Размер:1.03 МБ
ID:6910378

                        Коментар


                        • #42
                          Махай конзолата. Радиото не е на щипки. Имаш 2 болта при радиото (виждат се на снимката) 2 при пепелника и 2 долу, кото се виждат след като махнеш панела с маншоните на лостовете на скоростите и раздатката.

                          И... купи си друго радио, ако питаш мен, освен ако не е нещо хептем елементарно.
                          Последно редактирано от sparkybg; 03-02-23, 17:30.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            После, франсетата били за...таковане.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              После, франсетата били за...таковане.
                              Въпросното махане се прави за под минута.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                Здравейте и аз съм с Терано 2002 година с този тип CD и ми се налага да го сваля и да го сменя с друго. Има ли начин да сваля CDто без да свалям декоративната махагонова конзола защото е нагоряла от слънцето и най вероятно ще се повреди при свалянето. Някой ако е свалял такова CD без да сваля панела с бутона за аварийките и конзолата моля да сподели как.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X