Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

    Колеги, някаква идея от къде може да се намери рамката с бутона, която се слага за да се монтира стандартно радио 1 ДИН на мястото на стоковото радио?
    Ей за подобно нещо говоря:
    http://a4.pbase.com/o2/98/780298/1/1...grade01reg.jpg

  • #2
    От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

    Изобщо ли не работи старото, серийно радио?

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

      Имаше във форума шаблон за дупката, да можеш да си изрежеш от подходящ материал.
      Иначе и аз търсих готов панел, но не намерих. Накрая се отказах, защото моето радио проработи и всъщност вади приличен звук по моите разбиряния. Ще си купувам трансмитер за МР3-ките. Даже в Алиекспрес има и адаптерни касетки с SD карта, стига да ти работи касетофона.

      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

        Първоначално публикуван от mitio Преглед на мнение
        Изобщо ли не работи старото, серийно радио?
        Радиото работи, но дисплея не. А и касетки да влача 2018 година някак не се връзва. Имам чудно пионерче което си взех , един дин с дисплей, видео, блутут и всичко. Не можах да намеря шаблона. По принцип, като видях цените ми се приплака и реших да ползвам алуминиевото парче ламарина дебело 2 милиметра. Таман и радиостанцията ще боцна вътре... Ако има фабрична по добре, но май май...

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

          Ето я темата с шаблона на панела.
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...=181251&page=2
          Ако щях да го правя сега, вероятно щях да отида да ми изрежат каквото пожелая на CNC фреза.
          Успех.
          Георги Тонев

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

            Благодаря ти Георги. Ще погледна темата и сигурно ще ида на водно рязане.
            ПС: Сега изчетох темата. Наистина полезна с онзи pdf. Тъй като радиостанцията ми е много по малка от 1 дин, като се комбинира с бутон за аварийните ще запълни всичко. Много благодаря!
            Последно редактирано от vladdark; 01-01-18, 23:18.

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

              Vladdark,
              Поогледай се какво се случва зад панела оригиналното радио Там не е съвсем дупка. Е, вярно е, че можеш да си изрежеш, което ти пречи.
              И на мен ми беше минала идеята да си вкарам радиостанцията там, но мисля, че дори най-малките мобилни китайчета няма да се поберат, нищо, че са 30мм високи.
              Между отвора за DIN-a и горния край на панела имаш нещо от рода на 37мм, но новото ти радио има рамка, която изяжда част от това разстояние. Та, радиостанцията може и да влезне над радиото, но ще е на милимунди. При мен, в крайна сметка, реших да си взимам истинска радиостанция, така че нямаше шанс да се побере

              Аз не бях открил темата на Vector. Съответно стигнах до подобно решение по свой път. Тук го поствах как изглежда наскоро.
              Изрязвах го на CNC от 5мм плексиглас. Обаче преди това си "валидирах" чертежите, като ги изрязвах на ръка от 6мм депрон. Беше доста полезно
              Трябва да обърнеш внимание на третото измерение тоест на дълбочината на рамката. По мое вижадне, всичко по-плитко от 12мм, оставя видими отворите на таблото и не ме кефи (въпрос на вкус).
              В същото това измерение, обърни внимание, че там където се опира радиото в таблото и там където се опира бутонът, разстоянията са различни. Аз лично "подпирах" около бутона, за да е здраво.

              За моята рамка използвах 3 слоя от по 5мм плексиглас. Естествено най-горния е декоративен. Долните два са технически, като при тях могат да се приложат разни идеи отностно захвата на рамката към таблото и към радиото. Също така, в тях се "скрива" и бутонът за аварийките. В плексигласа е много удобно да се правят глухи отвори и резби, така че целият "пакет" се стяга с болтчета и няма драми със скърцания и прочие.

              Успех.

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

                Благодаря. Радиото е със сепарейшън кит и при касетофона ще има само дисплей с копчета
                Предполагам ще трябва цялата средна конзола да сваля за да извадя касетофона ( т.е. жабката, кората под волана...) При теб доста добре се е получило. Бутона от къде го взе?

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

                  Не Средната конзола НЕ я пипаш
                  Радиото е захапано към нея с едни... трудни за описване елементи На предния панел имаш две малки дупчици. Нещо от рода на 3мм са. Едната е при врътката за силата на звука, другата е при цъкалката за станциите. През тях се натискат заключвалките със скоба за вадене. Аз моята я правих от оголен мостов проводник 4мм2 (или пък 6мм2 да беше). След като се отключат, радиото се измъква напред. Тогава виждаш, че за да демонтираш централната конзола, първо трябва да махнеш радиото
                  Ако зациклиш - утре мога да ти ги снимам, за да знаеш с какво се бориш.

                  Последният слой плексиглас е минат със шкурка набързо и е пръснат със структурно черно. Закръгленията на всички ръбове си дойдоха доста приятни от топлината на самия лазер, така че тях не съм ги шкурил.

                  Бутонът е от рено клио МК2. ОЕМ номерът му е 8200060036. Има ги и в червен вариант, там се водят за лагуна май. Долетя от Китай, поръчан през ebay. Единственият му проблем е, че се оказа нормално затворен. Докато Тераното иска нормално отворен. Та, сега, като ми е натиснат бутона не работят аварийките Мигат, когато бутонът е отпуснат Вече му свикнах. Е, мога да се съглася, че триъгълникът в бутона трябваше да е обърнат, но пък външния контур ме кефеше повече така

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

                    Номера на оригиналната маска е 68470-0X800 (възможно е да я има и под други номера).
                    Номера на оригиналния бутон е 25290-9F500 (пак е възможно да го има и под други кодове).

                    И двете могат да се купят от eBay и от други места, ако много държите всичко да е в оригинал. но цената на всяко е между 30 и 40 евра. С малко късмет може и по моргите да се намерят, особено бутона. Бутона е и с осветление.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

                      Спарки, както обикновенно, изби рибата с информация
                      По парт номера, наистина се намират и по-вменяеми цени.
                      На мен по моргите ми искаха 120 лв за маска+бутон (и то "като дойде, щото нема"). А само бутон (нов и оригинален) беше нещо от рода на 80 лв.
                      Това окончателно уби мързела в мен и си пуснах чертежите на лазера.
                      Радиостанция там може и да не побрах, но определено имам планове за разни допълнителни бутончета и дисплейчета по този панел, така че, за мен стоковата рамка си остана по-лошия вариант, макар и да беше по-лесен.
                      Тия бутончетата от реното и те са с диод вътре, но поне при мен, на конектора за аварийните светлини имам само два проводника.
                      Явно подсветката от габаритите на бутона е идвала през радиото.
                      Имах идея да опъна още 2-3 проводника от съседните конектори и да направя бутона димиран при габарити и мигащ при аварийки, ама ми се стори твърде голяма пудра (за момента).

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

                        За бутона с подсветка, дето не е с радиото, трябва да имаш отделен куплинг. С доста повече жици е.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sorry-now-sold...-.................................primera-p11-1996-1999-hazard-warning-light-sw.jpg
Прегледи:1
Размер:227.1 КБ
ID:5777233
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

                          Бутона е същия от Нисан Примера п-11.Ако някой му трябва имам 1 с буксата.
                          Ducati è nel mio cuore.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

                            Благодаря Спарки. Все пак мисля да се придържам към правеното. Ще ми се наложи освен дисплея на станцията да сложа и един два бутона, които на старата ми кола бяха завряни в... С купешкото няма да стане, а и цена 40-80 лева ми идва безумно. Даже на две места видях цена 99 паунда

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на стоково радио на Нисан Терано 2000г

                              Я не влизай в приключения, а се задоми с едно трасмитерче с блутуут за 20 - 30 лева и една флашка за още толкова и си решаваш въпроса с музиката и полицайте.
                              Аз съм с такова и съм много доволен. Понеще карам из планински терени и радиосенки имах проблеми с радиото. С 8-16-32 GB и си записваш каквато искаш музика за слушане от БГ до Лондон и обратно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X