Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

    Още една хранилка за милицията, ще се научат да манипулират газ анализаторите и ще има " И ко ши прайм ся ????"......

    Коментар


    • #17
      От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

      Е аризваш им я и да праат кво знаят и те и община и обяваваш гражданско неподчинение или ,както писах по горе караме им ги накуп пред парламента,ма за това требват ЯЙЦА!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #18
        От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

        А какви ли ще са показанията на уред0 в случай, че голяма част от изгорелите газове си излизат доста преди ауспуха?
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • #19
          От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

          Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
          А какви ли ще са показанията на уред0 в случай, че голяма част от изгорелите газове си излизат доста преди ауспуха?
          Най вероятно същите ,не вярвам на уреда да му трябва дебит и налягане.

          Коментар


          • #20
            От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

            За спирането от движение - едва ли ще има законен проблем - в края на краищата според Закона могат да спират от движение технически неизправни МПСта до отстраняване на проблема. А МПС, неотговарящо на заводски гарантираните нива на изгорели газове е технически неизправно...
            За глобата - според мен в момента само подплашват хората - към момента едва ли би минало такова нещо - по кой Закон и член ще те глобят?
            Виж ако се влезе в цирка с техническа модификация (например махнат ДПФ, катализатор и т.н.) то там не знам как стоят нещата...

            А за газовете - преди 2-3 месеца минавах със служебното Добло преглед - само за газовете правиха големи циркове и колата работи около 10 минути в различни режими... Чак аз се учудих...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

              Споко!
              Нема газанализатор без консумативи. Ще свършат.
              Отделно си требе внимание и подръжка.
              На патрулка нема да оцелеле повече от месец - два
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #22
                От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                И тук нещата издишат от всякъде . По принцип за да си член на комисия в пункт за ГТП се изисква минимум средно образование по утвърден списък като въпреки образователната степен се минава и допълнителен курс . Дали КАТаджията на улицата е компетентен да оцени техническото състояние на автомобила и може ли да докаже компетентността си с диплома ? Въпросните уреди кой ги е утвърдил и сертифицирал ? Къде и кой е определил коя кола на 20+ години кой стандарт е ? Щото човек завършил ТОХа или шивашкия да ми мери газовете
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                  Пак някой тьпунгер с идея и без грам понятие как да стане,адвокатите да се стягат,това няма да мине метър.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                    Да няма да мине. Тъпунгерите ще продължават да ни тровят безнаказано...


                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #25
                      От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                      Англичаните карат всякакви антики, пак ли ние по-католици от папата? Кога двигателят ще стане консуматив, кога ще прехвърляме кола с дописване в талона за десет минути? Само се чудят коя от коя по мизерия да вкарат.
                      Точно куките се разкарват с едни древни сетри, дето бълват кучета и котки през тръбата отзад. Бронираните коли и те са като парни локомотиви. С тях ще дойдат да ни бият на протеста.

                      Коментар


                      • #26
                        От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Да няма да мине. Тъпунгерите ще продължават да ни тровят безнаказано...
                        Не са виновни тьпунгерите с таратайките в случая,тук на 2 години минавам преглед за газове,машината е с директна връзка с тукашния КАТ,голяма е колко пералня и колата се качва на валяци,натоварване на 1500 оборота и на 2500,сертифицирана машина,оператора и той минал курс за работа с нея...........как тоя номер минава с Голф двойка на студен мотор без валяци на пътя и старшинката Петров ръчка у ауспуха?

                        Да си оправят бакиите с контролните пунктове,а не от Старшинката да искат неща които не са му работа.......ма важното е идеи да има и да се пише актив.......или пък може и да бьркам,каква страхотна идея е това,патрулката ще има е скенер че за ВИН номера ми та да разбере дали съм с 420ката или с 500,ще може даже да ме вдигнат на ръце за да видят дали имам катализатор и дали е нормален или от ония за 150 кинта държащи по 3 месеца..........искам да го видя това в снега,просто мечтая да видя как става тоя номер.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Англичаните карат всякакви антики, пак ли ние по-католици от папата? Кога двигателят ще стане консуматив, кога ще прехвърляме кола с дописване в талона за десет минути? Само се чудят коя от коя по мизерия да вкарат.
                          Точно куките се разкарват с едни древни сетри, дето бълват кучета и котки през тръбата отзад. Бронираните коли и те са като парни локомотиви. С тях ще дойдат да ни бият на протеста.
                          Е да дойдат, ние ше отидеме с таратайките ,даже и тия дето не пушат ,що требва да сме пеша.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #28
                            От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                            Пак каруцата пред коня, колкото да се отчита някаква дейност.
                            Данчето Фандъкова има меко казано странни вдъхновения...
                            Екологията е нещо хубаво, но популизма не.
                            И само последен модел возила да щъкат из столицата, не могат да компенсират минуса за екологията от всичките повдигнати пешеходни пътеки и други недомислици. Ама как да го обясниш на учителка и пожарникар, жадуващи за народната любов.

                            За три дизела Евро 2, плащам по 20лв годишен данък в България, в Германия за един Евро 3, около 370 евро. За разликата в ГТП вече се каза, аз допълвам - в Германия след аферата с VAG, теста се усложнява, а и ще има допълнително уточняване с реални тестове на екологичните класове за определяне на данъците (по-съществено е за новите автомобили).
                            Нещата у нас са сбъркани много далече преди контрола на газовете на пътя. С тия пет анализатора, и по 500 коли на ден да проверяват ще минат години преди да проверят всички возила в столицата дори теоритично. И на практика много по-лесно ще се минава теста със стара кола, дори и без катализатор, защото заводските и норми са по-високи. След някакъв период тия тестове ще останат само да ни губят времето на пътя. Файда за столицата, без ограничения за влизане по центъра в зависимост от екологичния клас, просто няма да има. В Германия се прави със система със стикери за екологичния клас.

                            А това, че ще ми пишат акт за газове на пътя, трябва първо да се регламентира в закона. Но може да стане само за возила, при които такава неизправност се сигнализира по някакъв начин на водача. Т.е. пак за по-новите. За по-старите да глобяват пункта за ГТП, но и него няма как... За вредни газове над нормата може да има много и различни причини, както от неизправности по самия двигател, така и от некачествено гориво.
                            И да отпаднат някои бангии, които ще се спрат от движение и няма да се пуснат отново, то повечето са си за спиране от движение и по други причини.

                            Но друго си е да наблегне Данчето на екология, безопасност, красота и пр. Не е важно какво се прави на практика и кое колко е полезно, важно е как изглежда и как се представя. Виновни са обаче тия които се връзват на популизма.

                            ПП: Между другото, дори в Босна и Херцеговина не може да се внесе кола под Евро 3.

                            ПП2: Ясно е, че в световен мащаб се задават много непопулярни промени в бъдеще. Може би ще доживеем дни, когато шофирането ще е останало в миналото. Просто нещата трябва да се правят умно и съответно да се водят от по-умните общества.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #29
                              От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                              Я да питам - колко е нормата на Москвич 12так,Руснака заводско колко му дава?

                              На всички дьрти дизели какво им замерват?

                              Как минава пред съда Хванат,прас и край.......ми аз не си бях затегнал капачката на резервоара,колата си е кукла,как така ми я спираш,по кой закон?

                              То и аз имам идеи ма е на,правя разлика между мечти и реалност.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: От 01.01.2018 КАТ спира автомобилите, замърсяващи въздуха

                                Те ти го дърт дизел 1996 година . Мога да го накарам да изпуши от ауспуха при доста неблагоприятен режим на работа . https://www.vbox7.com/play:a74e1a091...604&order=date
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X