Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съдействие за Ситроен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съдействие за Ситроен

    Трябва ми помощ ... от пловдивчани или околията.

    Ситроен Ксантия, взет от сервиз вчера със сменен алтернатор. Предполага се, поне така беше обяснено, че от хидравличната помпа над алтернатора е текло и го е омазало доволно, толкова че колата да изгасне на пътя.
    Та маркуча от който текло бил сменен, както казах и алтернатора, с друг, не нов, но по-мощен... за 235 лева.
    Снощи София-Стамболийски без проблем. Но днес на връщане от Пловдив лампата за акумулатора отново светна и алтернатора отново е омазан.
    С моите познания и разбирания - толкова мога да обясня
    Искам съдействие - ПРИ КОГО да я закарам, ако въобще стигна, който да ми помогне, така, че да ме върне и до София!


    Снимах .... колкото можах:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:57.8 КБ
ID:6141277

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:73.9 КБ
ID:6141278

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:6141279

    Има теч, помоему от тази гайка, точно под нея е алтернатора.

    Ситроена е в гр. Стамболийски.
    Това съм аз: 0885 25 36 86


    Весело посрещане на Новата година!
    На мен вече не ми е
    Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

  • #2
    От: Съдействие за Ситроен

    Купи от някъде WD-40 или нещо подобно, или спрей за обезмасляване на спирачки, или Ме(г)лио или друг подобен обезмаслител и изплакни/ете алтернатора. Това би трябвало да те прибере, че там ще бЕреш ядове с майсторите, както и в София де.
    ... и си гледай нивото на хидравличната течност, щом тече !

    Звънни ми като почнете да правите каквото и да било, да ти спестя малко проблеми.

    P.S. И преди ти казах да не караш Ситроена за каквото и да било при случайни майстори, щото ще ти цитират оная приказка за спагетите и минетите докато го гледат тъпо.
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 31-12-17, 13:22.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Съдействие за Ситроен

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Купи от някъде WD-40 или нещо подобно.....
      Точно така.
      Ти ще си първия изчистил масло с друго масло.
      Какво има в това велико ВД знаеш ли.

      Коментар


      • #4
        От: Съдействие за Ситроен

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        Точно така.
        Ти ще си първия изчистил масло с друго масло.
        Какво има в това велико ВД знаеш ли.
        Да го свалят и да го почистят, викаш ? Ми най-добре е, ама ако няма кой и как, газта която е и основна съставка на този и подобните му продукти, върши перфектна работа. Има и алтернативи според възможностите на полевите условия, за които съм споделил, а някой може да измисли и още нещо.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Съдействие за Ситроен

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Да го свалят и да го почистят, викаш ? Ми най-добре е, ама ако няма кой и как, газта която е и основна съставка на този и подобните му продукти, върши перфектна работа. Има и алтернативи според възможностите на полевите условия, за които съм споделил, а някой може да измисли и още нещо.
          Нищо не викам ,говоря си по телефона кога трябва .Не ръси премъдрости ако няма какво да правиш.

          Коментар


          • #6
            От: Съдействие за Ситроен

            Благодаря на всички, които се обадиха и съдействаха!
            Благодаря на Тропчо, който дойде лично!
            Оказа се, че смененият ВЧЕРА алтернатор не произвежда ток. Пръскахме го с WD-40 .... после с бензин.
            Както казах горе, около гайката сълзи .... дали е възможно от вчера до днес тези капки да го повредят пак ... не зная.
            Чакам да дойде утре ... нов ден, Нова година
            Може да си тръгнем за София с още един акумулатор под ръка ... и после .... всичко се повтаря

            .... слагам си усмивката .... -200 лева в сервиза успяха да ме сдухат ... но пък има други нещица, които ме откъсват от това ...

            П.с. Случайният сервиз беше най-близкият до мястото, където изгасна колата. Изтеглена беше за една пресечка.
            Последно редактирано от Son4o; 31-12-17, 18:20.
            Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

            Коментар


            • #7
              От: Съдействие за Ситроен

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              Нищо не викам ,говоря си по телефона кога трябва .Не ръси премъдрости ако няма какво да правиш.
              Винаги имам кво да правя, както и винаги се опитвам да съм полезен на база собствен опит.
              Дали ръся мъдрости или не, си личи по резултатите от съветите ми, а ти нАмали менторския тон, че нЕам изградени навици да слушам подобен.

              Приятно ти посрещане на новата година, както и на Сончето, а и на отзовалата се "пътната помощ".
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Съдействие за Ситроен

                ВД-то е продукт който измива,първоначално е леко мазен,после "съхне" и е подходящ за такива операции.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: Съдействие за Ситроен

                  Има си препарат обезмаслител в спрей . Колега докараш ли я до София колата тук е лесно един от най добрите майстори ситроенаджии Ясен ми е приятел от детските години .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съдействие за Ситроен

                    Сонче, мога да те вържа с едно вЪже и да те прибера в София. Тук сигурно ще намериш по-адекватни люде.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съдействие за Ситроен

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Сонче, мога да те вържа с едно вЪже и да те прибера в София. Тук сигурно ще намериш по-адекватни люде.
                      Не може Ситроен е -без мотора няма окачване и спирачки.Или платформа или няколко акумулатора.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съдействие за Ситроен

                        И акумулатори имам. Ако сваля от УАЗа и от САВИЕМа може на стартер да дойде в София.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съдействие за Ситроен

                          Помощ все още търся, но вече на територията на София.
                          Ситроена пропътува Стамболийски - София.
                          Днес след доста странно и шумно палене(направо прощракване), лампата на акумулатора взе че изгасна и след чудене и маене тръгнахме за София ...
                          Всичко беше наред ддо тунела, там отново светна .... и така 70 км. до София.
                          Та проблема си го има.
                          Продължавам да търся човека, който е електричар, механик, хидравлик .... и каквото трябва там още В ЕДНО ... който да се справи с проблема и на когото от сърце да кажа благодаря и да заплатя за труда.
                          Последно редактирано от Son4o; 01-01-18, 17:19.
                          Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съдействие за Ситроен

                            Дедо Владо.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съдействие за Ситроен

                              Или ...
                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Има си препарат обезмаслител в спрей . Колега докараш ли я до София колата тук е лесно един от най добрите майстори ситроенаджии Ясен ми е приятел от детските години .
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X