Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

    Здравейте колеги, доста сте писали и няма спам.
    След като пуснах темата не беше излязла 2 3 дена и реших, че няма да е има и после празници...
    За шум имам предвид вътре в купето, че се чува малко повече от лека кола. Сравнявам го с на фиат стило комънрейла. Да 5 цилиндъра е и по-голям двигател, но явно ватата не е достатъчна. И общо взето му свикнах. На вдигнат капак не забелязвам странични шумове и работи добре и пали перфектно.
    Като заговорихте за перката, малко бавно ми загрява при пуснато парно. Живея във вилна зона и нямам трафик 5 7 км, дали е оттова нзм, но според мен трябва да загрява по убедително.
    И да попитам като светне лампата за горивото, колко литра му е резервата?

    Коментар


    • #17
      От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

      Моят 2.7 загрява доста бързо.Обаче аз карам в София,а там си има трафик.
      SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

      Коментар


      • #18
        От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

        Времето за загряване зависи от натоварването на двигателя. Ако караш, както казваш без трафик и особено ако от вилната зона имаш спускане ще загрява по-бавно.
        Моят загрява, както всеки друг дизел. Вътре е по-шумен от лека кола, особено при по-високи обороти, двигателя се чува отчетливо :-)
        За резервата, аз лично нямам наблюдения.

        Коментар


        • #19
          От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

          Да, значи си е нормално всичко. Имам спускане 5 км и като загрее немърда стрелката. То тва виското на перката малко тъпо са го измислили особено за зима. Не виждам смисъл да се върти перката на студен двигател. Трябвало е да го направят софтуерно управление на перката според темп.
          Иначе джипа много ме радва, без ръждица, не е каран офроуд, всичко му работи. Взех му 4 нови зимни гуми и няма сняг, може ли такова нещо.

          Коментар


          • #20
            От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

            Първоначално публикуван от nick84 Преглед на мнение
            ... Трябвало е да го направят софтуерно управление на перката според темп. ...
            Има и по-човешки изпълнения от софтуерното управление, особено за джип. .
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #21
              От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

              Виско перката не се върти на студен двигател с интензитет че да ти преохлажда двигателя. Колата ти загрява нормално. И аз, когато съм оставял колата на високо, някъде на хижа зимата, при спускане не загрява. Загрее ли после не мърда, независимо дали спускаш или не.
              А също не съм фен на този тип охлаждане но така са решили и направили. За мен примерно електрическата перка е по-добра.

              Коментар


              • #22
                От: Rexton 2.7xdi ниво на шум от двигател

                Да като загрее не мърда стрелката, но си мислех, че като е 2.7 и 5 цилиндъра ще загрява по бързо. Подгрева на седалката компенсира това, че няма печка докато загрее.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X