Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за витара 2.0 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за витара 2.0 V6

    След като продадох моята витара-1.6 8 клапана,сега от месец насам търся дълга витара,без значение мотора.Гледах няколко,пуснах и тема че търся тук във форума но нищо.При два от огледите на други витари,стана така че ходих(возих се)с 2.0 В6 136 коня,която ме изненада с вървеж,разликата спрямо 1.6 е голяма.Преди някой да ми каже да чета форума-изчел съм всички теми за В6 и 1.6.Наясно съм и със четирите вериги и обтегачите на шестака,наясно съм и с тяхната цена.Търся мнения от хора които са имали/имат шестаци и са карали такива,а не от ''една жена каза''.Витарата ако я взема,ще се повдига и ще се кара с гуми 235/75-дуратраци.Ще ми е интересно да чуя мненията на хора които са карали витара с този двигател.Ще се слага газов инжекцион.Шестака с който ходихме по огледи,при каране със 110-120 изгори 10-11 газ,на пълно/пълно.По принцип искам/исках 1.6 но като не мога да намеря читава витара,вече гледам и В6.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

  • #2
    От: Мнения за витара 2.0 V6

    Привет! Наистина върви много приятно, разходът на газ извън града е около 10-11л., градско 13-15. Моята беше с ГИ Ланди Ренцо. Много мека и комфортна возия за джип, както си се убедил. Обикновено всички ел. глезотии работят без проблем и при най-старите. Пластмасите и тъканите на салона са с прилично качество, но си е тясна-и купе, и багажник. Отвратителни фарове, не съм имал кола с по-калпаво осветяване на пътя. Предни долни шарнири, само комплект с насача-500 кинта единия, рециклират се за 140 двата. Гният юнашки, рамата на моята беше здраво, но купето беше за ремонт, тъкмо намерих къде, и се строши двигателя. С уговорката, че имам вина за това, че се доверих на предния собственик и не проверих състоянието на веригите. Потракваха, но нищо не предвещаваше скорошната смърт на двигателя. Така, че гледай и слушай внимателно, ако можеш да свалиш капака и да огледаш състоянието на вериги, обтегачи и успокоители би било добре. Задължително масло 5W40, и редовно следене на нивото му, защото го яде-конструктивна особеност, от смяна до смяна доливах около 2 литра. https://www.youtube.com/watch?v=vhFI0PDyTGQ&t=967s Ако се оправяш с руски, ето. Откровено, не бих я купил, ако знаех тези неща тогава. Успех и весели празници!
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за витара 2.0 V6

      Шестака с който ходихме на огледи,за 6000 км. откато му е сложено масло 5в30,не е изгорил грам масло,каква е тази конструктивна особеност?
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за витара 2.0 V6

        https://www.youtube.com/watch?v=TA2Mw8c7CFI&t=274s Около 5:50 мин.-задръстен отток от капака на клапаните...
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за витара 2.0 V6

          Това за капака на клапаните го знам.Днес гледах един шестак,автомат,много добре върви.Досега не съм карал автомат,и бая се чудя.....
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за витара 2.0 V6

            Автоматите са безпроблемни. Ако двигателят и ламарините са добре, давай...тоест вземай. Питай смело дали и кога са сменяни вериги, защото не са евтини, ако мрънка продавача-следващата. Дрънкането на разтегнати вериги се чува ясно, ако и да ти казва, че е от гърнето примерно.https://www.youtube.com/watch?v=L_9lz3yc3zg Ако чуеш това, бягай бързо-моята покойна Витара имаше абсолютно същия звук.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за витара 2.0 V6

              Три години и половина карах в6 не съм имал никакви проблеми,карах я с г.и,като разход градско 15 извън10 11,карах я с гуми 225/75/16.Масло не съм и доливал капка,защото не го е пипала.
              SUZUKI VITARA V6
              HONDA CBR 919RR
              MERCEDES ML
              MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за витара 2.0 V6

                Витарата е внос,регистрирана преди 10 дена,човека не е джамбазин.Километрите са и 240000км. като вярвам че са реални,и честно казано едва ли някой е сменял веригите от нова до сега.Чух един шум,сигурно веригата престъргва по успокоителите (бананите) и това ме накара да се замисля.С този пробег според мен вече им идва времето.
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за витара 2.0 V6

                  Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                  Автоматите са безпроблемни. Ако двигателят и ламарините са добре, давай...тоест вземай. Питай смело дали и кога са сменяни вериги, защото не са евтини, ако мрънка продавача-следващата. Дрънкането на разтегнати вериги се чува ясно, ако и да ти казва, че е от гърнето примерно.https://www.youtube.com/watch?v=L_9lz3yc3zg Ако чуеш това, бягай бързо-моята покойна Витара имаше абсолютно същия звук.
                  Тия са писали гранд витара на витара, представям как са сменили веригите и после се жалват, като не знаят каква ти е колата как купуват части не знам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за витара 2.0 V6

                    Аз знам че верига се сменя на макс 200 000 км , така че и да я вземеш трябва да предвидиш задължителна смяна .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за витара 2.0 V6

                      Аз съм сменял вериги, не е болка за умиране, просто трябва да се вкарат в зара още едни 800лв.
                      С газта нямам абсолютно никакви проблеми, масло 5w40 съм доливал около 0,500л. между смените, с 5w30 малко повече.
                      SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения за витара 2.0 V6

                        Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                        Тия са писали гранд витара на витара, представям как са сменили веригите и после се жалват, като не знаят каква ти е колата как купуват части не знам.
                        Ангренажният комплект за 2.0, 2.5 и 2.7 В6 е абсолютно еднакъв.
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения за витара 2.0 V6

                          Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                          Витарата е внос,регистрирана преди 10 дена,човека не е джамбазин.Километрите са и 240000км. като вярвам че са реални,и честно казано едва ли някой е сменял веригите от нова до сега.Чух един шум,сигурно веригата престъргва по успокоителите (бананите) и това ме накара да се замисля.С този пробег според мен вече им идва времето.
                          Реално 160-170 хил. км. изкарват, после караш на магия и се кръстиш. Ако не ги смениш, де. Ако стигнеш до смяна, гледай да е пълен ремонтен комлект-някои предлагат само дългите вериги и част от другите карантии!
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения за витара 2.0 V6

                            Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                            Ангренажният комплект за 2.0, 2.5 и 2.7 В6 е абсолютно еднакъв.
                            Това ми е добре известно, макар че двигателите имат своите технологични разлики.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения за витара 2.0 V6

                              Карам автомата,смених веригите от ибей за 100 долара,300лв.труд-преди 2год.Не гори грам масло от смяна до смяна.Вози прилично меко,225/75/16 зимни,смених предните седалки,че са неудобнички.Има ГИ турски-няма проблем.Ръжда няма. Изобщо зависи какво си купил.Ако искаш повече инфо- звънни.Ч Н Г на всички от форума и безаварийни през 2018!
                              Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X