Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за витара 2.0 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнения за витара 2.0 V6

    Здравей и за много години. Карам такава витара от три години и половина. Още като я купих, имаше това специфично тракане на ангренажния комплект.
    Смених го. Сложих Китайски - само вериги и обтегачи. Струваше около 450лв. Издържа 56 000 км. Карам само с масло 5W40 Total. Сега съм с този комплект вече 12 000км:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180102_180310.jpg
Прегледи:1
Размер:402.4 КБ
ID:5777202

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180102_180358.jpg
Прегледи:1
Размер:391.9 КБ
ID:5777203

    Кара се на газ. Разход от днес магистрално - 13,5л / 100км.
    Гуми 225/75R16 Mаксис МТ. Фланци 35мм. Смених и съединител преди около 35 000км.
    Като цяло съм доволен от машината. Има си доста разходи, но аз си я харесвам и за сега не я сменям за друга .
    Успех и да намериш твоята витара.

    Коментар


    • #17
      От: Мнения за витара 2.0 V6

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      Реално 160-170 хил. км. изкарват, после караш на магия и се кръстиш. Ако не ги смениш, де. Ако стигнеш до смяна, гледай да е пълен ремонтен комлект-някои предлагат само дългите вериги и част от другите карантии!
      Това не са ластици - ремъци. При нас е нормално да се карат толко ремъци, а това все пак са вериги и то оригинални. Имам гранд 2.5 на 270 К с ориг. вериги, няма проблем, като 200 К при мен е и на газ. Имам и гранд 2.0 на 300 +К същата работа, но се карат само с 5W30 и се сменя редовно. Капаците и всичко вътре свети, няма конструктивен дефект, има калпави собственици !!!
      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

      Коментар


      • #18
        От: Мнения за витара 2.0 V6

        Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
        Това не са ластици - ремъци. При нас е нормално да се карат толко ремъци, а това все пак са вериги и то оригинални. Имам гранд 2.5 на 270 К с ориг. вериги, няма проблем, като 200 К при мен е и на газ. Имам и гранд 2.0 на 300 +К същата работа, но се карат само с 5W30 и се сменя редовно. Капаците и всичко вътре свети, няма конструктивен дефект, има калпави собственици !!!
        Така де...ама като купуваш 20-годишен курник не знаеш какво му се е случвало за това време... правилният подход е пълна ревизия на двигателя. Моята умряла успя да я реанимираш, видях я в продажба. Ще бъде интересно и полезно не само за мен да споделиш какво се случва с немарливо поддържан В6 2000, какви са последствията, и колко струва упражнението по съживяване?
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #19
          От: Мнения за витара 2.0 V6

          Май ще слагам главата в торбата.Утре ще ходя да я взимам,досега не съм карал шестак,и автоматик също,но ще рискувам.
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #20
            От: Мнения за витара 2.0 V6

            Първоначално публикуван от Stany Преглед на мнение
            Здравей и за много години. Карам такава витара от три години и половина. Още като я купих, имаше това специфично тракане на ангренажния комплект.
            Смених го. Сложих Китайски - само вериги и обтегачи. Струваше около 450лв. Издържа 56 000 км. Карам само с масло 5W40 Total. Сега съм с този комплект вече 12 000км:
            [ATTACH=CONFIG]942916[/ATTACH]

            [ATTACH=CONFIG]942917[/ATTACH]

            Кара се на газ. Разход от днес магистрално - 13,5л / 100км.
            Гуми 225/75R16 Mаксис МТ. Фланци 35мм. Смених и съединител преди около 35 000км.
            Като цяло съм доволен от машината. Има си доста разходи, но аз си я харесвам и за сега не я сменям за друга .
            Успех и да намериш твоята витара.
            Би ли споделил колко струва този комплект.
            Yamaha Yz450F
            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
            Всичко с ''рошави''гуми!

            Коментар


            • #21
              От: Мнения за витара 2.0 V6

              Оригинален японски пълен комплект е около 1400 лв., без труда. Има и за по-малко, но колкото-толкова, както се казва.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #22
                От: Мнения за витара 2.0 V6

                Моя го поръчах през Ибей, с доставката до България дойде на 200 паунда. Същия ми го предложиха и в България за 550лв. на BGAutomotive, ти си решаваш от къде да го купиш. Вече направи към 20 000км. за момента няма проблеми.
                Разход на газ 12-15/100км. зависи от натискането
                Масло 5W30 - 5W40 по-твой избор, сега съм с 5w30 и за 10 000км. глътна малко над литър, с 5w40 за същия пробег съм долял около 0,500л. Сега ми предстои нова смяна и мисля да налея пак 5w40.
                Последно редактирано от forski; 03-01-18, 07:59.
                SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                Коментар


                • #23
                  От: Мнения за витара 2.0 V6

                  Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                  Така де...ама като купуваш 20-годишен курник не знаеш какво му се е случвало за това време... правилният подход е пълна ревизия на двигателя. Моята умряла успя да я реанимираш, видях я в продажба. Ще бъде интересно и полезно не само за мен да споделиш какво се случва с немарливо поддържан В6 2000, какви са последствията, и колко струва упражнението по съживяване?
                  Ако е зле поддържан и трака като дизел съживяването му е доста скъпо и според мен с несигурен край. Влизаш в една спирала от която излизане няма. Евтини вериги, части с неясен произход и неразбиращи "майстори" - с това си запознат . По удачния вариант е смяна на целия мотор с 2.5 от Гранд. На Иво му казах още преди да пусне темата да търси Гранд 2.5 , а не междина 2.0. Защо: много трудно ще попадне на читав и здрав на ламарини такъв, докато за Гранд има по голям избор и цените почти са изравнени. За междината частите са безумно скъпи - ламарини и ходова част и трудно се намират.
                  0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнения за витара 2.0 V6

                    Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                    Би ли споделил колко струва този комплект.
                    Този го взех за 780лв. Комплекта е и със зъбните колела.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнения за витара 2.0 V6

                      Аз съм имал 1.6 16В дълга и сега карам H20A.... Еми ако трябва да бъда и ще бъда честен предпочитам си 1.6 заради бавните дифове на моето каране в6-ка ми харесва само звука и това че няма ръжда като за витара. А преди година и малко Иван Попов ми бе казал какви вериги и от къде да купя всичко сменено но от това че го карам с кофти масло 10в40 има шум в мотора но сякаш е от повдигачи а не от верига..
                      П.с А тогава като сменях вериги и шлайфах глави и клапани беше глупост Ванката ми предложи да сложа 2.5 И така трябваше да направя но все пак вече бях вземал части а и бързах че ми трябваше... Та много много зависи за какво и как ще се кара и ако е V-мотор най-добре 2.5><<<<< Успех.
                      Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                      КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнения за витара 2.0 V6

                        Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                        Ако е зле поддържан и трака като дизел съживяването му е доста скъпо и според мен с несигурен край. Влизаш в една спирала от която излизане няма. Евтини вериги, части с неясен произход и неразбиращи "майстори" - с това си запознат . По удачния вариант е смяна на целия мотор с 2.5 от Гранд. На Иво му казах още преди да пусне темата да търси Гранд 2.5 , а не междина 2.0. Защо: много трудно ще попадне на читав и здрав на ламарини такъв, докато за Гранд има по голям избор и цените почти са изравнени. За междината частите са безумно скъпи - ламарини и ходова част и трудно се намират.
                        Да, неслучайно е известна междинката като "копелето на Сузуки".
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнения за витара 2.0 V6

                          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                          Да, неслучайно е известна междинката като "копелето на Сузуки".
                          Не знам как казват в такъв случай на дизеловите извращения в двигателите при витара и гранд витара. Куц, не куц, бензина си е бензин и колите си вървят, а не топлят.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнения за витара 2.0 V6

                            Е то спор няма, че 2,5 е по-добре! Даже 3,5 V8 ще е още по-добре, ама няма .
                            Та в тази връзка, 2,5 мотора на гранд витара са 144к.с. и 158к.с. Кой от двата?
                            Или бъркам?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнения за витара 2.0 V6

                              Колата днес я взех.Внос е от Палма Демайорка.Взех я защото от към ръжди това беше най доброто което успяхме да намерим.Има си забележките,но ще влезе в пътя.Не харесвам гранд витара,затова си взех старата витара.Сега предстои лифт,бодилифт правене на каквото има и ще видим.Благодаря на всички които взеха участие в темата.
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнения за витара 2.0 V6

                                Ай честито и безаварийно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X