Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горивна помпа Опел Фронтера А Спорт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Горивна помпа Опел Фронтера А Спорт

    Здравейте колеги,

    От няколко седмици с баща ми се сблъскахме със следния проблем (извинявам се, ако темата не е за тук или има вече такава, аз не успях да намеря):

    Бензиновата помпа на въпросния джип даде фира, по магазините помпите, които намират уж за фронтера, всъщност са за опел корса и са много по- малки, с различен дебит налягане и размери.

    Има ли начин старата помпа да се ремонтира или още по - добре знае ли някои къде може да се намери такава помпа различна от оригиналната, защото струва колкото целия джип. Единствения вариант за който се сещам е помпа втора ръка от друг джип, там съответно има риск да замине много бързо.

    Помпа от друг модел кола/джип би ли станала.

    Всякакви съвети и предложения са добре дошли.

    Благодаря!

  • #2
    От: Горивна помпа Опел Фронтера А Спорт

    Има много писано виж в раздела на Опел Фронтера"Изгоряла, неработеща бензинова помпа",или нещо такова беше!Имаш 3 варианта.Гониш си оригиналния неизгоден вариант или вадиш старата със всички цедки и боклуци ,използваш си капачката на резервоара като такава и минава на външна с горивен филтър пред нея, под купето или с рязане на дъното на багажника и монтаж на външна ,пак с филтър между дъното и резервоара.Последно има колега монтирал така ,има и снимков материал,така че проблема ти е нулев!Весело посрещане!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Горивна помпа Опел Фронтера А Спорт

      Писал съм и аз, ама да се повторя:
      Вадиш старата и отиваш с нея в близкия магазин за авточасти Бош- срещу 50-60-70 лева вземаш нова и монтираш.


      Пък ако напишеш в профила си откъде си, може да ти кажем и къде точно да идеш.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #4
        От: Горивна помпа Опел Фронтера А Спорт

        За какво му на колегата китайски бош ,за има няма 2 години и пак ще рови по резервоара.Разликата е никаква,плюса с външна е че си облекчава смяната и ревизията.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Горивна помпа Опел Фронтера А Спорт

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          За какво му на колегата китайски бош ,за има няма 2 години и пак ще рови по резервоара.Разликата е никаква,плюса с външна е че си облекчава смяната и ревизията.

          Благодаря много и за двата съвета.

          Баща ми е на място в момента, на което трудно ще прави манипулации с изкарване на помпата някъде извън резервоара, иначе този вариант остава като краен.
          От София сме джипа в момента е в Монтана, та за това е зора да може да се закара до тук. Само в магазин на БОШ не съм ходил, ако знаете номера на помпата и кой магазин ще съм благодарен. И по между другото има и проблем с маркуча, който отива от капачката на резервоара до самия резервоар - напукан е и изпарява бензин през него около джипа мирише на бензин. Оказа се, че въпросния маркуч го няма никъде освен оригинален, ако не се лъжа.

          Други помпи с подобен размер и същото налягане би трябвало да станат нали? По спомен беше 3.5 бара?

          Благодаря отново за съдействието и весело посрещане.

          Коментар


          • #6
            От: Горивна помпа Опел Фронтера А Спорт

            За маркуч питай в "ДБК Димитров".
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Горивна помпа Опел Фронтера А Спорт

              Първоначално публикуван от JGC47 Преглед на мнение
              Благодаря много и за двата съвета.

              Баща ми е на място в момента, на което трудно ще прави манипулации с изкарване на помпата някъде извън резервоара, иначе този вариант остава като краен.
              От София сме джипа в момента е в Монтана, та за това е зора да може да се закара до тук. Само в магазин на БОШ не съм ходил, ако знаете номера на помпата и кой магазин ще съм благодарен. И по между другото има и проблем с маркуча, който отива от капачката на резервоара до самия резервоар - напукан е и изпарява бензин през него около джипа мирише на бензин. Оказа се, че въпросния маркуч го няма никъде освен оригинален, ако не се лъжа.

              Други помпи с подобен размер и същото налягане би трябвало да станат нали? По спомен беше 3.5 бара?

              Благодаря отново за съдействието и весело посрещане.
              Преди 6-7 месеца сменях горивната помпа на същата фронтера. Проблемът на "китайските", които сега продават за фронтера А, че не са пригодени да се захванат в кошницата директно като оригиналната. Правих едни пригаждания, с гумени подплънки и допълнителни метални тенекийки за да я укрепя. Засега работи. Аз не карам на бензин, но помпата работи постоянно.
              Има едни проводи от помпата до капачката, дето са "термо" там реших проблема с вряла вода - загрявах една голяма тенджера помпата се топи в нея, проводът се отпуща, вади се от стария щутцер и се пъха веднага на новия.

              "Въпросния маркуч" от капачката до резервоара е голям проблем. Става с пригаждане. Бях намерил един бензиноустойчив но толкова дебел и твърд, че не успях да го сложа поради допълнителни изменения при мене в тоя участък. Сложих един от лада нива, уж беше оригинален, руски и тнт. ама тая есен, на третата годишнина го гледам - пак напукан.

              Коментар


              • #8
                От: Горивна помпа Опел Фронтера А Спорт

                След десетина пъти сваляне и качване на резервоара и смяна на 2 помпи, при мен се оказа проблем буксата която щтраква на кошницата.
                Правих какво правих уж всичко си дойде на мястото и така 1 месец по-късно колата работи на бензин когато си поиска.
                Сега ми е в се тая пердаша си на газ... ама зимата... Та в момента се чудя дали наистина не е най удачно една външна помпа.
                От там идват други въпроси... да изолзвм захранването от оригиналната такава или да си направя друга система с реле.
                И трябва ли да махна помпата от резервоара или външната може да дръпне горивото през нея ?

                Коментар


                • #9
                  От: Горивна помпа Опел Фронтера А Спорт

                  Първоначално публикуван от Crank Преглед на мнение
                  След десетина пъти сваляне и качване на резервоара и смяна на 2 помпи... в момента се чудя дали наистина не е най удачно една външна помпа....
                  Е ти накрая не е изключено да откриеш и топлата вода .

                  В настоящия раздел има една залепена тема , озаглавена "Проблеми и решения при изгоряла бензинова помпа" . Ще я намериш лесно . Като я прочетеш - въпросите ( евентуално) после.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Горивна помпа Опел Фронтера А Спорт

                    АНАТЕМА......... Откриите си проблема, не осакатяваите горивната система.
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • #11
                      От: Горивна помпа Опел Фронтера А Спорт

                      Нищо не се осакатява! За 8 години /5 при мен и 3 при продажбата на приятел/ външната помпа е сменяна 2 пъти. Китайче за 70 -80 лева от Омега. Изкарва по 4 години горе-долу. Сменя се в комплект с горивния филтър за 20 минути. Предпочитам всяка година да я сменям, вместо да свалям резервоар за оригинална, която пак ще е китайска и не се знае колко ще изкара.
                      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                      Коментар


                      • #12
                        От: Горивна помпа Опел Фронтера А Спорт

                        Здравей, колега, преди две години сменях. Помпата е на Меет ен дориа и мисля че беше с по високо налягане към 9 бара. Имах едно разтакаване разни помпи докато уцеля. Но без сваляне няма да минеш, вадиш старата гледаш номера в чичко гоогле и търсиш заменки.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X