Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вадене на лагери

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вадене на лагери

    За 4-ти път тази седмица ми се налага да вадя лагери на криви места.Та взех да се чудя как тая работа да се свърши по нормален начин.Аз се спасявам според ситуацията,ама взе да ми писва.Ремонтирам десетина автомобила ,мои и на фамилията,питането ми е как се вадят лагери на главините според Форд примерно.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Вадене на лагери

    Повода да пусна тази тема е този.



    Лагер главина Форд транзит кънект ,десния го извадих като по учебник.

    Левия ми разказа играта половин ден,преса,излиза вътрешната черупка със главината,външната не ще,със горелка не мога да нагрявам,шарнира ще замине(не че не замина и той ,сложих нов)
    Със топъл въздух ми се струва загубена кауза,малък дремел нямам,флекса не влиза,мислих да го духна със плазмата,но покрай черупката ще срежа и шенкела.

    Наварих черупката със Норд ,по целия диаметър,поддаде леко,заварих някаква шпилка или отвертка и със дорник избих гадината.Вътрешната черупка срязах със флекса ,леко пострада главината но не е фатално.Как аджеба се сваля тоя лагер без да прилагам 1001 монтьорски трикове.



    Не се сещам как ще го хване и скоба ,от единия край е затворена периферия
    Последно редактирано от Roninn; 27-12-17, 08:58.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      Със скоба и обратен чук?
      И все пак това е Форд,там логиката и мисълта в автомобилостроенето са на друго ниво!
      Аз имам два транзита!

      На единия транзит на карето на кардана няма зегерки на чашките???
      А познай как се сменя каре?
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-12-17, 10:13.

      Коментар


      • #4
        От: Вадене на лагери

        Както и шарнирите,те просто са набити и толкоз,зегерката просто стои да не излезе шарнира който никъде набит не излиза лесно със 10 кг.чук.

        Не се сещам тая скоба как ще захване черупката.

        Преди двайсетина дни,ми се наложи да сменям лагерите на ролките на голяма плъзгаща портална врата,нагряване до червено,преса чукане блъскане и не....срязах ги със флекса и после наварих среза...После след дълги размисли стигнах до извода понеже лагерите нямат осигуряване странично аксиално и са набити замръзени във нагрято легло вероятно.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Вадене на лагери

          Здравейте, нямаше ли спрей за изстудяване , който да се ползва в такива случай.

          Коментар


          • #6
            От: Вадене на лагери

            Двете половини на лагера са еднакви,тая дето е била отзад я слагаш отпред и натискаш на пресата.

            Коментар


            • #7
              От: Вадене на лагери

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              Двете половини на лагера са еднакви,тая дето е била отзад я слагаш отпред и натискаш на пресата.
              Не става.Лагера е затворен от едната страна (външната страна към гумата).
              Става като го набивам.

              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Вадене на лагери

                Вътршната черупка, както е със сепаратора и сачмите, я натискаш с пресата и трябва да става

                Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #9
                  От: Вадене на лагери

                  Хм... Трудно ще стане - лагерът навярно е двуредов, а външната черупка вероятно е от две части.. И като натиснеш вътрешната черупка, в ръцете ти остава вътрешната черупка, половината от външната, и шепа съчми
                  А проблемът е с втората част на външната черупка ...
                  Май си намерил правилното решение със заварката....
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вадене на лагери

                    Става ето и нагледен материал от братушките.
                    /www.youtube.com/watch?v=2JP-5ZstZVQ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вадене на лагери

                      Първоначално публикуван от dimichos Преглед на мнение
                      Вътршната черупка, както е със сепаратора и сачмите, я натискаш с пресата и трябва да става

                      Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk
                      Не стана така, вътрешната черупка заедно със сепаратора и съчмите излезна,остана външната черупка.




                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Хм... Трудно ще стане - лагерът навярно е двуредов, а външната черупка вероятно е от две части.....
                      Лагера е двуредов,но външната черупка е цяла,а вътрешната от две части.




                      Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                      Става[emoji38] ето и нагледен материал от братушките.
                      /www.youtube.com/watch?v=2JP-5ZstZVQ
                      Не става,нали по същия начин и същата посока ,като от клипа , натискам с пресата и вътрешната черупка заедно със съчмите излиза и минава през външната черупка.Ако така ставаше при мен,нямаше да пусна темата.Десния лагер по същия начин излезна,но левия се разглобява,вероятно защото беше много разбит,последните 4-5 000 км.съм ги врътнал градско,и не съм разбрал че лагера вие,усещаше се над 80 км.и по коледните празници като взех да обикалям по роднините чак тогава разбрах,имаше вибрации в цялото купе,отделно виеше и стържише.


                      https://youtu.be/3e6BRnTafKY
                      Последно редактирано от Roninn; 27-12-17, 18:44.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вадене на лагери

                        Може просто лагера да е бил набит обратно (нареждането на съчмите/сглобяването да е било наобратно), и затова да не е могъл да се изкара...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вадене на лагери

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Не стана така, вътрешната черупка заедно със сепаратора и съчмите излезна,остана външната черупка.

                          Лагера е двуредов,но външната черупка е цяла,а вътрешната от две части.
                          Със вътрешната черупка в комплект със съчмите(външната при 98% от случаите остава на главината и там са по-големите ядове) напъхваш на място и натискаш с пресата или мааш с чукО.Ако са се разпаднали съчмите и сепаратора-дорник или в твоя случай заваряваш нещо за да има "вЪлна" за която да го биеш.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вадене на лагери

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Може просто лагера да е бил набит обратно (нареждането на съчмите/сглобяването да е било наобратно), и затова да не е могъл да се изкара...
                            Невъзможно е да се обърне лагера,транзита има ABS и система срещу буксуване, вероятно поради това датчиците са индуктивни а не със едни зъбчета като на френските примерно.
                            Поради тази причина датчика брои съчмите на лагера и той от едната страна е със метална капсуловка,а от другата страна към датчика със пластмасова капсуловка да работи датчика.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вадене на лагери

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              натискам с пресата и вътрешната черупка заедно със съчмите излиза и минава през външната черупка.
                              Как така минава през вътрешната? То ако така свободно минава колелото ще отлети нанякъде. Другия вариант е с дорник дето да запъне в средата на външната черупка дето е удебелено и лагеруват съчмите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X