Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вадене на лагери

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Вадене на лагери

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    Със вътрешната черупка в комплект със съчмите(външната при 98% от случаите остава на главината и там са по-големите ядове) напъхваш на място и натискаш с пресата или мааш с чукО.Ако са се разпаднали съчмите и сепаратора-дорник или в твоя случай заваряваш нещо за да има "вЪлна" за която да го биеш.
    Така и направих,но въпроса ми е има ли по нормален начин за вадене,защо производителя не е оставил борд за да хвана скоба примерно.Едва ли Форд във ремонтното ръководство са написали при смяна на предни лагери, трябва да имате електрожен,дремел или течен азот.



    Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
    Как така минава през вътрешната? То ако така свободно минава колелото ще отлети нанякъде.
    Факт,на пресата мина.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Вадене на лагери

      С преса в удебелената вътрешна част на външната черупка дето лягат сачмите и евентуално греене и рязко изстудяване да спука клейовете от корозии и трябва да излезне.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #18
        От: Вадене на лагери

        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
        Как така минава през вътрешната? То ако така свободно минава колелото ще отлети нанякъде
        Явно малко му е трябвало.

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Но въпроса ми е има ли по нормален начин за вадене,защо производителя не е оставил борд за да хвана скоба примерно.
        Няма нарочен инструмент(или поне аз не знам за такъв),и няма как да го захапеш примерно със скоба и да излезне цял за минута.Нормалният начин е със втрешната гривна и съчмите със сепаратора к-т.

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Факт,на пресата мина.
        За да премине гривната със съчмите,явно лагера е ръмжал като "карпатски" вълк в продължение на години и не е имало кой да го чуе.Късмет е,че колелото не е хванало на някъде в движение...
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #19
          От: Вадене на лагери

          Махаш съчмите и търсиш нешо да влиза свободно във външната черупка. Гривна от по малък лагер или парче тръба. Заваряваш по целия диаметър. Ако има 1-2 мм луфт прибира диаметъра доста. Послу с пресата или чуко.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #20
            От: Вадене на лагери

            Дорник. Ако няма нищо подходящо - на струга, да влиза с лека хлабина. Няма как да не стане, има бая ръб по средата.
            Какво пише в сервизния менюал?

            Коментар


            • #21
              От: Вадене на лагери

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              Как така минава през вътрешната? То ако така свободно минава колелото ще отлети нанякъде. Другия вариант е с дорник дето да запъне в средата на външната черупка дето е удебелено и лагеруват съчмите.
              Точно това е начина, но си иска много точен дорник. В сервиза си имахме стругар и беше лесно. До скоро карах мондео 1998г. на което сменях преден десен лагер. Имах дорник, сериозна 80т. преса, много ръжда и.......шенкела се пръсна, така беше запекъл лагера. Добре, че имах под ръка друг шенкел.
              П.П. Ако не се лъжа на по- старите фордове имаше зегерки от двете страни на лагера, на по-новите не знам.
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • #22
                От: Вадене на лагери

                Греене ,изстудяване и тогава избиване.В сервиза не помня да не сме уморили лагер по тоя начин,понякога много трудно наистина.На Рендетата 19 и задните лагери са подобни ,дори на барабан,бяха и с "тефлонови" сепаратори,та и при вкарването на новия требва да се внимава много ,защото риска да се изсипат сачмите е фактор.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: Вадене на лагери

                  При тия лагери никакви скоби не помагат само преса . Имал съм случай на някакъв стар бус Пежо лагера да тръгне някъде на към 80 тона по писеца и манометъра на пресата .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Вадене на лагери

                    "Запичането" в главината прави тия бели.Лагера лежи там откакто кола светува и понякога е много тегаво.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Вадене на лагери

                      Аз ги избивам с едно леко почукване, но след сериозно заваряване по периферията. Заварката я правя с телоподаващото. Понякога се пука цялата черупка при изстудяване и свиването на гривната. При изстиването на заварката се свива и свива черупката. В началото съм ги заварявал с вежен.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Вадене на лагери

                        Колеги всички начини сте ги изброило и друг просто няма. Аз в такива запечени случай при много малък ръб за подпиране винаги уважавам използвам електрожена. Заварям вътре бавен и по сериозен шев за да се загрее по добре гривната. След това задължително се чака до пълно изстиване и с най малкия удар гривната излита без проблем. Просто колегата не е направил по сериозен и дебел заваръчен шев /за да се загрее по добре/ и затова е срещнал известна съпротива. Чалъма е в това , че когато черупката се загрее мн. добре тя се разширява за своя сметка понеже няма накъде , заради диаметъра на главината в , която е набита. След като изстине тя се свива още повече от първоначалния си диаметър и излиза много лесно. За мен това е най лесния начин на избиване защото съм го използвал многократно. Весели празници!
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Вадене на лагери

                          Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                          П.П. Ако не се лъжа на по- старите фордове имаше зегерки от двете страни на лагера, на по-новите не знам.
                          Само от вътре е със зегерка,от вън е затворен отвора до сепаратора.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Вадене на лагери

                            Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                            Просто колегата не е направил по сериозен и дебел заваръчен шев /за да се загрее по добре/ и затова е срещнал известна съпротива. Чалъма е в това , че когато черупката се загрее мн. добре тя се разширява за своя сметка понеже няма накъде , заради диаметъра на главината в , която е набита. След като изстине тя се свива още повече от първоначалния си диаметър и излиза много лесно. За мен това е най лесния начин на избиване защото съм го използвал многократно. Весели празници!
                            Ееее,нали така ги изкарах, въпроса беше дали има някакъв по елементарен начин.Все пак разтопих два електрода Норд и почнах трети.Винаги има риск да пробия ваната и да търся нов шенкел.А и не всеки може да го направи.А събирането на черупката е заради опъването на заваръчния шев във вътрешния диаметър.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Вадене на лагери

                              Греене и студ,това му е майката на запекняк лагер.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Вадене на лагери

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Ееее,нали така ги изкарах, въпроса беше дали има някакъв по елементарен начин
                                Не се е родил още геният да ти измисли нов начин освен изброените до тук.
                                А събирането на черупката е заради опъването на заваръчния шев във вътрешния диаметър.
                                И не само опъването , но и разширението преди това вследствие голямата температура т.е. и двете.
                                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X