Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: Re: От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
    То твоят е и с хубава раздатка - затова е сложен кардан, който става
    И тази раздатка се продава - ако има желаещи
    o89 sedem sedem 33 986

    Коментар


    • От: Re: От: Re: От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

      Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
      И тази раздатка се продава - ако има желаещи
      Да, мога да предположа, че кардана е хубаво да си върви с нея. Възстановен BW със сменена и верига си е хубаво нещо.
      Само за справка - раздатката беше от Класик или от П38?
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

        Класик Насе, на Р38 е обратна.

        Коментар


        • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

          Ми пак ядове... След като повдигнах джипката(не знам има ли връзка) започнаха да ми святкат лампите абс, тк и за наклона. Четох за тримата амигоси, мускетари, глупаци... бе кой както му харесва. Реших, че и моя страда от тея тримата, та пуснах въпросното мостче на буксата(не съм махал буксата). Тествах го и пак светват. Днес откачих кабелите на абс-а от стойката с цел да не се изпъват, че имах впечатление, че лампите светват при странично разклащане. Та и от това не е. Интересното е че като светнат лампите в абс се записват много грешки. Ето две снимки на грешките(да уточна, че ги чистих преди това, лампите изгаснаха, нямаше грешки в модула докато не светнаха пак лампите)






          Та в необрано лозе съм и не знам какво да правя.

          Коментар


          • Re: От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

            Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
            Ми пак ядове... След като повдигнах джипката(не знам има ли връзка) започнаха да ми святкат лампите абс, тк и за наклона. Четох за тримата амигоси, мускетари, глупаци... бе кой както му харесва. Реших, че и моя страда от тея тримата, та пуснах въпросното мостче на буксата(не съм махал буксата). Тествах го и пак светват. Днес откачих кабелите на абс-а от стойката с цел да не се изпъват, че имах впечатление, че лампите светват при странично разклащане. Та и от това не е. Интересното е че като светнат лампите в абс се записват много грешки. Ето две снимки на грешките(да уточна, че ги чистих преди това, лампите изгаснаха, нямаше грешки в модула докато не светнаха пак лампите)

            Та в необрано лозе съм и не знам какво да правя.
            несъм 100% но мисля че след повдигане - ако си на ваздушни пружини треба да се калибрира окачване. ако си на обикновени пруйини тоест си махнал въдушно трибва да се това изклиуичи във БЦУ.
            o89 sedem sedem 33 986

            Коментар


            • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

              Ми прекодирал съм го към окачване с пружини, но ще разровя довечера.

              Коментар


              • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                Не си го прекодирал. Ако си, няма да има тези грешки за окачването. Намери читава диагностика и изключи целия компютър за SLS. Има такава възможност. Най-малкото, като за начало виж кой му беше бушона и го махни. Ще остане да ти свете една лампа за въздушното окачване. След като изключиш компютъра и тя трябва да изгасне.
                Тези три амигуси светват и при грешка на някой от датчиците на АБС. Виждам, че имаш записана грешка на предно дясно колело. Преди да отваряш и гледаш какво му има на датчика направи следното нещо:
                откачай един по един датчиците и чети с диагностиката, докато ти даде пак грешка на предно дясно колело. Казвам ти това, защото ако не читава диагностиката има голям шанс да е задно ляво колело. Незнам защо, но някой диагностики ги кръстосват.
                След като намериш кое е колелото, преди да вземеш друг датчик, махни същият и виж дали няма натрупани боклуци под него на главината. Понякога правят тези мизерии.
                Успех и сподели какво си направил.
                LZ1AID

                Коментар


                • Re: От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                  Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                  Ми прекодирал съм го към окачване с пружини, но ще разровя довечера.
                  Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                  Не си го прекодирал. Ако си, няма да има тези грешки за окачването.
                  Във такав случаи til в краия на месец септември вземам нанаком със мене като минавам в твоя част на БГ
                  o89 sedem sedem 33 986

                  Коментар


                  • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                    Вземай го, пък от мене черпенето. Утре ще пътувам към Пловдив, ако има някой мераклия може да пием по бира, но към 21-22ч.

                    При наличие на свободно време ще сваля и почистя всички датчици.

                    Коментар


                    • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                      Едно питане. Имам подгряване на предното стъкло. Миналата зима го ползвах, работеше. Тея дни случайно цъкнах бутона за подгрева, но не се включва, не светва. Има ли някаква защита от прегряване, някакво изискване за околна температура? Прави ми впечатление, че и подгрева на седалките не се аквтивира, но техния бутон си святка при натискане.

                      Коментар


                      • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                        Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                        Едно питане. Имам подгряване на предното стъкло. Миналата зима го ползвах, работеше. Тея дни случайно цъкнах бутона за подгрева, но не се включва, не светва. Има ли някаква защита от прегряване, някакво изискване за околна температура? Прави ми впечатление, че и подгрева на седалките не се аквтивира, но техния бутон си святка при натискане.
                        Дали не трябва температурите да са под нулата за това

                        Коментар


                        • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                          И аз това се чудя...

                          Коментар


                          • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                            Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                            Едно питане. Имам подгряване на предното стъкло. Миналата зима го ползвах, работеше. Тея дни случайно цъкнах бутона за подгрева, но не се включва, не светва. Има ли някаква защита от прегряване, някакво изискване за околна температура? Прави ми впечатление, че и подгрева на седалките не се аквтивира, но техния бутон си святка при натискане.
                            Привет,

                            В ръководство на потребителят, не се споменава, да има ограничение спрямо Т на околната среда, а само за изключване на 5-та минута непрекъсната работа.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FWS_heater_S2.jpg
Прегледи:1
Размер:51.3 КБ
ID:5800164.

                            Лека вечер на всички и приятни събота и неделя.

                            Поздрави.
                            " As slow as possible, as fast as necessary "

                            +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

                            Коментар


                            • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                              От къде може да се намери схема на подгряването за предното стъкло? Проверих реотаните, здрави са.

                              Коментар


                              • От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                                А напрежение стига ли до тях? Щото горе в извадката от уМътването за употреба пише, че двигателят трябва да работи за да се включат, също като на задното стъкло. И при включен двигател ли не нагрява?
                                Не бързай ако искаш да стигнеш
                                __________________________________
                                Discovery II TD5 10P

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X