Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

    Здравейте. Най-после влезнах в бандата със джипка, която винаги ми е харесвала. Наскоро си закупих дискавъри 2 2.5Д. Машината ще се ползва за леки разходки извън пътя(обаче понякога се лигавя в калта ) и тук-там някоя работа. Още не съм направил обслужване, не съм и отстранил проблемите с които го взех.

    Обслужването...
    Моторното масло какво да е? Всеки който питам ми казва 10в40, но всяка една кола съм я карал с по-тънки масла и си мисля за 5в40.
    ще се радвам ако ми препоръчате марки масла за кутията, дифа, раздатката...

    Проблемите...
    Джипката е с буксуващ съединител и спукани възглавници. Поръчах от исланд 4х4 нов комплект съединител и кит за преминаване към пружини. Има и малко изгнило на гредата под багажника.

    От къде да си поръчам метална предна броня или да запретвам ръкави и да мъдря нещо?
    От къде да си закупя интерфейс за диагностика, кодиране и адаптации? Свикнал съм да си ровя из колите с лаптопа и да не чакам по сервизи за такива неща...

    След като го приведа в ред, ще се ходи в кат за смяна на номера и след това ще се мисли за лифт, лебедки и т.н.

    Ето една снимка от първата кална разходка, не се стърпях просто...


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10cp6ht.jpg
Прегледи:1
Размер:935.2 КБ
ID:6141201

  • #2
    От: Нов с discovery 2

    Честит ти Коледен подарък

    Много безаварийни, по-малко главоболия и повече разходки

    За маслото, предполагам че пълна синтетика ще му е добре.
    За останалото някой/и друг Но ако се поразровиш във раздела ще намериш доста информация, пък и не малко снимков материал с ремонти на туй-онуй.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Нов с discovery 2

      Честита придобивка
      Ще следя темата с интерес, че и ние се оглеждаме за такава машина и после ще имам същите въпроси (брони, окачване....)
      Напиши в профила от къде си, така ще е по-лесно да те насочат към някой близо до теб.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        Re: Нов с discovery 2

        Честито

        Масло 5/40. за скоростна, дифове и друго вий ги в RAVE. Антифриз само ОАТ.
        сединител смени кое си се насочил. окачване - диагностика изклиучва грешки кои ше се показват след преминаване на пружини. диагностика предлагам да е некаде вземеш на заем од некои тук в форума. или поръчваш Nanocom (cca 500 еврои сас доставки и всичко) оснмовна диагностика (без пренастроиване) Autocom CDP+ (за до 200 лева може да си намериш.)

        ипрбваи да колко може по малко да бркаш по колата, след като започнеш нема спиране

        успех

        Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
        Здравейте. Най-после влезнах в бандата със джипка, която винаги ми е харесвала. Наскоро си закупих дискавъри 2 2.5Д. Машината ще се ползва за леки разходки извън пътя(обаче понякога се лигавя в калта ) и тук-там някоя работа. Още не съм направил обслужване, не съм и отстранил проблемите с които го взех.

        Обслужването...
        Моторното масло какво да е? Всеки който питам ми казва 10в40, но всяка една кола съм я карал с по-тънки масла и си мисля за 5в40.
        ще се радвам ако ми препоръчате марки масла за кутията, дифа, раздатката...

        Проблемите...
        Джипката е с буксуващ съединител и спукани възглавници. Поръчах от исланд 4х4 нов комплект съединител и кит за преминаване към пружини. Има и малко изгнило на гредата под багажника.

        От къде да си поръчам метална предна броня или да запретвам ръкави и да мъдря нещо?
        От къде да си закупя интерфейс за диагностика, кодиране и адаптации? Свикнал съм да си ровя из колите с лаптопа и да не чакам по сервизи за такива неща...

        След като го приведа в ред, ще се ходи в кат за смяна на номера и след това ще се мисли за лифт, лебедки и т.н.

        Ето една снимка от първата кална разходка, не се стърпях просто...

        o89 sedem sedem 33 986

        Коментар


        • #5
          От: Нов с discovery 2

          Честито!
          За диагностиката, понеже и аз се оглеждам, научих следното:
          Наноком (само за Диско 2 ТД5) излиза 355 евро с ДДС, без доставката. Без ДДС може да се поръчва от фирма с валиден ДДС номер. При поръчка на повече бройки има и отстъпки.
          Има и друг вид диагностика, който излиза по-евтино и е за повече модели, но пък май е с по-малко възможности.
          Пружините (предните) е добре да са съобразени с допълнителните тежести, които планираш - метална броня, лебедка ...

          П.П. Освен другото, имаш за смяна и една крушка на левия фар.
          БИО пчелен мед и пчелни продукти
          0888 66 59 73

          Коментар


          • #6
            От: Нов с discovery 2

            Честито! Много безаварийни! Съединителят на ТД5 си е скъпа смяна. С 10/40 масло мисля. че няма да имаш проблем. Намери Наско /Filo/ е от Смолян, но вече забърса Софийска / Пернишка/ слива и е повече в района. Той е стар Лендровърджия и може да снесе нужната ти информация. Сега кара II-ка.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #7
              От: Нов с discovery 2

              Хахах крушката святка когато си поиска. Поради липса на време не съм се заиграл, утре може би ще успея да отделя няколко часа. На фаровете мисля да сложа лед h4 и да реша проблема. Окачването ще е съобразено с тежестите. Бритпартс имат кит+2”, който вече е тестван от двама ловджии и нямат ядове вече две-три години, а не е като да не лашкат джипките. Вариянта за диагностика излиза доста скъпо... Ако съумея да отида до приятел от Първомай ще тествам как се държи launch и какви работи поддържа. Имам наблюдения над въпросната диагностика, че определени версии подържат почти всички опции по четене/триене на грешки, живи данни и кодиране.

              Междувременно докато чакам доставката на нужните ми части(кофти че набарах празниците) мисля да се възползвам от обема на дясното съндъче в багажника и да го ползвам за изграждане на суб буфер за да има някакво прилично аудио.

              Благодаря ви много за пожеланията, надявам се това возило да се задържи при мен повечко време.

              едит: съединителя(без маховика) ми стъпва на 150кинта пак на марка бритпартс. Отново е тестван от въпросните “авджии” и дори предния път е имало яко теглене на чероки xj в дълбока кал и съединителя е устискал.

              Коментар


              • #8
                От: Нов с discovery 2

                Момчета кажете каква програма се ползва за търсене на нимера на части, за схеми... коя им е фирмената програма.

                Коментар


                • #9
                  От: Нов с discovery 2

                  Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                  Честито! Много безаварийни! Съединителят на ТД5 си е скъпа смяна. ........... Сега кара II-ка.
                  С умиление ще си спомня цената при диско 1 като дойде пак време за съединител.Все пак при ТД5 не е 4-цифрена сума нали??
                  Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                  Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов с discovery 2

                    Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                    Момчета кажете каква програма се ползва за търсене на нимера на части, за схеми... коя им е фирмената програма.
                    За части - Микрокат, но трябва да я пускаш на виртуалка, че работи на ХР и имаше нещо за датите. Другият вариант е по-добър и винаги на разпопожение - http://new.lrcat.com/
                    За друга документация: http://lre-bulgaria.org/?q=175
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов с discovery 2

                      PinMaster златен си!!! Благодаря ти много.
                      Весело посрещане на новата година.

                      Съобщение от модератор:
                      Моля, напишете си в профила от къде сте.
                      ...ЦЪК
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-01-18, 15:39.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                        Петре написах от къде съм, но едва ли ще е от полза

                        Днес пристигна пратката от island4x4... за жалост дойдоха само пружините. Пуснали са ми поръчката в два пакета и съединителя ще е при мен в четвъртък.
                        За двигателя взех мобил 1 5в40 и дано му хареса.
                        Сега като се монтират пружините трябва ли да се премахват/преправят някакви електроники за да не свети лампата за нивомата?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                          С наноком трябва да се "каже" на компа, че колата вече е на пружини. Ако нямаш, махни бушона на компресора.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                            Що пък да не е от полза - от другата стана на "байра" - в Любимец - имаме голяма група с ЛР
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                              Ми ще се радвам да пием по бира като го приведа в деижение, тъкмо някоя идея да открадна

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X