Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак алтернаторни мисли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пак алтернаторни мисли

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Ами не е фуражомелка, ама има консумация - ето за какво му е 220А алтернатор:
    1кВт нагревател на въздуха си е 83А (да, работи предимно при студен старт докато не е загрял двигателя, и рядко - на пълна мощност).
    Добавяме отопления на г..з *4 + волан - сигурно още 500Вт - 40А
    Добавяме огледала, задно стъкло - да кажем още 120Вт - 10А
    Ламби, радио, вентилатори - 400Вт ~ 10A
    Работа на двигателя - да кажем още 10А (може и повече да е с двете подкачващи помпи, инжектори, електроника, дори и да не включваме подгревните свещи)...
    Компресор на окачването - сигурно 200Вт~5A...
    Дотук - почти 160А

    П.С. Венци, да, зарядните станаха по-умни, но указаните от теб стойности са гранични... Дали акумулатор зареждан с 10% от капацитета ще издържи повече от такъв, зареждан с 40%?
    Чакай малко сега, тука нещо бъркаш. Темата започна как на стар Патрол да се смени алтернатора от 90 на 120 /или там някъде ампера/ алтернатор. Аз за това питам, на стар дизелов Патрул къде ги харчат тия 70 ампера. За новите коли знам, тя и мойта бангия, ако се заиграя с копчетата ше докара до над 150 ампера, Еле ако включа и обогрева на задните седалки /много важна екстра тук между палмите/. Ама те новите коли с гъзотоплене и други глезотии не идват с 80 ампера алтернатор. Алтернатора си е оразмерен за колата. Питането ми е какво толкова има в тия коли, че щатния алтернатор да не може да смогва на консумацията.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Пак алтернаторни мисли

      Лебедката бе Ники. Освен в случая на джипа който пуснах.
      Но като кажа че ел лебеда е глупост и Ясен подскача
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Пак алтернаторни мисли

        Преди доста време пуснах тема за бензинови лебедки и бях отсвирен, че за нищо не стават.
        Още ли е актуално отсвирването?

        Коментар


        • От: Пак алтернаторни мисли

          Да, за старите - лебедка и някое друго радио. На времето имаше едни радиотелефони, дето мутрата трябваше да и работи колата за да излъчва, щото иначе не можеше да запали Ама разправяше, че от Шумен телефона хваща базата във Варна... И вярно - бая мощност имаше Ама сега с напредване на техниката и оправяне на регулациите мощностите май поспаднаха

          Венци, гледам състезанието с кеф, ама там на онея лимкаджии хич не им пука за батериите, цената и начина им за използване - гледат вятъра да е по-силен
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Пак алтернаторни мисли

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Лебедката бе Ники. Освен в случая на джипа който пуснах.
            Но като кажа че ел лебеда е глупост и Ясен подскача
            Лебедката? Че тя е 300-400 ампера, каква разлика ще даде един 120 амперов алтернатор в сравнение със щатния 90? Тия 30 ампера разлика ще помогнат за 400 ампера разход? Аз от нашите лебедки знам, че за лебедка се иска моментен ампераж докато я ползваш, и бързо зареждане след като си спрял да я въртиш. Моментния ампераж ще дойде от големия алтернатор, ама разликата е под 10% от това дето го смуче лебедката. Като я спреш, волтажа се качва, и големия алтернатор започва да си клати краката и да бачка с 20% от капацитета си- просто е доволен от нивото на волтажа. А това че ги няма амперите, да му мисли акумулатора и неговия собственик.
            Лебедки въртя по няколко десетки на ден. Има лодки с по 10 електрически лебедки, и понякога ползваме по няколко едновременно. Ако чакам на нормален алтернатор да ми зарежда акумулаторите- варелите с нафта от предното мнение.

            Между другото някой каза за слагане на АГМ акумулатор на стандартен алтернатор. Не се занимавайте с глупости, инвестирайте парите в по-голям или втори акумулатор и във правилния регулатор. АГМ са добри, ако има с какво да ги зареждаш бързо, защото смучат зарядно напрежение до 40% от капацитета си, ама пак достигаме до “акумулатора го може, алтернатора не го знае”. Е, не се и разливат и не доливаш дестилирана вода, ама то пък голям праз, една чаша вода на годината.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: Пак алтернаторни мисли

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Преди доста време пуснах тема за бензинови лебедки и бях отсвирен, че за нищо не стават.
              Още ли е актуално отсвирването?
              Ми Пенчо, физиката няма кардинални промени.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Пак алтернаторни мисли

                Компресор на окачването 5 ампера пък топло на прьделката 40...........ебаси компресора да не кажа баааааси задните части
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Пак алтернаторни мисли

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Ми Пенчо, физиката няма кардинални промени.
                  Тва колко Търтея отбира от физика също не е нищо ново.

                  Коментар


                  • От: Пак алтернаторни мисли

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Тва колко Търтея отбира от физика също не е нищо ново.
                    Искаш да кажеш, че е кьорав? Аз съм сигурен, че ще намери разликата във физиката между размер А и размер ДДД.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Пак алтернаторни мисли

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      ...за лебедка се иска моментен ампераж докато я ползваш, и бързо зареждане след като си спрял да я въртиш.
                      Е те тука едни 30-40 ампера отгоре помагат. Докато газиш калта и влачиш въжето, да има кой да навтика ампери в акумулатора че да има после пак.

                      Коментар


                      • От: Пак алтернаторни мисли

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Тва колко Търтея отбира от физика също не е нищо ново.
                        Епа поне осми клас имам.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Пак алтернаторни мисли

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Искаш да кажеш, че е кьорав? Аз съм сигурен, че ще намери разликата във физиката между размер А и размер ДДД.
                          Това са цици, бе, простак
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Пак алтернаторни мисли

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Това са цици, бе, простак
                            Ама ти май вярно не разбираш от физика. Циците са част от физиката на жената бе! Всеки път някой като ме попита дали разбирам от физика, аз съвсем чистосърдечно си отговарям, че съм експерт!
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: Пак алтернаторни мисли

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Компресор на окачването 5 ампера пък топло на прьделката 40...........ебаси компресора да не кажа баааааси задните части
                              Ами така си е я... То това компресорче е играчка, щото му трябва само да 'претака зелето' От двете му страни има около 12 бара налягане, и то прехвърля газ от едната си страна до другата, без да му се налага да вдига някакви налягания.....
                              Пък и г'ъза си е важен - що да не му пуснеш малко топло (все пак е проектиран за американски г'ъз )

                              Хахах Никсън, добър пример с физиката
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Пак алтернаторни мисли

                                Ето какво дава при празен ход с ниско натоварване един 220А алтернатор на що годе съвременен автомобил...
                                Свещите не греят, автомобилът е загрял (т.е. електрическата печка не работи), отоплението на седалките е изключено. Другите подгреви - също са изключени...
                                Работи само климатичната инсталация и двигателя...
                                75А ?!!!!! Вярно, че Акумулатора е зареден около 55%
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:car.png
Прегледи:1
Размер:161.3 КБ
ID:5777264
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X