Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак алтернаторни мисли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ЛЕД фарове

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Има и 4.
    Аз съм скептичен относно ампери на клиновиден ремък
    И за ампери на клиновиден ремък има варианти, ама кажи какво е 4

    Коментар


    • #17
      От: ЛЕД фарове

      Ми ти изреди три точки, аз имам четвърта
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: ЛЕД фарове

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Абсолютно безсмислено е да заръчваш алтернатори от майната си за каквато и да била машина. Със стария в едната ръка, шублер в другата и с песен към моргата или фирмата за рециклирани алтернатори (второто опростява задачата ама става малко по-скъпо). Имаш да уцелиш захвата и шайбата.

        Тунинговите алтернатори които се продават могат условно да се разделят на три вида:
        1. Бесни ментета с никакво покритие между етикет и измерени параметри.
        2. Реално по-мощни от оригиналния ама само във високи обороти. В ниски обороти и на празен ход обаче получаваш близкоизточен мирен процес.
        3. Отговарящи на етикета си, подозрително приличащи на някоя известна марка (бош, валео, денсо) ама на особена цена, а митото и разправията отделно.
        Тунинговите алтернатори като тези за които си говорим в момента всъщност са съсвсем нормални алтернатори просто са с други параметри.
        Не виждам нищо тунингово в алтернатор 110ампер.
        Звучи малко като тунингови гуми вашите са 15ки а тунинговите са 16ки.
        Просто някой си е направил труда да прочете чертежа на алтернаторите както ти сам каза захвата видял е кой на какво става метнал е една шайба и готово.
        Те нисан ползват така или иначе един и същи захват почти за всичко.
        Този който е на снимката от зад се вижда ,че пише нисан.
        Значи е денсо значи е рециклиран.
        На практика този алтернатор някой го е взел от нещо което има повече електрически екстри сложил е шайба за патрул двуканална и го продасва като тунингов.
        Цената за нов а според мен не е нов не е висока по скоро транспорта го оскъпява.
        Друг е въпроса дали си заслужава маневрите за 30 ампера защото по спомен неговия е 80ампера.
        Ако ще го сменя по добре е да търси нещо от 140 нагоре.
        Но тук идва проблема с упрсавлението защото новите си имат контрол за който ти ще ни разясниш като по Учен по ел въпросите.
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • #19
          От: ЛЕД фарове

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Има и 4.
          Аз съм скептичен относно ампери на клиновиден ремък
          А не би трябвало.
          Клиновидния ремък не е чак толкова лошо нещо.
          Всичко зависи от диаметър на шайбата и от това колко процента от шайбата реално се ползват от ремъка.
          И този процент винаги може да се промени с някоя ролка от тук там.
          Аз ти гарантирам при подобен на патрулския диаметър 80 ампера от един ремък 13-ка.
          Няма проблем да станат 160 с два.
          Тук идва момента в който може малко дса се поиграе с диаметъра на шайбата за да може да се повиши тока в по-ниски обороти.
          Абе има начини.
          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

          Sofrace Offroad Team

          Коментар


          • #20
            От: ЛЕД фарове

            От един момент нагоре клиновидния почва да приплъзва. Затова и вече практически всички са на пистови.
            Ма ти това го знаеш.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: ЛЕД фарове

              Точно игрането с диаметъра на шайбата за оправяне на тока в ниските обороти понякога прави квиченето на ремъка при товар.

              Иначе 80 ампера стават и с един 10мм ремък ама шайбата да е поне 80мм и да се примириш с по-малкото ампери на празен ход.

              Два ремъка не знам защо ама не вършат точно двойна работа. При същата схема началото на свиренето е когато товарът стане 120 някъде.

              Коментар


              • #22
                От: ЛЕД фарове

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                При същата схема началото на свиренето е когато товарът стане 120 някъде.
                И точно в този момент го подпираш с ролка от голф дизелофф,че хем е еФтина хем е удобна и всичко със свиренето приключва.
                Разкажи новите как се управляват да видим тази кан комуникация с разните модули как се лъже.
                Че новите всички са такива.
                Скоро гледах един с водно охлаждане от двигателя голям кеф.
                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                Sofrace Offroad Team

                Коментар


                • #23
                  От: ЛЕД фарове

                  Е колко скоро, той един глупав мл е с водно на алтернатора.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: ЛЕД фарове

                    Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                    И точно в този момент го подпираш с ролка от голф дизелофф,че хем е еФтина хем е удобна и всичко със свиренето приключва.
                    Разкажи новите как се управляват да видим тази кан комуникация с разните модули как се лъже.
                    Как се лъже, как се лъже - изкормяш всичко и изкарваш четките на външен регулатор, така се лъже. Това ако искаш да го сложиш на нормален жип.

                    Водното е хубаво нещо и спестява някои размишления при влизане във водата.

                    Ама ще взема да отделя алтернаторните глупости в друга тема.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ЛЕД фарове

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Е колко скоро, той един глупав мл е с водно на алтернатора.
                      Имах предвид някакъв който беше рекламиран като тунингов зщото е с водно охлаждане.
                      А като се замисля май не съм виждал повече от 160 ампера с въздушно май всичко нагоре е с течно охлаждане.
                      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                      Sofrace Offroad Team

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пак алтернаторни мисли

                        Щом го отдели има и пето.
                        Колко ампера трябват на джип в 21 век.
                        При мен най големия консуматор са 2*55вт фарове. Та ако сложа диоди и там нещата ще се променят хептен.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: ЛЕД фарове

                          Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                          Имах предвид някакъв който беше рекламиран като тунингов зщото е с водно охлаждане.
                          А като се замисля май не съм виждал повече от 160 ампера с въздушно май всичко нагоре е с течно охлаждане.
                          Абе виждал съм някакви по 200 ама не помня от какво.

                          Така или иначе ако искаш такива мощности трябва да имаш супер сериозна причина да останеш на 12 волта.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пак алтернаторни мисли

                            Понеже темата вече е за алтернатори, има тунингов 200А за Td5 без водно, но и без вакуум помпа, та е за втори на мястото на климатика.
                            При Мерцедес най-големият който съм виждал без водно е 150А, като почва от 90 при празен ход.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пак алтернаторни мисли

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Щом го отдели има и пето.
                              Колко ампера трябват на джип в 21 век.
                              Зависи.

                              Впрочем някъде към 150-тия ампер вече имаш проблем и с управлението на двигателя. Ама тва за напреднали. И по принцип е още една причина да не смаляваш много ремъчната шайба на алтернатора.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пак алтернаторни мисли

                                Колко да зависи. Аз съм с 90 и повече не ми трябват.
                                Защо електрическата лебедка е глупост е ясно, мисля.

                                ПП за пуристите - масова, евтина, върши работа. Но си е глупост.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X