Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изгнили спирачни търбички.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изгнили спирачни търбички.

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    ... Повечето бегачки са с медни и не съм чувал някой да се е утрепал. ...
    Някои почти успяха, а аз съм изправял завой (слава Богу из добруджанските ниви) заради скъсани неукрепени медни тръбички ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      От: Изгнили спирачни търбички.

      Благодарско за насоките .А Чавдар V93 ме кара да се замисля за закрепването към моста!Оригиналните метални пластини който задържат търбичките са изгнили повечето ги няма ,варянта със свински опашки не е добър ,периодично трябва да се проверяват изгарят ,късат се и тн .Може би метални скоби ???
      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
      Кольо.

      Коментар


      • #18
        От: Изгнили спирачни търбички.

        Мисля, че укрепването е повече от ясно, независимо от материала на тръбичките, и въобще не е нужно да го коментираме.
        Така или иначе, полуграмотни майстори не е добре да пипат нищо поне по спирачките.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Изгнили спирачни търбички.

          Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
          Благодарско за насоките .А Чавдар V93 ме кара да се замисля за закрепването към моста!Оригиналните метални пластини който задържат търбичките са изгнили повечето ги няма ,варянта със свински опашки не е добър ,периодично трябва да се проверяват изгарят ,късат се и тн .Може би метални скоби ???
          Варианта със свински опашки е доста добър. Нито изгарят, нито се късат, стига да не слагаш боклуци, но слагаш по две една до друга, за да не са от най-дебелите, че са по-твърди, като е добре да има подложка м/у тръбичките и моста, или купето, за да обира вибрациите.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Изгнили спирачни търбички.

            Или си купуваш пластмасови щипки-скоби от друг модел возило.Избор колкото щеш.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #21
              От: Изгнили спирачни търбички.

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              Или си купуваш пластмасови щипки-скоби от друг модел возило.Избор колкото щеш.
              И въпреки тях е добре да се привържат с някоя опашка тук-таме за да гаси вибрациите.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Изгнили спирачни търбички.

                Зависи има много стабилни държачи.Впечатлен съм от държачите на Поло.И да са стари държат много стегнато.
                Последно редактирано от faster; 27-12-17, 18:53.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: Изгнили спирачни търбички.

                  Има метални свински опашки.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #24
                    От: Изгнили спирачни търбички.

                    На медните тръбички преди монтаж им се прави "отпускане".Стават пластични ,лесно се монтират по кривините.Закрепването от вибрации никой не го е отменил.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Изгнили спирачни търбички.

                      Моето наблюдение по медните тръбички. От гледна точка на издържливост на налягане стават- няма проблеми с това. Проблем се получава на местата където примерно има накрайници. Медта прави окис, който блокира въртенето на накрайника и така когато трябва да го завъртите се усуква цялата тръбичка и се къса. Пробвах с всякаква химия, но не отпуска. В USA вече са се отворили и ги правят от неръждаема стомана. Пробвах тук да намеря, но проблема е, че няма подходящи размери тръбички. За това вече търся тръбички от сплав никел мед ако не се лъжа. По-твърди са и по-трудно се окисляват. Друга хитрина е като се сложи накрайника преди монтажа е да се намаже тръбичката под накрайника с RED GREASE , червената грес за спирачки. Така там не окислява толкова силно.
                      Land Rover Defender 110SW 300tdi

                      Коментар


                      • #26
                        От: Изгнили спирачни търбички.

                        Те и стоманените се въртят някой път с накрайника. Слагаш малко медна грес и си ОК.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Изгнили спирачни търбички.

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Са шъ мъж прущаати Пенчо и Таргов, ама съпромата никой не го е отменил.
                          От там насетне всеки си решава сам.
                          На волгата ми цялата и спирачна система беше от медни тръби и така си отиде с тях във вечните ловни полета след 30 години каране . На единя ми БХ бях сменил всичко с мед и никакви проблеми дори и с тези спиралните на задния мост които го играят спирачен маркуч . При мен изкара едни 10 години .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Изгнили спирачни търбички.

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            На волгата ми цялата и спирачна система беше от медни тръби и така си отиде с тях във вечните ловни полета след 30 години каране . На единя ми БХ бях сменил всичко с мед и никакви проблеми дори и с тези спиралните на задния мост които го играят спирачен маркуч . При мен изкара едни 10 години .
                            На пежоцидеса тръбите са стоманени и за 35 години нямат грам ръжда. Но стоманените си ръждясват. И те така и с медЕните, пукат се.

                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Изгнили спирачни търбички.

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              Има метални свински опашки.
                              Има, но метала предава вибрациите, а при пласмасарките е друго, та за това ги предпочитам.
                              Разбира се, всеки има правото сам да си избира как и с какво да притяга каквото си иска.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Изгнили спирачни търбички.

                                Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                                Здравейте и Весела Коледа ,вчера Маверика ме изненада ,пропадна педала на спирачките ,оказа се ,че търбичката към задно ляво клело е изгнила и спирачната течност е изтекла.За да няма изненади реших да сменя и и двете,и към лявото и към дясното та и маркуча който влиза в тройника.Въпроса е оригинални ли да си поръчам или да ми направят защото чувам че правените ги правели от мед а трябвало да бъдат от месинг или някаква подобна сплав (не съм много вещ)?Та ако ми грешна информацията за правените казвайте къде да поръчам да ги направят?
                                Грешна ти е информацията. Дори 90% от тези които се предлагат в магазините са медни. Правя спирачни тръбички по-размер от медна тръба 4,75мм(най-масовата) и те уверявам, че до сега проблем няма. Смъкни им старите, за да видят с какви накрайници и фитинги са, че варианти много и да не се наложи да купуваш преходници(че и те струват колкото готова тръбичка)
                                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X