Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Силен удар при спиране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Силен удар при спиране

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Ами спира се както с ръчни скорости.
    Автомата е на Д нормално.
    Като намаляш сваляш на 2 изчакваш малко да превключи на 2-ра скорост после на 1 изчакваш да включи на 1-ва и почти си спрял.
    Помагаш със спирачките колкото може и така.
    При съвсем аварийно директно на 1 лоста.
    Ма ти , по права и в баир ли?
    сега му обясни , че и по Коледа трябва да му се случи... ( но само тогава )
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #32
      Силен удар при спиране

      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      Ма ти , по права и в баир ли?
      сега му обясни , че и по Коледа трябва да му се случи... ( но само тогава )
      И по права и по крива най вече по стръмни баири надоле.
      Що ти на друго мнение ли си?
      Как се спира с автомат?


      Тука е разнищено:
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=79464
      Последно редактирано от rosen_offroad; 25-12-17, 18:20.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #33
        От: Силен удар при спиране

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Не са.
        Са. Един предни ,един задни.
        На 99 % от леките коли са накръст ,на 99% от джиповете са предни-задни.
        За да ми повярваш си погледни казанчето-защо ли е разделено на две?
        Ама сме го бистрили това и знам че не ми вярваш...
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #34
          От: Силен удар при спиране

          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
          Са. Един предни ,един задни.
          На 99 % от леките коли са накръст ,на 99% от джиповете са предни-задни.
          За да ми повярваш си погледни казанчето-защо ли е разделено на две?
          Ама сме го бистрили това и знам че не ми вярваш...
          Моя грешка. На новото съм останал с впечатление че от помпата излиза една единствена тръбичка, ама май нещо съм се объркал.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Силен удар при спиране

            Те модерните с четириканален АБС са съвсем друга бира.
            Въпреки че там обикновено помпата е с 4 изхода
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Силен удар при спиране

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Моя грешка. На новото съм останал с впечатление че от помпата излиза една единствена тръбичка, ама май нещо съм се объркал.
              Леко в страни от темата ,дот 4 или дот5 спирачна течност е препоръчително за Маверик 96 г без АВС?
              "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
              Кольо.

              Коментар


              • #37
                От: Силен удар при спиране

                Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                Леко в страни от темата ,дот 4 или дот5 спирачна течност е препоръчително за Маверик 96 г без АВС?
                Дот 4 пише на капачката на казанчето ,но съм за нова тема.
                "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                Кольо.

                Коментар


                • #38
                  От: Силен удар при спиране

                  Те са с три или четири изхода но са винаги с два входа

                  Коментар


                  • #39
                    От: Силен удар при спиране

                    Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                    Леко в страни от темата ,дот 4 или дот5 спирачна течност е препоръчително за Маверик 96 г без АВС?
                    DOT5 със сигурност НЕ! DOT5.1 може. Мисля че съм с такава на MOTUL в момента.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Силен удар при спиране

                      Весела коледа колеги,бъдете живи и здрави.Утре ще купувам накладки и ще ги монтирам,но искам само да попитам има ли някаква специфичност при монтажа? Оная система за обиране на хлабината има ли някакъв реглаж

                      Коментар


                      • #41
                        От: Силен удар при спиране

                        "....Оная система за обиране на хлабината има ли някакъв реглаж.."


                        Теоретично би трябвало сама да се регулира с натискане на спирачния педал :



                        Ако накладките са нови ще трябва скъсяване на лостчето за да влезе барабана . Ако след това на някое от колелата ръчната не държи достатъчно може да се свали барабана и ръчно да се врътне гайката на лостчето с 2-3 зъбчета за удължаване на лостчето и приближаване на накладките до барабана и пак проба на ръчната .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Силен удар при спиране

                          Това е механизма на старото терано (преди 2000г.). При него е друг. Още не съм отварял там новото за да давам КУР ("Компетентни Указания на Ръководството", по Дядо Владо).

                          На старото лостчето се настройва така че едва да вкараш барабана, или поне аз така ги правя. После то си се донамества след изведно количество спирания.

                          НИКАКВИ смазки не се слагат по лостчето, а гайката му (ако на новото има такова нещо) трябва да върви гладко по резбата.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Силен удар при спиране

                            Направих го точно така,както казва Спарки,вкарах барабана на косъм,само не мога да разбера,защо едното феродо е по-дебело от другото.Накладките са ITN от еврото

                            Коментар


                            • #44
                              От: Силен удар при спиране

                              Феродото си е така.

                              ...ама защо пестиш от нещо, дето се сменя на минимум 50000км и струва под 100 кинта? ITN си е китайщина и няма как да знаеш какви са и качествата. Аз в момента съм с едни, дето като се намокрят задните накладки коват при леко натискане все едно съм натиснал до ламарината, а като са сухи си спират съвсем нормално. Тогава сменях по спешност и само това беше варианта.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Силен удар при спиране

                                Оргинално на едната накладка феродото е по тънко.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X