Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на подемник за автомобили.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на подемник за автомобили.

    Здравейте на всички!
    В последно време съм се запалил на тема собствен подемник.
    Писна ми от майстори дето или са заети или не познават парите или.......... !
    Та въпроса ми е,дали има проблем да си купя подемник втора ръка,естественно винтов,щото тези новите хидравличните още ги няма евтини.
    Гледам че изпадат разни екземпляри около 1000 лева.
    Ще го ползвам предимно за собственни нужди.
    Дочух че проблем правят гайките,но дали могат да се правят нови, как стоят там нещата.
    Имам един навес и ще си го монтирам там,надявам се че няма проблем да е навън без да се мокри разбира се.

  • #2
    От: Съвет за покупка на подемник за автомобили.

    Гледай да са здрави винтовете, гайки се правят.
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за покупка на подемник за автомобили.

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      Здравейте на всички!
      В последно време съм се запалил на тема собствен подемник.
      Писна ми от майстори дето или са заети или не познават парите или.......... !
      Та въпроса ми е,дали има проблем да си купя подемник втора ръка,естественно винтов,щото тези новите хидравличните още ги няма евтини.
      Гледам че изпадат разни екземпляри около 1000 лева.
      Ще го ползвам предимно за собственни нужди.
      Дочух че проблем правят гайките,но дали могат да се правят нови, как стоят там нещата.
      Имам един навес и ще си го монтирам там,надявам се че няма проблем да е навън без да се мокри разбира се.
      За да продават толкова евтино винтов подемник значи гайките със сигурност са заминали . На едни от най масовите италиански оригинална бронзова гайка струваше преди години 520 лева а осигурителната от полиамид 180 . Това естествено го смятай по две без труда . Само материала фосфорен бронз за двете гайки излизаше в АС към 450 лева сложи и поне по 100 лева труд на гайка щото има и фрезова работа и смятай . Осигурителните и те стотина лева материал двете и ако майстора те помилва стотина лева труд и пак смятай . Накрая отиваш купуваш един нов хидравличен и забравяш всички проблеми . В Ало бг има хидравличен подемник нов за 1598 лева + 199 лева монтаж с две години гаранция .
      Последно редактирано от sek.1; 23-12-17, 17:50.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за покупка на подемник за автомобили.

        Търси хидравличен,винтовите за по хиляда не стават. Даже и да е в час ,за джип забрави. Тия по 1000 са от старите български ,лапите са къси и стават за вдигане само на леки коли. Аз си купих два хидравлични ,по 1600 лв почти нови. И даже и кемпера на Ясен увисна на единия ,а си е камион. Просто трябва търпение и следене на обявите.
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за покупка на подемник за автомобили.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0039 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:277.7 КБ
ID:5776426Ако успееш да си намериш такъв винтов вземай смело.Аз съм трети собственик и вече има над 10 години стаж при мен,преди това е работил при друг колега,по-преди това в сервиза на фиат.Само и единствено знам,че е български,нищо повече.Изключително здрав и ремонтопригоден,връзката между колоните е с карданна предавка и работната и осигурителната гайка са бронзови(за над 20 години работа са сменяни по веднъж на колона).Мисля че му дават 3тона товароподемност(спокойно вдига дълъг Патрол,Спринтер с двойна гума,единствения недостатък е,че не вдига особено високо.Ако някой от колегите случайно го познае нека сподели координати на завода(ако все още го има) и дали може да се намерят части,лагерите и ремъците са стандартни,но има едни водещи подложки,които са от странен материал и за момента съм го префасонирал с полиамидни.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за покупка на подемник за автомобили.

            Тези българските са много търсени, но вече не се правят. Казвали са ми, че ги е произвеждал някакъв завод в Габрово.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за покупка на подемник за автомобили.

              Думи нямам да опиша,колко съм доволен от него, не съм сигурен дали го дават за 2.5 или 3 тона(а и по принцип не обичам да тормозя толкова машината).
              Другия,който имам е английски,колоните са почти наполовина по-тънки от тези на българския,плочата,която е хваната с анкери за пода е по-малка като площ и по-тънка,а му дават 3.5 тона на всичкото отгоре и вдига по-високо.Това на хартия,реално вдига наполовина на българския и често е в ремонт,предавката между колоните е верижна,гайките са смотани,лагеруването на винтовете е идиотски измислено с комбиниран радиално-аксиален лагер -||-,формата е нещо такова,замених му конзолите в горния за да мога да използвам обикновен съчмен лагер за радиален и още един аксиален,понеже английските лагери са неоткриваеми,дори номер няма на тях,верижната предавка прескачаше(обтегача е автоматичен),за всеки ремонт се налага да се събарят колоните и да се прави на земята,който твърди че нищо не сме произвеждали като хората,да дойде да му направя демонстрация.Може би заради това всички отбягват винтовите подемници.Иначе като сигурност са безгрешни,ако недай си боже нещо се случи и работната гайка изтърве,колата пропада с 2-5см в зависимост от това колко е разстоянието между работната и сервизната гайка и после може да си я спуснете безопасно,друг е въпроса че има идиоти,които работят на сервизната гайка,докато подемника спре.Интересно ми е дали има,колеги които могат да споделят впечатления от хидравличните,марки,тонаж,удобство,понеже са замислям английския да го сменя с хидравличен с по-възможност по-голяма товароподемност 3-4т

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за покупка на подемник за автомобили.

                Като му гледам конструкцията е точно копие на Бейсбард та за плъзгачите можеш да погледнеш от тях. На мен лично винтовия ми е по удобен за работа,по бавно вдига от хидравличния ,но ми е по удобен. А и хидравличните си имат драма с въжетата и ролките ,та и те не са върха .

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за покупка на подемник за автомобили.

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  В Ало бг има хидравличен подемник нов за 1598 лева + 199 лева монтаж с две години гаранция .
                  Да ама не . Супер уловка е цената.
                  Подемник 1600
                  Масло 200
                  Шпилки за монтаж 200
                  Транспорт+монтаж за да важи гаранцията 200
                  И естественно на всичко ДДС около 400
                  Естественно че ако излезе за 1600 ще го взема без да му мисля !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за покупка на подемник за автомобили.

                    Купуваш го от Апекс Пловдив , монтираш си го ти и гаранцията си важи. От две години ползвам техен и съм доволен .

                    Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за покупка на подемник за автомобили.

                      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                      Да ама не . Супер уловка е цената.
                      Подемник 1600
                      Масло 200
                      Шпилки за монтаж 200
                      Транспорт+монтаж за да важи гаранцията 200
                      И естественно на всичко ДДС около 400
                      Естественно че ако излезе за 1600 ще го взема без да му мисля !
                      Не са само те ! В нарушение на правилата на форума http://apex11.com/index.php/avtoserv...-podemnik.html Болтовете и маслото са ти бонус към крика а монтажа е по желание на клиента . По принцип и нашия крик е винтов само защото го взехме за 500 лева и можем с нулева себестойност да си го ремонтираме . Иначе ако трябва да му плащам всичко никога нямаше да вземем винтов . Специалното масло е най обикновен ATF . Високоякостни анкерни болтове има във всеки специализиран магазин .
                      Последно редактирано от sek.1; 24-12-17, 11:31.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за покупка на подемник за автомобили.

                        За маслото до колкото знам работят с МХЛ32,а то не е никак специално масло,намира се на 5лв литъра.В продавалника има доста обяви за подемници но цената пак набъбва по същия начин от 1600 на 2500.Цените са дадени без ДДС,после подемника е гол като пушка и даже гресьорките се доплащат и ей я разликата от привлекателната цена до истинската.Но при положение,че отдолу ще минават и ще работят хора,мисля че не е добра идея да се търси най-евтиното ново.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за покупка на подемник за автомобили.

                          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                          Като му гледам конструкцията е точно копие на Бейсбард та за плъзгачите можеш да погледнеш от тях. На мен лично винтовия ми е по удобен за работа,по бавно вдига от хидравличния ,но ми е по удобен. А и хидравличните си имат драма с въжетата и ролките ,та и те не са върха .
                          Благодаря за информацията,колега,марката Basebard ли се пише на ингилизки?
                          Този специално не е никак бавен,предполагам,че е заради мотора или предавката,не съм засичал но вдигане от земята до крайно положение отнема около 30 секунди независимо с кола или без.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за покупка на подемник за автомобили.

                            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                            Интересно ми е дали има,колеги които могат да споделят впечатления от хидравличните,марки,тонаж,удобство,понеже са замислям английския да го сменя с хидравличен с по-възможност по-голяма товароподемност 3-4т
                            5 години експлоатирах един - нито един проблем. Последната една година нови два. Пак така. Преди това гинех със смотаните винтови. Първия ми беше с ел контри ,което се е удобство. На сегашните недостатъка им е само че трябва ръчно да откопчаеш контрите преди спускане. А драма с въжета и макари няма. Те са си там и си работят. Предполагам знаете че са само синхрон. А най-готиното на винтовия е да "пропадне" резбата на гайката и да заклини. Свалянето на колата се превръща в предизвикателство. Абе не искам и да ги чувам.
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за покупка на подемник за автомобили.

                              Разбира се че безопасността е на първо място.
                              Така си и предполагах че със винтовете ще си е филм.
                              Дано да излезе нещо изгодно,но и аз не съм се разбързал.
                              Ако нямаше това ДДС нямаше да се чудя изобщо !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X