Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с паленето на wv T3 transporter

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

    Този модел няма подкачаща помпа в резервоара и за всичко отговаря ГНП-то. Ако не успява да засмуче и от тубата, значи със самата помпа се е случило нещо.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Този модел няма подкачаща помпа в резервоара и за всичко отговаря ГНП-то. Ако не успява да засмуче и от тубата, значи със самата помпа се е случило нещо.
      Не засмуква и от тубата пробвахме всички вариянти които казаха колегите

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

        Първоначално публикуван от Izetaptulov Преглед на мнение
        Не засмуква и от тубата пробвахме всички вариянти които казаха колегите
        Отвийте болта който държи щуцера за входящата нафта и през него напълнете помпата, и тогава пробвайте, като маркучите са в туба или шише възможно най-близо до помпата. Ако и така не подкачи гориво и не запали, значи помпата е фира.

        Понеже си

        Първоначално публикуван от Izetaptulov Преглед на мнение
        1.7 дизел с водно охлаждане
        който мотор се слага на Ауди, и е различен от 1.6, внимавай защото и помпата може да е друга.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

          Демонтирайте клапана на помпата , извадете му сърдечника , монтирайте го бе сърдечник.Ако пак не даде гориво ( и съвета на Джоу да се приложи) направо при помпаджията.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Демонтирайте клапана на помпата , извадете му сърдечника , монтирайте го бе сърдечник.
            Да, и това задължително, че е възможно и клапана да е фирясал, но той поне е еднакъв за всички бошови помпи.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

              А горните съвети ги подхващайте само ако ангренажа върти ГНП, че ако няма кой да я върти няма как да проработи.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                А горните съвети ги подхващайте само ако ангренажа върти ГНП, че ако няма кой да я върти няма как да проработи.
                Па нема и да го гледам , само като чуя мотора да се върти свободно , като самолетен пропелер.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  А горните съвети ги подхващайте само ако ангренажа върти ГНП, че ако няма кой да я върти няма как да проработи.
                  То цялата ситуация си е за майстор, когато човек нищо не разбира, ама както виждаме на колегата едвам му се дават повече от 10лв. и за нафта.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                    Па нема и да го гледам , само като чуя мотора да се върти свободно , като самолетен пропелер.
                    Ти да, но който не е в час...пък го е взел и наскоро, та не е свикнал да го чува...
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                      Последната информация е:

                      След съвети с майстора от Галата, са успели да го запалят. Би трябвало да са сменили горивния филтър, да са сложили помпичка между филтъра и помпата и да са сменили маркучите межди филтъра, помпата и дюзите.

                      Тъй като в момента не съм там, защото вече тръгнах, не държи обороти. Когато се помпи ръчно с помпичката, явно държи обороти. По техните думи, най-вероятно проблемът е в ГНП-то. Ще видим, какви ще бъдат следващите действия.

                      Ето малко снимки, преди да го запалят:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:281.8 КБ
ID:5776456 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:234.6 КБ
ID:5776457

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                        На 1.6 и 1.7 помпата е различна, но разликите са вътре. Отвън и като функции е една и съща помпа. На ТД-то е малко по-друга, но и там няма кой знае каква разлика, че да и се чуди човек кое как работи.
                        Щом не държи обороти, явно помпата е за ремонт.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          То цялата ситуация си е за майстор, когато човек нищо не разбира, ама както виждаме на колегата едвам му се дават повече от 10лв. и за нафта.
                          Виж колега аз си зареждам колкото си преценя и мога да дам пари колкото си преценяне е приятно да коментирате парите които съм зареждал за гориво никои от вас незнае колко гориво има в резервоара като съм написал 10 литра си отворете очите плюс тва си има много повече гориво почти половината е пълен и никои неможе да не съди дали съм стиснат или не скед като не ме познавате

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                            Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                            Иди купи една такава ръчна гумена помпичка (15 -16 лв.)от някой авто части и нали си видял къде е била сложена я монтирай пак там ,после с нейна помощ подкачи гориво докато помпичката стане твърда.

                            Ако не се втвърдява значи нямаш гориво , тогава или долей и пак пробвай или се опитай да запалиш със бутилка в която си поставил и мъркуча който влиза в помпичката и този който връща горивото в резервоара.

                            Не чак толкова сложно.

                            Като напомпиш с помпичката до втвърдяване за по сигурно запалване разхлаби някоя гайка на тръбичките на дюзите която ти е най-удобна само на четвърт оборот,
                            и пробвай да завъртиш като едновременно някои да помпи на помпичката като припръска нафта от разхлабената дюза я затегни и продължи да опитваш докато запали.

                            Вече го запалихме и разбрахме къде е проблема мерси

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                              Първоначално публикуван от Izetaptulov Преглед на мнение
                              Вече го запалихме и разбрахме къде е проблема мерси
                              И къде беше?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                И къде беше?
                                Помпата не засмуква горивото а като подаваме гориво с онази ръчна помпичка тогава работи като спрем да подаваме изгася, сменихме всички маркучи включително на дюзите и горивния вилтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X