Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с паленето на wv T3 transporter

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

    Пари не търся. Правя го безвъзмездно.

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

      Първоначално публикуван от Izetaptulov Преглед на мнение
      Опитахме по този начин които написа ама не се получи пак не пали

      Да разбирам , че помпата е пълна с гориво и не пали? Тогава е възможен друг проблем , често ми се случваше при стария двигател преди да го сменя. Да има луфт при ангренажното колело на коляновия вал , на моменти се размества и колкото и да въртиш не пали , но с бутане пали веднага. Та пробвайте да го запалите с бутане.
      Много си далече , ако беше в София щях да го запаля до пет минути. Но при този бус всичко е много елементарно и всеки който разбира малко от двигатели трябва да се справи. Може да се подаде директно ток на подгревните свещи ,или да се завре маркуча от помпата в малка туба с гориво за да засмуче бързо. Само това са причините за да не пали : центровка , гориво , подгрев.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

        Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
        Пари не търся. Правя го безвъзмездно.
        Ще го говорим това като се видим но сега наближават празници. Може да пием по кафе ?

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          Да разбирам , че помпата е пълна с гориво и не пали? Тогава е възможен друг проблем , често ми се случваше при стария двигател преди да го сменя. Да има луфт при ангренажното колело на коляновия вал , на моменти се размества и колкото и да въртиш не пали , но с бутане пали веднага. Та пробвайте да го запалите с бутане.
          Много си далече , ако беше в София щях да го запаля до пет минути. Но при този бус всичко е много елементарно и всеки който разбира малко от двигатели трябва да се справи. Може да се подаде директно ток на подгревните свещи ,или да се завре маркуча от помпата в малка туба с гориво за да засмуче бързо. Само това са причините за да не пали : центровка , гориво , подгрев.
          Опитахме и с бутане не стана

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

            Дали може да има някакав друг проблем ?

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

              Всичко може, те сегментите не са ги сменяли през ауспуха, а как точно са го направили е божа работа.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                santaklash , още преди обяд ви каза.Дърпайте , но проверете идва ли гориво до дюзите.Ако не идва , можете да си го карате на буксир , като ремарке.
                Щото , ако идваше и го влачите , требва да е строшило нещо в мотора.
                Ако не идва търсете : пълнене в резервоара , клапан на помпата , счупен помпен елемент.Пълненето на резервоара и нехерметичност по системата можете да избегнете с директно подаване на гориво в помпата.
                Нота бене!И обратното да е в бутилката , иначе бърже свършва!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                  Той колегата си каза,ч е нищо не вдява от двигатели, а вие му говорите за космически технологии.
                  Поне така му звучат де.
                  Ако знае какво означава "обратното да е в бутилката" аз ще ви черпя по бутилка джак.
                  Явно колегата иска час по-скоро да си реши проблема, и е мерак да пише, и да му се дават съвети.ю
                  Ама козата си иска... майстор. Или даже не майстор, а някой който е запознат как работят древните двигатели.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                    Кво да е запознат, пише "дюза" в Гугъл, да види какво е. После охлабва гайката на тръбичката към дюзата, върти на стартер, и ако няма нафта там, трябва да достави. Най-отгоре са тия дюзи и тръбички, няма как да не ги намери някой и по картинка в Гугъл.
                    Иначе от ГНП са само два маркуча, и двата са за в тубата, потопени в нафтата, та все тая дали знае човек кой е входящ и кой обратен. Дойде ли нафта на дюзите, поне на дърпане трябва да запали. Не дойде ли, директен плюс на единствената клема на помпата, както и поглеждане на ангренажния ремък, поне дали задвижва ГНП. Ако и тогава няма нафта на дюзите, проблем в ГНП. На място може само да се свали ел.клапана и да се види дали работи (евентуално да се подмени, стандартни са за тия помпи, лесно се намира). Сваляне на ГНП и пр. ремонти си трябва някой що годе да разбира.

                    Ако има нафта на дюзите и все пак не пали дори и на бутане, значи повредата е по-сериозна (механична по двигателя), и пак си трябва по-сериозен майстор. При счупен мотор, вероятно най-изгодно е да се търси друг от морга, ако въобще си заслужава този бус да се кара повече.

                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                      Точно тоя мотор ако е счупен...е малко съмнително дали си заслужаа да се прави, защото е много слаб. Все пак ме съмнява е така от нищото баш тая машина да хвърли двигател.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Имам го същия, но е 1,6 с турбина. Най-безотказната, безпроблемна и функционална машина, на която съм се качвал някога през живота си. На -20 пали с втория подгрев. Километри никой не знае, защото километражът си е изронил зъбните колела на показание 380 хиляди. Неприятното на тия мотори е, че с една изгоряла свещ, на тия температури няма начин да го запалиш. Това за замръзналата нафта също е мнооого вероятно ако е наливана преди септември месец. Дали има нафта се проверява на дюзите-голямата гайка отгоре. Като развиеш малко, трябва да потече нафта при въртене на стартер.От там се и обезвъздушава ако имаш неблагоразумието да я караш докато ти свърши горивото. На помпата има електромагнитен клапан, който спира горивото. Това всъщност е единственото нещо, което ми е давало проблем някога с тая кола заради калпава букса.
                        Потвърждавам. Имах такъв Пасат модел 92-ра. Още се псувам, че го продадох , беше като нов, с ел пакет и много гледан.
                        Колега, тая твойта работа ми намирисва, че или нема нафта, или си глътнал въздух. При мене стана, щото датчика за горивото се беше прецакал и просто не отчиташе правилно. И аз си кааарам, кааарам спокойно, докато не угаснАх! И верно нема палене, ако не го обезвъздушиш.
                        Успех!
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                          Иди купи една такава ръчна гумена помпичка (15 -16 лв.)от някой авто части и нали си видял къде е била сложена я монтирай пак там ,после с нейна помощ подкачи гориво докато помпичката стане твърда.

                          Ако не се втвърдява значи нямаш гориво , тогава или долей и пак пробвай или се опитай да запалиш със бутилка в която си поставил и мъркуча който влиза в помпичката и този който връща горивото в резервоара.

                          Не чак толкова сложно.

                          Като напомпиш с помпичката до втвърдяване за по сигурно запалване разхлаби някоя гайка на тръбичките на дюзите която ти е най-удобна само на четвърт оборот,
                          и пробвай да завъртиш като едновременно някои да помпи на помпичката като припръска нафта от разхлабената дюза я затегни и продължи да опитваш докато запали.
                          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                          Място и хора към които да принадлежи ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                            Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                            Потвърждавам. Имах такъв Пасат модел 92-ра. Още се псувам, че го продадох , беше като нов, с ел пакет и много гледан.
                            Колега, тая твойта работа ми намирисва, че или нема нафта, или си глътнал въздух. При мене стана, щото датчика за горивото се беше прецакал и просто не отчиташе правилно. И аз си кааарам, кааарам спокойно, докато не угаснАх! И верно нема палене, ако не го обезвъздушиш.
                            Успех!

                            Колега има нафта 10 литра и вчера с една туба пак му налях 15 литра и пак не пали може да е засмукал въздух както казваш но как ще го обезвъздуша

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                              Колеги пробвахме с туба с нафта пъхнахме маркучите в тубата обаче не отива гориво към двигателя ? Моля за помощ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

                                Погледнете дали помпата е пълна с гориво , и проверете горивния клапан дали работи.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X