Страница 3 от 4 ПървиПърви 1 2 3 4 ПоследенПоследен
Резултати 41 до 60 от 71

Тема: Проблем с паленето на wv T3 transporter

Публикации
    1,702
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране От: Проблем с паленето на wv T3 transporter

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    Имам го същия, но е 1,6 с турбина. Най-безотказната, безпроблемна и функционална машина, на която съм се качвал някога през живота си. На -20 пали с втория подгрев. Километри никой не знае, защото километражът си е изронил зъбните колела на показание 380 хиляди. Неприятното на тия мотори е, че с една изгоряла свещ, на тия температури няма начин да го запалиш. Това за замръзналата нафта също е мнооого вероятно ако е наливана преди септември месец. Дали има нафта се проверява на дюзите-голямата гайка отгоре. Като развиеш малко, трябва да потече нафта при въртене на стартер.От там се и обезвъздушава ако имаш неблагоразумието да я караш докато ти свърши горивото. На помпата има електромагнитен клапан, който спира горивото. Това всъщност е единственото нещо, което ми е давало проблем някога с тая кола заради калпава букса.
    Потвърждавам. Имах такъв Пасат модел 92-ра. Още се псувам, че го продадох , беше като нов, с ел пакет и много гледан.
    Колега, тая твойта работа ми намирисва, че или нема нафта, или си глътнал въздух. При мене стана, щото датчика за горивото се беше прецакал и просто не отчиташе правилно. И аз си кааарам, кааарам спокойно, докато не угаснАх! И верно нема палене, ако не го обезвъздушиш.
    Успех!
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

Място
    България за винаги
    Публикации
    660
    Точки (при гласуване)
    14

Иди купи една такава ръчна гумена помпичка (15 -16 лв.)от някой авто части и нали си видял къде е била сложена я монтирай пак там ,после с нейна помощ подкачи гориво докато помпичката стане твърда.

Ако не се втвърдява значи нямаш гориво , тогава или долей и пак пробвай или се опитай да запалиш със бутилка в която си поставил и мъркуча който влиза в помпичката и този който връща горивото в резервоара.

Не чак толкова сложно.

Като напомпиш с помпичката до втвърдяване за по сигурно запалване разхлаби някоя гайка на тръбичките на дюзите която ти е най-удобна само на четвърт оборот,
    и пробвай да завъртиш като едновременно някои да помпи на помпичката като припръска нафта от разхлабената дюза я затегни и продължи да опитваш докато запали.
    При всяко желание си поставяй следните въпроси: какво ще стане, ако пожеланото от мен се осъществи и какво – ако не се осъществи
    Епикур

Публикации
    27
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на мишоци Преглед на публикациите
    Потвърждавам. Имах такъв Пасат модел 92-ра. Още се псувам, че го продадох , беше като нов, с ел пакет и много гледан.
    Колега, тая твойта работа ми намирисва, че или нема нафта, или си глътнал въздух. При мене стана, щото датчика за горивото се беше прецакал и просто не отчиташе правилно. И аз си кааарам, кааарам спокойно, докато не угаснАх! И верно нема палене, ако не го обезвъздушиш.
    Успех!

Колега има нафта 10 литра и вчера с една туба пак му налях 15 литра и пак не пали може да е засмукал въздух както казваш но как ще го обезвъздуша

Публикации
    27
    Точки (при гласуване)
    0

Колеги пробвахме с туба с нафта пъхнахме маркучите в тубата обаче не отива гориво към двигателя ? Моля за помощ

motor_men е офлайн
    Веселин Димитров
    Старши участник | +ПЛ |
    Публикации
    2,625
    Точки (при гласуване)
    16

Погледнете дали помпата е пълна с гориво , и проверете горивния клапан дали работи.

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    1,991
    Точки (при гласуване)
    4

Този модел няма подкачаща помпа в резервоара и за всичко отговаря ГНП-то. Ако не успява да засмуче и от тубата, значи със самата помпа се е случило нещо.

Публикации
    27
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    Този модел няма подкачаща помпа в резервоара и за всичко отговаря ГНП-то. Ако не успява да засмуче и от тубата, значи със самата помпа се е случило нещо.
    Не засмуква и от тубата пробвахме всички вариянти които казаха колегите

Място
    София
    Публикации
    6,712
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Izetaptulov Преглед на публикациите
    Не засмуква и от тубата пробвахме всички вариянти които казаха колегите
    Отвийте болта който държи щуцера за входящата нафта и през него напълнете помпата, и тогава пробвайте, като маркучите са в туба или шише възможно най-близо до помпата. Ако и така не подкачи гориво и не запали, значи помпата е фира.

Понеже си

1.7 дизел с водно охлаждане
    който мотор се слага на Ауди, и е различен от 1.6, внимавай защото и помпата може да е друга.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,740
    Точки (при гласуване)
    11

Демонтирайте клапана на помпата , извадете му сърдечника , монтирайте го бе сърдечник.Ако пак не даде гориво ( и съвета на Джоу да се приложи) направо при помпаджията.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Място
    София
    Публикации
    6,712
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на jeko47 Преглед на публикациите
    Демонтирайте клапана на помпата , извадете му сърдечника , монтирайте го бе сърдечник.
    Да, и това задължително, че е възможно и клапана да е фирясал, но той поне е еднакъв за всички бошови помпи.

Публикации
    4,559
    Точки (при гласуване)
    22

А горните съвети ги подхващайте само ако ангренажа върти ГНП, че ако няма кой да я върти няма как да проработи.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,740
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    А горните съвети ги подхващайте само ако ангренажа върти ГНП, че ако няма кой да я върти няма как да проработи.
    Па нема и да го гледам , само като чуя мотора да се върти свободно , като самолетен пропелер.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Място
    София
    Публикации
    6,712
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    То цялата ситуация си е за майстор, когато човек нищо не разбира, ама както виждаме на колегата едвам му се дават повече от 10лв. и за нафта.

Публикации
    4,559
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на jeko47 Преглед на публикациите
    Па нема и да го гледам , само като чуя мотора да се върти свободно , като самолетен пропелер.
    Ти да, но който не е в час...пък го е взел и наскоро, та не е свикнал да го чува...
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

c0dy^ е офлайн
    Тодор Янев
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    Варна
    Публикации
    702
    Точки (при гласуване)
    9

Последната информация е:

След съвети с майстора от Галата, са успели да го запалят. Би трябвало да са сменили горивния филтър, да са сложили помпичка между филтъра и помпата и да са сменили маркучите межди филтъра, помпата и дюзите.

Тъй като в момента не съм там, защото вече тръгнах, не държи обороти. Когато се помпи ръчно с помпичката, явно държи обороти. По техните думи, най-вероятно проблемът е в ГНП-то. Ще видим, какви ще бъдат следващите действия.

Ето малко снимки, преди да го запалят:

Име:  1.jpg
Прегледи: 160
Размер:  281.8 Кб Име:  2.jpg
Прегледи: 161
Размер:  234.6 Кб
    Тодор Янев ----- Mitsubishi Pajero 2.5 TDI LWB '93 ----- 0897/264-266

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    1,991
    Точки (при гласуване)
    4

На 1.6 и 1.7 помпата е различна, но разликите са вътре. Отвън и като функции е една и съща помпа. На ТД-то е малко по-друга, но и там няма кой знае каква разлика, че да и се чуди човек кое как работи.
    Щом не държи обороти, явно помпата е за ремонт.

Публикации
    27
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите
    То цялата ситуация си е за майстор, когато човек нищо не разбира, ама както виждаме на колегата едвам му се дават повече от 10лв. и за нафта.
    Виж колега аз си зареждам колкото си преценя и мога да дам пари колкото си преценяне е приятно да коментирате парите които съм зареждал за гориво никои от вас незнае колко гориво има в резервоара като съм написал 10 литра си отворете очите плюс тва си има много повече гориво почти половината е пълен и никои неможе да не съди дали съм стиснат или не скед като не ме познавате

Публикации
    27
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Николай Колев Преглед на публикациите
    Иди купи една такава ръчна гумена помпичка (15 -16 лв.)от някой авто части и нали си видял къде е била сложена я монтирай пак там ,после с нейна помощ подкачи гориво докато помпичката стане твърда.

Ако не се втвърдява значи нямаш гориво , тогава или долей и пак пробвай или се опитай да запалиш със бутилка в която си поставил и мъркуча който влиза в помпичката и този който връща горивото в резервоара.

Не чак толкова сложно.

Като напомпиш с помпичката до втвърдяване за по сигурно запалване разхлаби някоя гайка на тръбичките на дюзите която ти е най-удобна само на четвърт оборот,
    и пробвай да завъртиш като едновременно някои да помпи на помпичката като припръска нафта от разхлабената дюза я затегни и продължи да опитваш докато запали.

Вече го запалихме и разбрахме къде е проблема мерси

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    12,655
    Точки (при гласуване)
    27

Вече го запалихме и разбрахме къде е проблема мерси
    И къде беше?
    Тел. 0877 517965
    Спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.

Публикации
    27
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Пенчо Преглед на публикациите
    И къде беше?
    Помпата не засмуква горивото а като подаваме гориво с онази ръчна помпичка тогава работи като спрем да подаваме изгася, сменихме всички маркучи включително на дюзите и горивния вилтър

Страница 3 от 4 ПървиПърви 1 2 3 4 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Проблем с паленето.
    От Mihail33 във форум 2-Тактови
    Отговори: 0
    Последно мнение: 15-05-16, 22:52
  2. Проблем с паленето
    От humvy във форум 2-Тактови
    Отговори: 9
    Последно мнение: 29-06-11, 10:26
  3. Проблем с паленето ГНП
    От Жоро Л200 във форум MITSUBISHI