Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

    Днес установих, че нещо не мога да взимам остри завои наляво - воланът на тротинетката (Renault Megane II 1,5 dCi) се върти само два оборота наляво, при три надясно. Сигурен съм, че по-рано воланът си се въртеше нормално, защото щеше да ми направи впечатление.
    От какво може да е това и има ли опасност в един момент да престане да прави и въпросните 2 оборота, а само 1 или направо да откаже да завива наляво?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

  • #2
    От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

    Има ли някакви "интервенции" по-колата между "по-рано" и "сега". Всяка промяна си има причинно-следствен елемент.
    Цял оборот от реглаж и накрайници трудно се постига. Обикновено причината е свързана с "пречки" или деформации.
    За да не се гадае- подемник и оглед. Успех..........

    Коментар


    • #3
      От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

      Нещо....много обороти прави това ренде. Общо 5 пълни оборота на волана ми се виждат множко. Сигурно ли е,че колелата реагират на всяко движение на волана?
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #4
        От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        Има ли някакви "интервенции" по-колата между "по-рано" и "сега". Всяка промяна си има причинно-следствен елемент.
        Цял оборот от реглаж и накрайници трудно се постига. Обикновено причината е свързана с "пречки" или деформации.
        За да не се гадае- подемник и оглед. Успех..........
        Има интервенциЙ в следния порядък:
        1. Джамбазинът се похвали, че "сменил рейката, щото течала" с една за "60 лв. от Жоро Талянеца" (туй известен моргаджия, ако не знаете);
        2. За около 10 000 км. пробег нещо се разхлопа отдолу и отидох преди десетина дена при дядо Владо, който коНстаНтирА, че се е "разхлабила кормилната кутия" и тръгнала да пада и я затегна. Хлопането / дрънченето изчезна, не ми е правило (а според мен щеше) впечатление да прави по-малко обороти воланът.

        Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
        Нещо....много обороти прави това ренде. Общо 5 пълни оборота на волана ми се виждат множко. Сигурно ли е,че колелата реагират на всяко движение на волана?
        Не знам. Тротинетката е с "електрическо серво", воланчето се вРъти много лесно и беше страшно маневрена. Днес въртях волана, гледайки колелата - реагират на всяко движение на волана, надясно излизат повече при три завъртания, наляво - по-малко, щото воланът прави само два оборота. Не съм мерил дали излизат еднакво при един оборот.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

          За това питах дали реагират адекватно на волана,защото си мислех че нещо ще изпада от тази кола.Ама щом рейката си седи на място....... ба ли го!!! Требе си аутопсия,ама в момента нямам възможност да те "паркирам на масата"!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #6
            От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

            На подемника ще си покаже колко са навити външните накрайници. При тази ситуация трябва има видима разлика кой накрайник е повече навит от другия. Ако са сваляли волана за нещо(да гасят принудително някоя лампа по таблото например) и не са уцелили средата при монтажа, са го изправили от кормилните накрайници. Когато има такова разминаване в оборотите е възможно да се появи проблем в лентовия кабел, което често се случва при смяна на рейка, защото някой решава че може да върти волана колкото си иска.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • #7
              От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

              Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
              За това питах дали реагират адекватно на волана,защото си мислех че нещо ще изпада от тази кола.Ама щом рейката си седи на място....... ба ли го!!! Требе си аутопсия,ама в момента нямам възможност да те "паркирам на масата"!
              Съветските другари имат два форума за "Меган" (може и повече да имат), там пишат, че можело да стане от "опорните лагери" на макферсоните (терминът е буквален превод, по нашему може да се наричат другояче). Това възможно ли е?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                Всеки един стенд за реглаж на предници, би трябвало да реши проблема.

                Коментар


                • #9
                  От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Съветските другари имат два форума за "Меган" (може и повече да имат), там пишат, че можело да стане от "опорните лагери" на макферсоните (терминът е буквален превод, по нашему може да се наричат другояче). Това възможно ли е?
                  Никакъв шанс. Много работи могат да объркат тия лагери,но не и хода на рейката. Както ти каза колегата Узунов,най вероятно някой е пипал нещо по тази кола,и са си оставили ръчичките. Ако нямаш работа в неделя,завлечи го до Дедо,и ще взема и аз да се изсипя до ряката,и ще те зарадваме!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Всеки един стенд за реглаж на предници, би трябвало да реши проблема.
                    Ако знаеш само какво съм виждал след "СТЕНД"! И не е до стенда! И само канап и нивел да имаш,ако знаеш какво правиш,ще го направиш както трябва!
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                      Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                      Ако знаеш само какво съм виждал след "СТЕНД"! И не е до стенда! И само канап и нивел да имаш,ако знаеш какво правиш,ще го направиш както трябва!

                      Знам. Правил съм го с канапите на Заза.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                        Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                        Ако нямаш работа в неделя,завлечи го до Дедо,и ще взема и аз да се изсипя до ряката,и ще те зарадваме!
                        Чак догодина ще мога. Нещо за 6-ти - 7-ми януари да организираме? То верно, че имени дни, ама ние през деня че отпочнем лекичко
                        Междувременно се прехвърлям на Jeep-ките и зачерквам икономиЙте.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                          Обади се,и ще го нагласим.
                          088пет722пет99
                          http://www.hydropompi.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Междувременно се прехвърлям на Jeep-ките и зачерквам икономиЙте.

                            То икономиите, кой ли не знае до какво водят!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                              Това ренде силно ме учудва,масово на автомобилите волана прави 3,5об от край до край,5об ми се виждат множко,такъвход имат товарните автомобили и автобусите.Цялата галимация ще се оправи от кормилните щанги,в момента от дясно са скъсени а от ляво удължени и рейката не е на център.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X