Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Вероятно шлиците между кормилния лост и рейката са разместени.
    Моите уважения Пенчо,но ако говориш за кормилния прът
    това е без значение за хода на ляво и дясно , освен волана да стои на криво при прави колела.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #47
      От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

      Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
      Моите уважения Пенчо,но ако говориш за кормилния прът
      това е без значение за хода на ляво и дясно , освен волана да стои на криво при прави колела.

      Тъй, де, тъй.

      Коментар


      • #48
        От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

        Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
        Колегата Ронин пита какво е пълна хидравлика,а при нея няма нито рейка,нито секторна кутия,иди чети малко за full hidro.
        Аз не чета!Права секви!А тая и аз разбирам поне от писаното ,че е хидравлика с ел.помпа -усилвател и или е сменявана и е презацепена при червяк и кормилен прът или некой е пипал накрайници ,както не се прави!Колегата надали ще прави проверки по празниците,въпреки ,че става и с ролетката.Аз например моя кола на реглаж не съм карал никога,щото с ходови части хляба съм си вадил в най-гладните години и не само.
        Последно редактирано от faster; 24-12-17, 15:50.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #49
          От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Аз не чета!Права секви!А тая и аз разбирам поне от писаното ,че е хидравлика с ел.помпа -усилвател и или е сменявана и е презацепена при червяк и кормилен прът или некой е пипал накрайници ,както не се прави!Колегата надали ще прави проверки по празниците,въпреки ,че става и с ролетката.Аз например моя кола на реглаж не съм карал никога,щото с ходови части хляба съм си вадил в най-гладните години и не само.
          Пак чул-недочел. "Пълна хидравлика" няма секторна или рейка. На гагич чи@ията обсъждаме ,дали е ел мотор към пръта или ел хидравлика към рейката.
          И превърти назад да видиш кой и как пита за "пълна" хидравлика ,и как се изхвърляш като...
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #50
            От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Вероятно шлиците между кормилния лост и рейката са разместени.
            Ако е с електрически усилвател.

            Коментар


            • #51
              От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

              Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
              Ако е с електрически усилвател.
              Не пречи,ел.усилвателя се върти безконечно,ако не е свързан с рейката.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #52
                От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                Колеги трябва най после да е ясно е , че е с ел.помпа хидр. рейка. А белята сигурно ще се окаже в неправилно /изравняване/ поставяне и регулиране на кормилните накрайници та чакаме в захлас. Ха наздраве с парче от моето време и весела коледа!
                Последно редактирано от traper2504; 24-12-17, 20:09.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #53
                  От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Пак чул-недочел. "Пълна хидравлика" няма секторна или рейка. На гагич чи@ията обсъждаме ,дали е ел мотор към пръта или ел хидравлика към рейката.
                  И превърти назад да видиш кой и как пита за "пълна" хидравлика ,и как се изхвърляш като...
                  Калине,що се абиш!? Няма да има ефект,повервай ми !
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #54
                    От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                    Въпроса е елементарен. Нещо подпира или ограничава някъде, но трябва да се влезе отдолу или дигне на подемник и да се види. Може и спирачно маркуче от едната страна да е по-късо ако не е оригинално. Ма пред клавитурата е по-лесно.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #55
                      От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                      Пак чул-недочел. "Пълна хидравлика" няма секторна или рейка. На гагич чи@ията обсъждаме ,дали е ел мотор към пръта или ел хидравлика към рейката.
                      И превърти назад да видиш кой и как пита за "пълна" хидравлика ,и как се изхвърляш като...
                      Е такива четящи майстори като тебе съм видял много ...и съм им оправял бакиите ,особенно от тая твойта дестинация.На Гагич некой подобен му е оправил рейката и сигурно на стенд е качвал предницата,докарал е сходимоста и волана с презацепване от пръта ,а ходове нанайси..Ти като си такъв спец можеш ли да направиш реглаж на ходова част без стенд/предена и заден мост или обратно?/ ,например на 60%автомобили!?Хидравликите са отделен раздел има го и учебниците по "Автомобили.и Кари" и кое се води пълна хидравлика.Че според съвременни всезнайни четящи специалисти и клапаните били вентили.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                        Поклон Велики Майсторе !!!
                        Избягахме от темата ,но

                        Мнение на genadi.tsvetkov
                        Управление с хидравличен цилиндър,като на мотокарите.



                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Казанче за хидравлична течност,входящ ,изходящ маркуч,хидравлична помпа с високо налягане ,маркуч за ниско и високо налягане и подава към рейка или секторна кутия.Що са правите на първолаци,бе деа?!


                        ще ми покажеш ли на мотокара сектора? Или рейката?
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #57
                          От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                          Мотокара е само на бутилки!Тука става въпрос за лек автомобил Рено и при леките автомобили класическата пълна хидравлика е старата с хидравлична помпа и сектор или рейка. Хидравлично СИЛОВО управление с "бутилки "или хидравлични цилиндри има при друг вид кари и 98% от леките автомобили не са в тая група.Тука не става въпрос въобще за вида управление ,а за грешка при зацепването на някой от възлите,червяк-прът, накрайник-рейка или кутия.Ма някои хванаха в хидравликите ,ел.усилвател,ел,мотор,налягане на гуми....Проблема е механичен или е следствие или е авариен,,,изронване или счупена пружина на червяк ,но трябва да се е усетило.Като се счупи пружината на червяка или се ккапе втулката дето го фиксира,работата му с гребена стара непредсказуема,при кутиите са подобни нещата ,разликата е в механиката и обикновенно при проблем блокират ,но пак не става от раз.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                            Дали не може да се преброят оборотите, да се върне на 1/2 ,да се центрира волана и да се изправят колелата с реглаж на накрайниците.
                            С учудване после да се обобщи че май по 2,5 оборота на страна си е нормално.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #59
                              От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                              Точно с кормилните накрайници ще стане работата.
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Рейка? Само два оборота наляво и три надясно

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Днес установих, че нещо не мога да взимам остри завои наляво - воланът на тротинетката (Renault Megane II 1,5 dCi) се върти само два оборота наляво, при три надясно. Сигурен съм, че по-рано воланът си се въртеше нормално, защото щеше да ми направи впечатление.
                                От какво може да е това и има ли опасност в един момент да престане да прави и въпросните 2 оборота, а само 1 или направо да откаже да завива наляво?
                                И тази тема ли остана недовършена ................ Защо перем "гащи",а не ГИ простираме.......................

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X