Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на джип от Дубай?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Внос на джип от Дубай?

    Гледам по Дубайските сайтове има доста добри оферти, с пъти по-ниски цени спрямо тези които имаме в Европа за някои джипове. Та ми е интересно - някой докарвал ли си е от там? Има ли канали които се занимават да внасят с автовози от там? Тук има ли нещо по-различно спрямо това да се внесе кола от Щатите например?

    Мисля, че теамата би била полезно за инфо на доста хора.
    ....!

  • #2
    От: Внос на джип от Дубай?

    По вода в контейнер всичко отвсъкъде ще дойде, но на цената като и се добавят транспорт,ддс и мито...и обикновено от далаверата нищо не остава. А и колите за пустините и част от Азия са специфични-например няма парно, резервоарите са по 200 литра...
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Внос на джип от Дубай?

      Транспортът от Дубай е смешна сума /контейнер/... ПС: щеше да е интересно с автовоз Вероятно теглен от камили... Пък що не и "на ход"

      Основната драма при внос оттам ще е с документацията /Евро 5, 6 и т.н./

      В "Продава" има един ТЛК200 внесен от Дубай - не знам колегата дали е видял тази тема...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: Внос на джип от Дубай?

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        ...например няма парно, резервоарите са по 200 литра...
        Хехе, то и без климатроник няма. Резервоар 200 л също трудна работа, а и кво лошо в крайна сметка? Май си слушал митове и легенди от 70-те години на миналия век...
        Най-специфичното е еврото, както е спомемато, както и това, че колите много се амортизират от климат, прах и т.н Кола над 200 000 км вече в 95/100 е скрап.

        Коментар


        • #5
          От: Внос на джип от Дубай?

          Имах познати, дето поддържаха инсталации за пречистване на вода в Катар. То е пак в тоя район. Ще ги разпитам за по-подробна инормация кое какво е.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Внос на джип от Дубай?

            Чел съм че в пустинята нощно време ставало доста студено, та това за парното, не го вярвам.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #7
              От: Внос на джип от Дубай?

              Кола от Дубай е твърде вероятно да НЕможе да се регистрира у нас!!
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Внос на джип от Дубай?

                Обсъждано беше някъде тука във форума. Като цяло не става работата. Както казва Стоян и с регистрацията имаше драми и с вноса...

                Коментар


                • #9
                  От: Внос на джип от Дубай?

                  А комбинацията прах, пясък и арабели е уникалана

                  Коментар


                  • #10
                    От: Внос на джип от Дубай?

                    КъФ прах, къФ пясък - не става въпрос за втора употреба, нова от магазина там е на 1/2 цена. Въпросът е да се изискат предварително копия от документите и да се провери дали може да се регистрира тук /в ЕС/.

                    200л резервоар само може да е плюс!
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Внос на джип от Дубай?

                      Колеги това за състоянието е относително, имам един познат дето още дядо му е внесъл Пежо 404 някаде от пустините като е бил на гурбет там през 80 те... Ми все още изглежда добре с оригиналната боя а е над половин милион километра и е закопало бая по нови коли...
                      0-

                      Коментар


                      • #12
                        От: Внос на джип от Дубай?

                        Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                        Колеги това за състоянието е относително, имам един познат дето още дядо му е внесъл Пежо 404 някаде от пустините като е бил на гурбет там през 80 те... Ми все още изглежда добре с оригиналната боя а е над половин милион километра и е закопало бая по нови коли...
                        Така е било, ама е нямало ЕЮ. евро 1,2,3 ... и тнт. И колите са правени от инженери, а не ит икономисти.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Внос на джип от Дубай?

                          Вчера ми стана интересно и четох в един сайт... Дори да е извън всякакви еконорми, ако собственикът е живял там поне една година и е притежавал МПС-то там, може да си го внесе в Европа като собствена вещ, освободен от данъци и няма право да го продава една година. Демек, ако намерите човек работещ там да ви купи определено МПС и като се прибере в БГ да го докара, би трябвало да може... Но е доста сложен казус
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: Внос на джип от Дубай?

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            ... нова от магазина там е на 1/2 цена. ..
                            Да, ама не...Беше тя...От година и нещо забраниха да се внасят нови коли от Щатите, а да се продават само от официалните представителства, следствие на което се предлагат вече на доста солена цена, което разбира се ни най-малко не притеснява арабелите, щото и без това няма къде да си денат парите.
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              По-скоро на мен ми е по-интересно за втората ръка. Има няколко техни сайта които съм разгледал, отделно имат и много интересен закон арабите: "Ако една кола сто на едно място без да се кара, след месец минават и ѝ слагат предупредителна лепенка да се премести. Ако на 3-тия месец е още там, слагат втора бележка с глоба, която е в сила от слагането. На 6-тия месец идва паяка, вдига я и и изземва в полза на държавата. А тя последствие пуска колите на търгове." Гледал съм видео на руснаци които се занимават само с купуване на коли от търгове там.

                              За това с година живеене там, да си я докараш като вещ съм го чувал и аз. Но въпроса който остава е регистрирането и докарването. Колко пък евтино е да си вземе човек контейнер?

                              п.п. - нещо интересно по темата :-) https://www.emiratesauction.com/en/C...x?randid=70038
                              до тук търга е за 400лв и практиката показва, че едва ли ще мине 1000лв. Та това след едно голямо пране, дали тукашните джамбази ще го продават за 15 000 (бензинов е) на 178 000км

                              Иначе тоя джип е съдран от каране (има ръжда...в пустинята ), но явно и пустинно 700 000+ километра не са им драма на бензиновите Нисани

                              А другият бонус е, че понякога се продават и подготвяни джипове които тук струват няколко пъти повече. Тази обява е от тези които споменах (иззетите), само все още не съм разбрал какво се случва с документите за износ, при положение, че няма оригинални и ключове https://www.emiratesauction.com/en/C...x?randid=70244
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-12-17, 06:24.
                              ....!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X