Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мненения за алармена система.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мненения за алармена система.

    Имате ли някакви наблюдения над такъв тип аларма? Интереува ме, тая функционалност, която има не прави ли всъщност алармата по-лесна за атака? И всичките тия характеристики, които има... каква е ползата от тях, някой може ли на български да преведе, освен дистанционно палене, каква друга екстра предлага? Каква е логиката да се пали колата дистанционно, да ти я гепят по-лесно ли? За това иде реч:
    Техническото съвършенство в миниатюрен корпус.
    Pandora Smart е топ моделът, най-доброто излизало на пазара. Алармената система Pandora е подходяща за автомобили и други моторни превозни средства със захранващо напрежение 12V. Благодарение на модерната схема на системата, тя работи като стандартно оборудване. Има и 2 CAN-BUS цифрови шини за най-новите модели автомобили. Алармата дава възможност за дистанционно управление във всички възможни режими (дори и в режим на отвличане), чрез мобилен телефон, както и чрез RFID имобилайзер на 2,4 GHz-2,5 GHz, GSM, GPS връзка и комуникира с всички функции и модули на превозното средство.
    Pandora Smart - алармената системама съдържа най-голямата база данни в света за превозни средства и поддържа над 500 модела.
    Системата осигурява едновременен контрол на всички защитни зони. Работи като пълнофункционална алармена система със звукова и светлинна сигнализация, GPS, GSM и управляване от фабричното дистанционно на автомобила, четяща информацията за състоянието му дори ако е снабдена със 2 x Can-Bus цифрови шини.
    Pandora Smart е с вграден имобилайзер от последено поколение, RF и GSM модул за интеграция и проследяване (тракер към смартфони). Осигурена с всички предимства на Pandora-security system, алармата има дистанционно стартиране на двигателя и контрол на подгреви, печки и други системи интегрирани в автомобилът ви. Тя също така дава възможност на колата ви да я включите в списъка на онлайн-контролирани модули (опция).
    Описание на продукта
    - Дистанционно запалване (Remote Start) и телеметрия.
    Оптимален контрол, проследяване и решения - можете да използвате OEM-фабричното дистанционно/ключ на колата, дистанционно запалване (Remote Start), Bluetooth Tags, приложение за смартфони и уеб браузър за достъп до обширната функционалност на системата в автомобила.
    - Вграден GSM модем позволява да осъществявате връзка със системата, изпращане на SMS, да давате команди чрез телефона и да ви достави телеметрична информация от всяко WEB устройство което ползвате.
    - Дистанционно запалване на системата с вграден безключов байпас (KEYLESS) на оригиналните имобилайзери, за много от популярните марки автомобили
    - Опции за автоматично стартиране на двигателя, turbotimer и контрол върху двигателя.
    - Вграден в ударен датчик, датчик за движение и датчик-сензор за наклон, подкрепени от гениални адаптивни алгоритми осигуряват интелигентна защита
    -Малък по размер и лесен за използване чип, системата работи надеждно дори и в екстремни климатични условия
    - Телеметрия и проследяване
    Чрез OEM дистанционното, Bluetooth тагове, GSM, GPS модем и онлайн услуга ви позволява да следите различните параметри на колата, история, събития, с възможност да проследите историята на автомобила през последния месец чрез GPS (опция).
    - Уведомления чрез GSM
    Вграден GSM модем изисква местна SIM карта и позволява на системата да провеждате разговори, да изпращате текстове, да давате и приемате команди чрез телефон или достъп до онлайн услугата.
    Дистанционно запалване (Remote Engine Start).
    Интернет-услугаta pandora-on.com, мобилни приложения, GSM гласoв интерфейс ви позволяват да запалите двигателя от разстояние и да зададете автоматично кога да запали или загасне автомобила, както и колко време да работи, като следи напрежение или температура.
    Имобилайзер байпас
    PANDORA Smart има интегрирана алгоритмична байпас система имобилайзер, която работи с много популярни марки и модели автомобили - включително Toyota/Lexus, Renault/Dacia, Nissan, Mitsubishi, Mazda, Opel, Kia и т.н.
    Smartphone Apps
    Приложенията Pandora Online (за Android OS) и Pandora Pro (за iOS) позволяват да работите с различни параметри на системата, както и телеметрия и проследяване от вашия смартфон.
    За IOS и Android -може да свалите безплатно приложението съответно от App Store или Google Play.
    Контрол над печка, отоплители или подгреви
    Системата позволява отдалечен контрол над най-популярните системи подгреватели на двигател или печка като Webasto или Eberspaecher, включително последователно предварително подгряване и затопляне. Системата може да бъде пряко свързана и чрез CAN-шина.
    Интелигентно управление
    Контролирайте системата от фабричния OEM ключ, Hands Free с (транспондери) RF tag, от своя смартфон или почти всяка ситема с интернет връзка.
    Пълна защита и сигурност
    Интегриран шок датчик, датчик за движение и 3D акселерометър използват сложни алгоритми, за да се осигури адекватен отговор на всяко събитие. Системата следи всяка възможна зона - врати, багажник, преден капак, сензори, педала на спирачката, педала на газта, обороти на двигател, движение, предавка на скоростната кутия, напрежение и т.н.
    Лесна за инсталиране
    Pandora Smart - всички основни функции са достъпни след свързване само на 6 проводника към автомобила. Той използва интегрираната CAN-BUS система за достъп до мрежата на автомобила. Всички функции на системата могат да бъдат програмирани чрез микро-USB кабел като използвате PC.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.php?file_id=36205&destination_width=550&.jpg
Прегледи:1
Размер:25.2 КБ
ID:6141109

  • #2
    От: Мненения за алармена система.

    Изглежда ми добре.Дистанционното палене е удачно за коли автоматик ,палиш от балкона и двигателя загрява докато слезнеш,може да пуснеш климатика (удачно за зимния период).Относно защо автоматик (представи си ако е с ръчни и е на първа и започне да се пали двигателя,дори и да се направи да пали само когато е с вдигната ръчна За сигурноста няма как да потегли на ръчна и без да отключиш волана,прави се и да гасне ако отвориш и врата.Всички екстри са глезотийки ,искат ли да ти я гепят алармата няма да ги спре
    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

    Коментар


    • #3
      От: Мненения за алармена система.

      Прегледах тяхната страница в Интернет и останах неприятно изненадан, че няма и частица техническа характеристика, НИКЪДЕ.

      Навсякъде има маркетингова информация и множество термини и технологии, но всичко е на мнооого повърхностно ниво написано.

      Хубаво е, че има безключово запалване - НО как е защитено, как е изпълнено, параметри... няма нищочко писано нито има възможност да свалиш техническа документация.

      Хубаво е, че има приложения за отдалечено управление, а как са подсигурени те... криптиране, идентификация и аутентификация, отново нищо.

      Според мен може би е не лош продукт, но на първо четене ми прилича на една торба гръмки обещания, а доколко са реални и имат покритие, невъзможно е да се отгатне с толкова повърхноста информация на страницата им.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: Мненения за алармена система.

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Прегледах тяхната страница в Интернет и останах неприятно изненадан, че няма и частица техническа характеристика, НИКЪДЕ.
        Виж на Support -> Manuals & Schemes
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Мненения за алармена система.

          Made in Russia....Ти сериозно ли? Тоя надпис видиш ли го, се обръщаш и бягаш с 200, ако са ти скъпи нервите, здравето и парите.
          Алармата изглежда да е от типа "черна кутия" -записва данни за всички събития, местоположение, режими на дигателя, комуникира двупосочно с други устройства и т.н. Като цяло-звучи много добре. Стига да не беше руско...
          За дистанционното палене няма смисъл да се притесняваш, но това е екстра за роботизирани автомати.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Мненения за алармена система.

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Виж на Support -> Manuals & Schemes
            Благодаря, има един файл доста добре направен с хубави и ясни обяснения, продължавам обаче да твърдя, че техническите подробности са спестени.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Мненения за алармена система.

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Made in Russia....Ти сериозно ли? Тоя надпис видиш ли го, се обръщаш и бягаш с 200, ако са ти скъпи нервите, здравето и парите......Като цяло-звучи много добре. Стига да не беше руско...
              Може случаят да не е такъв, 90те г имаха доста интересни и работещи хрумвания. Вярно, че бяха балтийскш. В техните форуми със сигурност има отзиви. Схеми със сигурност не.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Мненения за алармена система.

                Въпроса ми с дистанционното палене беше по-скоро за това, че може би има скрит смисъл който не разбирам. Освен ако колата ти не е в двора, какъв е смисъла от тая екстра, като всеки може да драсне с колата през джама? Може би алармата има някаква защита и не можеш да тръгнеш с колата ли какво? Мойта кола запалена ли, тъй като е пълен кийлес, мога да сляза и някой да си тръгне с нея и без ключа. Така, че в тоя смисъл не виждам, тая аларма какво предлага освен модул за безмислено дистанционно палене?
                Иначе... има и куп други функции, които не разбирам за какво може да са, не става ясно от инфото... като например:
                Вграден GSM модем позволява да осъществявате връзка със системата, изпращане на SMS, да давате команди чрез телефона и да ви достави телеметрична информация от всяко WEB устройство което ползвате.
                WTF? От къв зор да пращам смс на алармата, и каква телеметрична информация може да ми достави? Данни за температурата на мотора? Само т'ва? Разчитам на компютърно грамотните колеги да дадете инфо, като за лаици.


                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Made in Russia....Ти сериозно ли? Тоя надпис видиш ли го, се обръщаш и бягаш с 200, ако са ти скъпи нервите, здравето и парите.
                Алармата изглежда да е от типа "черна кутия" -записва данни за всички събития, местоположение, режими на дигателя, комуникира двупосочно с други устройства и т.н. Като цяло-звучи много добре. Стига да не беше руско...
                За дистанционното палене няма смисъл да се притесняваш, но това е екстра за роботизирани автомати.
                Попринцип съм много скептично към всичко руско... Руските хакери, обаче май си ги бива и може чисто софтуерно да е много добро, притесненията ми са с китайския или руски хардуер и лошите спойки

                Коментар


                • #9
                  От: Мненения за алармена система.

                  Очаква някога все пак ,,тапата" на самонастанилите се оводомци да пропусне.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мненения за алармена система.

                    Дистанционното палене има логика и аз бих му станал ползувател стига да е сериозно защитено. Пример за употреба, сутрин 05:00 зима, сняг, мизерия, вали, аз сънен, всичко е замръзнало, джамовете с лед - цъкам магическото копче, колата запалва, след 5-6 до 10 мин всичко е стопено, колата топла, подгрята аз влизам, хвърлям лаптопа на седялката и потеглям срещу реалността кът момента -> ставам сънен, студено ми е та се не трае, отключвам врата на къщата, вървя 5 метра в студа, боря се със замръзнала/залепнала врата, вкарвам ключа, чакам да подгреят свещите паля, затварям вратата, отивам в къщи тъпея 10 мин и чак тогава скачам в колата.

                    Команди по телефон пак имат логика - блокиране на двигателя, искане на локация към момента, отдалечена промяна на разни настройки по самата аларма(при жена блондинка примерно) и т.н.

                    Добре замислено изглежда, но до колко е добре изпълнено не знам.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мненения за алармена система.

                      Преди 12-13 г бях автоалармаджия. Бяхме фирмен сервиз на българските аларми Valcor, разработени от пловдивски инжинер. Та към най-скъпите аларми имаше модул за дистанционно палене и GSM комуникатор. Аз лично не съм слагал такива модули, че бях новобранец. Но при дистанционното палене алармата си е включена, като единствено не отчита подаден контакт като алармен сигнал. Колата е заключена. При отваряне на врата или задействане на обемен датчик, алармата писва и гаси двигателя. При изключване на алармата от дистанционното, двигателят продължава да си работи.

                      На GSM комуникаторът пък може ше да му се прати SMS, който да задейства алармата и да угаси двигателят.


                      Аз всъщност никога не съм слагал аларма на личен мой автомобил.
                      Последно редактирано от bullet_pk; 20-12-17, 17:09.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мненения за алармена система.

                        На днешно време има по-проста схема. Откакто педалите за газта станаха електронни, дори не е чак толкова нужно колата да е заключена. Телеметрията позволява нечувани извращения-например имаш някой шофьор-бързак във фирмата...пускаш телефона, виждаш, че лети с 220 по магистралата...което е добър повод да му ограничиш оборотите на 3000. По камионите такива неща има от години.
                        В една куриерска фирма навремето имаха на бусовете такива аларми. Шофьорът няма достъп до багажното. Докарва товара, слиза някой да го приеме, преглежда документите и се обажда в офиса, от където дистанционно отварят ключалката. Караха N вида наркотици, медицински изделия, консумативи...всичко или с една папка разрешителни, или със страшно зли цени и освен това нямаха никакво доверие на шофьорите си.
                        Даваш колата на сина/дъщерята. Уж ще ходят с приятел/ка да учат у тях, а като пуснеш GPS-a...колата някъде си, оборотите в червеното и по телефона чуваш как вътре дъни последната денс-тупалка на Камелия или Азис.
                        Колкото до руския произход на нещото...те руснаците правят много неща. Да сме точни-нищо не правят, разработват схемата и я дават на китайците да им налепят платката. Софтуерите си ги пишат сами. Руските борд компютри са доста модерни там.
                        Последно редактирано от santaclash; 20-12-17, 21:44.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мненения за алармена система.

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          На днешно време има по-проста схема. Откакто педалите за газта станаха електронни, дори не е чак толкова нужно колата да е заключена. Телеметрията позволява нечувани извращения-например имаш някой шофьор-бързак във фирмата...пускаш телефона, виждаш, че лети с 220 по магистралата...което е добър повод да му ограничиш оборотите на 3000. По камионите такива неща има от години.
                          В една куриерска фирма навремето имаха на бусовете такива аларми. Шофьорът няма достъп до багажното. Докарва товара, слиза някой да го приеме, преглежда документите и се обажда в офиса, от където дистанционно отварят ключалката. Караха N вида наркотици, медицински изделия, консумативи...всичко или с една папка разрешителни, или със страшно зли цени и освен това нямаха никакво доверие на шофьорите си.
                          Даваш колата на сина/дъщерята. Уж ще ходят с приятел/ка да учат у тях, а като пуснеш GPS-a...колата някъде си, оборотите в червеното и по телефона чуваш как вътре дъни последната денс-тупалка на Камелия или Азис.
                          Колкото до руския произход на нещото...те руснаците правят много неща. Да сме точни-нищо не правят, разработват схемата и я дават на китайците да им налепят платката. Софтуерите си ги пишат сами. Руските борд компютри са доста модерни там.
                          Е тва ако го постнеш в мамата ше утепаш рибата.
                          GPS системи https://www.easytracking.bg/
                          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мненения за алармена система.

                            Продължавайки да търся инфо за алармата, попадам на някакви клипове, в което някакъв украинец влязъл в България, за да покаже как устройството му със същото име, като алармата за която питам, краде коли? Дистанционното, което ползва изглежда по същия начин, както един от моделите на алармата. Към края на първото видео, в Несебър. Тотално се обърках сега, какво се продава аларма или нещо за гепене


                            Коментар


                            • #15
                              От: Мненения за алармена система.

                              Аз съм решил да слагам Pandora Light Pro. Имам приятел, който си я сложи на Toyota Land Cruizser преди 2-3 години и няма никакъв проблем с нея. Излезна му към 1500 лв. с поставянето тогава. С дистанционно палене е. Сега поразпитах за моя джип ми искат 800 лв. с поставянето + комфорт модул за вдигането на стъклата и допълнителен имобилайзер.
                              Jeep Grand Cherokee WG 2.7 CRD 2004 Facelift
                              Моят канал: https://www.youtube.com/channel/UCtDVShnVmcfYEPWh8igsSNg?view_as=subscriber

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X