Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мненения за алармена система.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мненения за алармена система.

    Първоначално публикуван от Schamane Преглед на мнение
    Идеята ми беше да помогна на някого с качествена идея, на мен в гаража когато се отворят вратите ми звъни телефона, а ако спре тока пак. Мислех да го правя, ако спре тока да звъни на жената за да не получа инфаркт за едното нищо, но ме домързя и стои така. Правил съм си я сам с 3 релета, 1 телефон и зарядно, няма опция за изключване 20лв струва всичко без ваучерите отвреме на време. Това по принцип е доста елементарна, но исках да кажа че може да я срешнеш някъде за 200лв като ултра,хипер модерна антибандит систем, а тя дори да е по-ненадежна заради външния контрол на комуникатора. [emoji38]
    Алармите по принцип са толкова сложни с цел да са прости за използване и да не натоварват крайния потребител с излишна информация.
    Имам стаж 4-5 г.като автоалармаджия,какво има на пазара в момента незнам.
    20 г.по късно, понякога някой бивш клиент звъни за нова....
    По времето когато това работих,никога не монтирахме аларма различна от българско производство,цените на Бг алармите бяха по 3 по 4 и по 5 пъти по скъпи от китайските.

    По ред на класациите МАК,БСМ,ВАЛКОР.
    Най важното,монтажника трябва да е много читав и грамотен,в никакъв случай да не бърза.

    Всъщност, горното е по важно от избора на аларма.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Мненения за алармена система.

      Алармата, която е монтирана в момента на автомобила ми е около 200лв. по спомен. Какво да ви кажа, свири в движение.... не знам в монтажа ли е проблема или в самата аларма. А е уж от модерните - интегрирана в оригиналния ключ. За това и предпочитам да не хвърлям още двеста лева, а се оглеждам в нещо по-качествено, основавайки се на пазарния принцип, че по-скъпото е и по-добро. Колкото и да рекламират обратното становище, практиката го е доказала. Евтиното излиза скъпо.

      Коментар


      • #33
        От: Мненения за алармена система.

        Най-доброто си остава каското и самоделната аларма, щото иначе какво да ти препоръчам ето ти различните модели - първо бяха без обемни датчици чупи ключалката влиза сваля прозореца(без ел стъкла) и затваря вратата, ти излизаш чуваш вой през терасата всичко ок, прибираш се а те след това влизат през прозореца. Други още по-модерни(следващия модел) ги окъсяваха през мигача. После топ моделите имаше с обемни датчици и кодове, тях пък ги отключваха все едно са собственици, после вече елит едишън скачаши кодове и прочие - алгоритми разбиваха и какво не стига да ти е скъпа колата и пак влизаха като отче наш. Накрая стигаме до най-модерните супер-дупер неразбиваеми алгоритми, задействат ти няколко пъти алармата и в рамките на 5-10сек се ослушват къде ти е монтирана сирената, отпред, отзад, отстрани, ако се налага повтарят. Като разберат в кой отсег е след 5 дена идват 2-ма влизат и за 10 сек воя спира, защото не издържа на удар с чук.
        Горе долу това са моделите през годините, ти си избери. Ако искаш истинска аларма и нямаш каско, то те както казах трябва да са 2 аларми една нормална, а другата да е блокираща за време и да се разблокира само контактно като чип за брава, сирената с отложен вой и само когато са вече вътре. Ако имаш каско не се тревожи чак толкова
        Последно редактирано от Schamane; 26-02-18, 18:20.

        Коментар


        • #34
          От: Мненения за алармена система.

          По-долу е правилния отговор, като само ще добавя, че тази т.н. втора аларма която блокира колата е всъшност спирачката за крадците.

          Обикновенно готовите решения са няколко модула които си комуникират и обезвреждането на кой да е блокира системата и няма палене, колкото повече модули пипа крадеца толкова по-малък е шанса да запали.

          Бързи лесни и чудесни модули като БТ модули за през телефон блокиращи помпата или нещо такова са супер лесни за намиране и прескачане/бай пас.

          Ако и си струва се добавят модули в кутията на наличните компютри, кутията се закрепва/подсилва се, слагат се еднократни болтове/винтове.

          Скъпи автомобили се подготвят за крадене и крадците не им е проблем да си носят и ЕКУ и ключове и т.н.

          Ако си струва и риска е голям тогава тия мерки са оправдани, ако колата е няколко бона една тривиална аларма и каско може би са достатъчни.

          И още нещо, супер сложни аларми и мерки против кражда се ползват предимно в места където се краде като за последно и застрахователите са е...алници, в бели държави слагат аларма от кумова срама, ей така да не се чуди някой защо в Белгия или Германия няма аларми за по 1-2 бона нищо, че имат коли на шест цифрена стойност.

          Много по-лесно и евтино решение е модулите с ГПС и забавено активиране, помагат за намиране на автомобила и месец два след кражба, пак има риск да бъдат открити и премахнати но шанса и статистиката в полза на собственика, малки са, автономни са за много дълго време и не са супер скъпи.

          Първоначално публикуван от Schamane Преглед на мнение
          Най-доброто си остава каското и самоделната аларма, щото иначе какво да ти препоръчам ето ти различните модели - първо бяха без обемни датчици чупи ключалката влиза сваля прозореца(без ел стъкла) и затваря вратата, ти излизаш чуваш вой през терасата всичко ок, прибираш се а те след това влизат през прозореца. Други още по-модерни(следващия модел) ги окъсяваха през мигача. После топ моделите имаше с обемни датчици и кодове, тях пък ги отключваха все едно са собственици, после вече елит едишън скачаши кодове и прочие - алгоритми разбиваха и какво не стига да ти е скъпа колата и пак влизаха като отче наш. Накрая стигаме до най-модерните супер-дупер неразбиваеми алгоритми, задействат ти няколко пъти алармата и в рамките на 5-10сек се ослушват къде ти е монтирана сирената, отпред, отзад, отстрани, ако се налага повтарят. Като разберат в кой отсег е след 5 дена идват 2-ма влизат и за 10 сек воя спира, защото не издържа на удар с чук.
          Горе долу това са моделите през годините, ти си избери. Ако искаш истинска аларма и нямаш каско, то те както казах трябва да са 2 аларми една нормална, а другата да е блокираща за време и да се разблокира само контактно като чип за брава, сирената с отложен вой и само когато са вече вътре. Ако имаш каско не се тревожи чак толкова
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #35
            От: Мненения за алармена система.

            Не знам какво сте се хванали за това каско. Като видиш обезценката за 2 години (почти 10 бона) а колата ти е читава и си набил едни пари, каското не те топли, ама Хич.

            Коментар


            • #36
              От: Мненения за алармена система.

              Първоначално публикуван от Schamane Преглед на мнение
              Най-доброто си остава каското и самоделната аларма, щото иначе какво да ти препоръчам ето ти различните модели - първо бяха без обемни датчици чупи ключалката влиза сваля прозореца(без ел стъкла) и затваря вратата, ти излизаш чуваш вой през терасата всичко ок, прибираш се а те след това влизат през прозореца. Други още по-модерни(следващия модел) ги окъсяваха през мигача. После топ моделите имаше с обемни датчици и кодове, тях пък ги отключваха все едно са собственици, после вече елит едишън скачаши кодове и прочие - алгоритми разбиваха и какво не стига да ти е скъпа колата и пак влизаха като отче наш. Накрая стигаме до най-модерните супер-дупер неразбиваеми алгоритми, задействат ти няколко пъти алармата и в рамките на 5-10сек се ослушват къде ти е монтирана сирената, отпред, отзад, отстрани, ако се налага повтарят. Като разберат в кой отсег е след 5 дена идват 2-ма влизат и за 10 сек воя спира, защото не издържа на удар с чук.
              Горе долу това са моделите през годините, ти си избери. Ако искаш истинска аларма и нямаш каско, то те както казах трябва да са 2 аларми една нормална, а другата да е блокираща за време и да се разблокира само контактно като чип за брава, сирената с отложен вой и само когато са вече вътре. Ако имаш каско не се тревожи чак толкова
              Това което казваш са хорски легенди.Няма случай на разбит код на мак или валкор,за бсм знам ,но не съм го видял с очите си.Окъсяването на мигачи работи само на китайските аларми и не на всички.Българските нисък клас ,дори са със защита от шокова палка,проверено десетократно на моделите на бсм основно.Казах го и пак повтарям,важно е монтажника да е грамотен и да не бърза,това е най важното.

              Бориславе,аларма за 200 лв.вероятно е по Кан шина ,коя година е колата?

              п.п Пратихме ли ти нещо по другия въпрос?
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: Мненения за алармена система.

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Това което казваш са хорски легенди.Няма случай на разбит код на мак или валкор,за бсм знам ,но не съм го видял с очите си.Окъсяването на мигачи работи само на китайските аларми и не на всички.Българските нисък клас ,дори са със защита от шокова палка,проверено десетократно на моделите на бсм основно.Казах го и пак повтарям,важно е монтажника да е грамотен и да не бърза,това е най важното.

                Бориславе,аларма за 200 лв.вероятно е по Кан шина ,коя година е колата?

                2012г.

                п.п Пратихме ли ти нещо по другия въпрос?
                Не, чакам ви. Или то, май по-скоро тебе конкретно, така разбрах.

                Коментар


                • #38
                  От: Мненения за алармена система.

                  Бориславе - едно нещо дето наи много ме смущава - правено в Русия.
                  На практика това може да се окаже улесняване на крадците-даже дори да е допълнителен ключ.
                  Отделно и на тях им е ясно че които дава 1к за аларма ще я сложи в що годе скъпа кола, а сериния номер на алармата и на коя кола е поставен .... е елментарно да стигне до крадеца.
                  По нататък е ясно.

                  Изразявам мнение от позицията на човек правил къстом аларми-идва човек аи му се прави аларма е баш за таз кола а след това съм правил и такива за ОЕМ .
                  Няма нещо дето да не се хаква.
                  Та при тия ми деиности едно от наи важните неща е да не изтича инфо ,а при руснаците -гаранция никава.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мненения за алармена система.

                    Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                    Бориславе - едно нещо дето наи много ме смущава - правено в Русия.
                    На практика това може да се окаже улесняване на крадците-даже дори да е допълнителен ключ.
                    Отделно и на тях им е ясно че които дава 1к за аларма ще я сложи в що годе скъпа кола, а сериния номер на алармата и на коя кола е поставен .... е елментарно да стигне до крадеца.
                    По нататък е ясно.

                    Изразявам мнение от позицията на човек правил къстом аларми-идва човек аи му се прави аларма е баш за таз кола а след това съм правил и такива за ОЕМ .
                    Няма нещо дето да не се хаква.
                    Та при тия ми деиности едно от наи важните неща е да не изтича инфо ,а при руснаците -гаранция никава.
                    Така е. Съжалявам, че клипчетата по-горе за един украинец или подобен, който идва да краде коли ползва такова устройство са премахнати от тубата. Та онзи със същото, даже изглежда 1:1 с дистанционното на тази аларма си отключваше някакви коли по слънчака. Искаше ми се да го видите тогава повече хора, които отбирате от аларми да го коментираме. За сега се отказах да я слагам, но и тази която съм сложил е пълен ташак и се чудя какви са ги върша.


                    Коментар


                    • #40
                      От: Мненения за алармена система.

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                      Така е. Съжалявам, че клипчетата по-горе за един украинец или подобен, който идва да краде коли ползва такова устройство са премахнати от тубата. Та онзи със същото, даже изглежда 1:1 с дистанционното на тази аларма си отключваше някакви коли по слънчака. Искаше ми се да го видите тогава повече хора, които отбирате от аларми да го коментираме. За сега се отказах да я слагам, но и тази която съм сложил е пълен ташак и се чудя какви са ги върша.

                      Бориславе,

                      Това което си видял се нарича крадене и клониране на ключове, от това страдат почти 100% от съществуващите "аларми".

                      Това което го прави с ключа на алармата става и с Распбъри пай, става и със смартфон става и с лаптоп става и с друго усройство.

                      Идеята е алармата да ползва малко по-сложна система за аутентификация, нещо като диалог с няколко въпроса и отговора, които се въртят и са повече от 5-6.

                      Примерно диалог между аларма и дистанционно:

                      Д - Здрасти, аз съм дистанционно дасд9879дасдса
                      А - Здравей аз съм аларма 09987432432, нека си говорим на този език ама по-бавно, че чувам тежко

                      Д - Сега е 09:45 сутринта и баба ти се казва Пенка
                      А - Да, така е ама кажи ми къде беше баба ми на море през лето господне 1967?

                      Д - На Арапя беше баба ти тогава и отслабна с 4 кила онова лято, баси жегата беше.
                      А - Така е верно голяма жега беше, аре бакалъм отключвам и ти позволявам да си палиш двигателя.

                      Краденето на ключове става лесно и бързо щото няма диалог а има нещо от този род:

                      Д - Мерхаба авершчи, код А09840йх4323-йкйхкйдас-89023фцспоипо--90-98дцасдас032423432
                      А - Ко, ко речи, я пак?

                      Д - код А09840йх4323-йкйхкйдас-89023фцспоипо--90-98дцасдас032423432
                      А - Аааа, доообре - клиииик, отключено и готово за запалване.

                      Лошия младеж с късата коса просто седи наблизо, записва краткия "разговор" с дистанционно или друго устройство и после само пуска отново записа, понеже алармата е тъпа и като види кода сваля гащи после има рев и сополи.

                      Много разчитат на "екзотични" честоти, на дължина или сложност на този код(ключ) ама ако няма малко допълнителна логика за усложняване на аутентификацията се получава което се получава на клиповете в тубата и после нова тема откраднаха ми колата.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мненения за алармена система.

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Това което казваш са хорски легенди.Няма случай на разбит код на мак или валкор,за бсм знам ,но не съм го видял с очите си.Окъсяването на мигачи работи само на китайските аларми и не на всички.Българските нисък клас ,дори са със защита от шокова палка,проверено десетократно на моделите на бсм основно.Казах го и пак повтарям,важно е монтажника да е грамотен и да не бърза,това е най важното.
                        -----
                        Реших да редактирам част от мнението си за да не даваме все пак идеии на изродите, ще оставя само последните изречения.

                        Да си представим, че колата е скъпа и тея са про, чакат дъждовен ден и спрат трошка пред вас да излъчват от там, а човека се чуди какво се бъгна тоя Валкор. Иначе си прав, това е добра аларма не е някаква елементарна за да може всеки наркоман да я пипа и да копира кодове или алгоритми.
                        Последно редактирано от Schamane; 28-02-18, 20:22.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X