Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мненения за алармена система.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мненения за алармена система.

    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
    Имате ли някакви наблюдения над такъв тип аларма? Интереува ме, тая функционалност, която има не прави ли всъщност алармата по-лесна за атака?
    Я, тая тема съм я пропуснал.

    Интересното е че е първата, която засяга един всъщност очевиден проблем на борбата с кражбите.

    Почти всяка система от този вид улеснява кражбата спрямо състоянието на колата без нея. Просто добавя още един вектор на атака (а понякога и не само един).

    Коментар


    • #17
      От: Мненения за алармена система.

      Да разбирам , че си привърженик на положението по-добре без аларма?

      Коментар


      • #18
        От: Мненения за алармена система.

        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
        Да разбирам , че си привърженик на положението по-добре без аларма?
        Не , разбирай, че Ясен си няма много идея от съвременни алармени системи
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #19
          От: Мненения за алармена система.

          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
          Да разбирам , че си привърженик на положението по-добре без аларма?
          Не. Трябва да се прецени всеки случай конкретно.

          Но ей така от въздуха, 90% от случаите ще излязат че заводското положение е по-добро от възможните "ъпгрейди".

          Коментар


          • #20
            От: Мненения за алармена система.

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Не , разбирай, че Ясен си няма много идея от съвременни алармени системи
            Ако за автомобилната сигурност знаеш колкото за компютърната, ... имаш много здраве от господата Дънинг и Крюгер

            Коментар


            • #21
              От: Мненения за алармена система.

              Предполагам че в контекста на темата, аларма не трябва да се възприема буквално. По-скоро в тая група би трябвало да попадат и всякакви системи предотвратяващи стартирането на двигателя (и не само него *).

              * умишлено не влизам в подробности
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #22
                От: Мненения за алармена система.

                bullet_pk, извини ме, че ще те цитирам така избирателно:

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение

                Преди 12-13 г бях автоалармаджия.
                ....
                Аз всъщност никога не съм слагал аларма на личен мой автомобил.

                Коментар


                • #23
                  От: Мненения за алармена система.

                  Как така давате 1000лв за аларми не знам. Аз имам в гаража и апартамента самоделни, а за колата най-евтината отделно друга с релета за време и чип за разблокиране - подобен на този в асансьори и входни врати(какъвто си изберете). Като задължително слагате втора сирена, но с закъснение 15 сек. Ако я направите добре с две независими релета, така дори Дейвид копърфийлд да се опита да ви вземе колата ще гледа като в небрано лозе.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мненения за алармена система.

                    Първоначално публикуван от Schamane Преглед на мнение
                    Как така давате 1000лв за аларми не знам. Аз имам в гаража и апартамента самоделни, а за колата най-евтината отделно друга с релета за време и чип за разблокиране - подобен на този в асансьори и входни врати(какъвто си изберете). Като задължително слагате втора сирена, но с закъснение 15 сек. Ако я направите добре с две независими релета, така дори Дейвид копърфийлд да се опита да ви вземе колата ще гледа като в небрано лозе.
                    Невероятно, много интересно как така ги даваме? Сигурно колата не е 500лв.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мненения за алармена система.

                      Интересно ми е как свързваш парите с ефикасността, пък колко ти струва колата не е важно. Първия закон на нютон в кражбите е че за да откраднеш БМВ Х15, ти първо трябва да си виждал Х15, същото важи и за алармите. Ако твоята аларма за 1000лв е индивидуална поръчка, страхотно, ама иначе тц... става колкото да ти мине каското за валидно.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мненения за алармена система.

                        Колко струва колата е важно дотолкова, доколкото заради нея би била интерес за крадене. Това беше и контекста, нищо че е трудно за осмисляне. На другата ми кола пък изобщо нямам аларма. Така, че когато нещо заради стойността му се повишава риска да го гепят, е логично да инвестираш в нещо, по-различно от ЦК ключе.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мненения за алармена система.

                          Първоначално публикуван от Schamane Преглед на мнение
                          ... отделно друга с релета за време и чип за разблокиране - подобен на този в асансьори и входни врати(какъвто си изберете)...
                          Изискванията към автомобилната и домашна електроника са доста различни. На практика, приликата е само в думата "електроника".
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мненения за алармена система.

                            Рискът да го гепят обикновено е приблизително пропорционален на пазарната стойност. Лошото е че щетите от гепенето също са пропорционални (направо казано равни) на пазарната стойност.

                            т.е. имаме квадратична оценка на риска.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мненения за алармена система.

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Изискванията към автомобилната и домашна електроника са доста различни. На практика, приликата е само в думата "електроника".
                              Идеята ми беше да помогна на някого с качествена идея, на мен в гаража когато се отворят вратите ми звъни телефона, а ако спре тока пак. Мислех да го правя, ако спре тока да звъни на жената за да не получа инфаркт за едното нищо, но ме домързя и стои така. Правил съм си я сам с 3 релета, 1 телефон и зарядно, няма опция за изключване 20лв струва всичко без ваучерите отвреме на време. Това по принцип е доста елементарна, но исках да кажа че може да я срешнеш някъде за 200лв като ултра,хипер модерна антибандит систем, а тя дори да е по-ненадежна заради външния контрол на комуникатора.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мненения за алармена система.

                                Първоначално публикуван от Schamane Преглед на мнение
                                Идеята ми беше да помогна на някого с качествена идея
                                Всеки може да проектира и реализира система за сигурност, която не е в състояние сам да пробие.

                                Ежедневието на информационната сигурност изобилства от гръмовни провали на нечия иновативна идея.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X