Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 57

Тема: Черно море обиколка

Публикации
    24
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Черно море обиколка

Здравейте приятели имам желание да обиколя Черно море догодина 2018 де.Така че който може да сподели информация от рода визи такси проблеми при преминаване на дадени граници .Въобще всякъква информация за пътуване около морето ще ми е от полза.

Публикации
    267
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: Черно море обиколка

Почти е невъзможно да се осъществи подобно начинани при сегашната политическа обстановка.

За Турция и Грузия - няма проблеми. И визи.

От Грузия може и да успееш да влезеш в Абхазия, ако не те арустуват някъде, но няма да можеш да излезеш. Официално има КППта, но двете страни са в тегави отношения. Грузинците смятат Абхазия за своя територия, догато Абхазците де факто са сателит на Русия. Имаше и война преди 10-15 години. Все едно да минеш от Азербайджан в Нагорни карабах.
    Доколкото съм запознат за Абхазия се иска отделна виза, но ние не сме я признали за държава.
    За Русия ти трябва виза. Ако се наложи по някакъв начин да пресечеш границата два пъти, да излезеш и да влезеш отново. Ще трябва многокротна, а там е тегава работа.
    Кримският полуостров е другия препъни камък за подобна обиколка.
    В Украйна, на другите места няма да е проблем.
    Има един участък межу Молдова и Украйна 20 км. Който пак се контролира от някакви паравоенни формирования.

За мен това пътуване в момента е безнадежна авантюра.

П.П. Фериботът. В Новоросийск няма още пътнически терминал и не се обработват пасажери.

Все пак успех.

Място
    Габрово
    Публикации
    609
    Точки (при гласуване)
    12

Инфо има, но иска четене, приятно четене: http://www.offroad-bulgaria.com/show...E+%EC%EE%F0%E5
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,517
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на automax Преглед на публикациите
    Почти е невъзможно да се осъществи подобно начинани при сегашната политическа обстановка.

Има един участък межу Молдова и Украйна 20 км. Който пак се контролира от някакви паравоенни формирования.
    Там мисля са "наши хора" т.е. няма да се сърдят на българи. Поне това останах впечатление след проучване по повод посока натам.
    Бъдете живи и здрави!

Публикации
    267
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на p-pleven Преглед на публикациите
    Там мисля са "наши хора" т.е. няма да се сърдят на българи. Поне това останах впечатление след проучване по повод посока натам.
    Така е. Минава се срещу сума от 50-70 Е.

Най-големият проблем, според мен, в тази обиколка е преминаването през Абхазия.

ВладиЧ е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Пазарджик
    Публикации
    2,058
    Точки (при гласуване)
    19

Няма проблеми да се обиколи Черно море, но на няколко места в момента ще трябва да се заобикаля и да се кара доста далече от самото море. Все едно да минеш през Русе - Шумен - Ямбол и Елхово, и да обявиш, че си обиколил българското Черноморие.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

Място
    Враца
    Публикации
    175
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на automax Преглед на публикациите
    От Грузия може и да успееш да влезеш в Абхазия, ако не те арустуват някъде, но няма да можеш да излезеш
    Кримският полуостров е другия препъни камък за подобна обиколка.
    През Абхазия не може да преминеш, прохода им за Русия е висок и е добре да се избягват зимни преходи:

Кап. Андреево- Истанбул- Тбилиси(Грузия)- Владикавказ(РФ) - Сочи, Москва(там ако си на 9-ти май ще гледаш Парад победьi с новоизбрания им Президент ВВП), Питер- Естония- Латвия- Полша- Румъния- Русе/Видин.

Публикации
    24
    Точки (при гласуване)
    0

Сякяш много бързо взе да ми пада етусиазмът.То затъ в тези размирни времена.Дали някога ще се успокоят нещата.

Място
    Хасково
    Публикации
    181
    Точки (при гласуване)
    12

То за какво ти е да обикаляш цялото Черно море по крайбрежието, има по-интересни и лесни маршрути по-далече от морето.

Публикации
    267
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на martiob Преглед на публикациите
    То за какво ти е да обикаляш цялото Черно море по крайбрежието, има по-интересни и лесни маршрути по-далече от морето.
    То така се обезмисля, както каза и Владич, Черноморието. Като трябва да обиколиш през Грузия по военно - грузинския път и после да минеш през Северна осетия и Кабардино Балкария към Новоросийск. После да избегнеш Крим и цепиш на север.
    По-добре да се концетрира в Закавказието или Кавказките републики.

Публикации
    24
    Точки (при гласуване)
    0

Мой приятел казахстанец който живее в България казва че е говорил с руснаци в Абхазия и те казвали че нямало никакви проблеми по границата в момента.Но знае ли човек дали гражданите не се преценяват спорет това от коя държава са.

Публикации
    267
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на plamen62 Преглед на публикациите
    Мой приятел казахстанец който живее в България казва че е говорил с руснаци в Абхазия и те казвали че нямало никакви проблеми по границата в момента.Но знае ли човек дали гражданите не се преценяват спорет това от коя държава са.
    Руснаци и Абхазия. Естествено, че за тях всичко е О.К.
    Проблемът е преминаването между Абхазия и Грузия и Русия.
    https://www.advantour.com/rus/georgi...r-crossing.htm

И едно друго описание на проблема.
    http://www.travelwithpedro.com/how-t...-from-georgia/

ВладиЧ е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Пазарджик
    Публикации
    2,058
    Точки (при гласуване)
    19

Единият проблем е, че между Абхазия и Грузия няма гранични застави и пунктове за преминаване. Ако минеш нелегално през Кавказ и някой проход там те чакат много големи неприятности. Просто връзка Грузия-Абхазия не съществува. Значи трябва да влезеш в Русия през Верхни Ларс и след това да караш през Владикавказ, Налчик, Кисловодск, Сочи. От Сочи, ако държиш на Абхазия трябва да се върнеш по брега на морето на югоизток към Сухуми. Дали ще ти трябва виза за Абхазия, дали ще минеш само с руската, дали ще ти направят проблем, че си бил в Грузия преди това не знам. Но ако влезеш така в Абхазия и всичко е о'кей после ще ти трябва друга руска виза, или твоята трябва да си я извадил с двустранен вход и изход от Русия.
    Ако руската виза ти е еднократна, туристическа, удряш гъбата на Абхазия, подминаваш я без да се връщаш и от Сочи продължаваш към Керч, и Кримският полуостров. Това вече е Русия. От там трябва да влезеш в Украйна. Дали ще ти правят въртели и проблеми там на границата при Армянск не се знае. Ще провериш сам. След Херсон отиваш към Одеса. От там по край морето трябва да минеш през Приднестровската република. Това образувание, като държава е признато единствено само от Русия. Каква е схемата там с влизане, излизане и с визите, аз не знам, но най-вероятно ще има някакви въртели, проблеми и непредвидени плащания. Ако не те пуснат там да минеш от Украйна влизаш в Молдова и от там към Румъния, като това пак е малко далечко от морето. От там нататък вече нещата са ясни.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

Място
    Варна
    Публикации
    709
    Точки (при гласуване)
    12

Информацията ми е малко стара за Приднестровската република(от 2012г, когато минавах ) , но един приятелот Варна ходи до одеса с мотор преди месец и нещо и каза ,че нищо не се е променило: Тия от Приднестровската република такива като нас за които няма транзитни такси изобщо не ги интересуват. На вход ти дават едно листче, което те предупреждават да пазиш (и наистина е важно да пазиш). На изхода ти го искат и това е . Ядове никакви. Но за по-на изток, не знам .

Публикации
    24
    Точки (при гласуване)
    0

Някаой знае ли каква е цената на визата за русия и дали става от всички посолства на мене най близо ми е в Русе казаха ми че там има.

Публикации
    267
    Точки (при гласуване)
    11

Тук ще намериш контактите на посолството на Русия.

http://www.mfa.bg/index.php?page=120...&posolstvo=132

Място
    Варна
    Публикации
    6,988
    Точки (при гласуване)
    23

Напоследък морят всичко да става през визови центрове...
    Последно като правих ако искаш сам да се справиш - пускаш онлайн апликация и след това - във визов център предоставяш документите...
    Абе имаше го в нета и обяснено - ще потърся..
    Обаче ме кундиха за някаква застраховка, дето бе 30 или 50х.Евро за целия срок, за който искаш визата (ако ще стоиш 4 дни, ама не си сигурен в кои дати и пуснеш виза за 1 месец, ти искат застраховка от до - целия срок за визата)...
    Пишеш кои градове ще посещаваш, с каква цел, на кои дати...
    П.С. виж тук: http://vhs-bulgaria.com/
    П.П.С. По същата схема през нарочна фирма и нашето външно министерство иска руснаците да вадят български визи..
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Място
    Бургас
    Публикации
    290
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на ВладиЧ Преглед на публикациите
    От там по край морето трябва да минеш през Приднестровската република. Това образувание, като държава е признато единствено само от Русия. Каква е схемата там с влизане, излизане и с визите, аз не знам, но най-вероятно ще има някакви въртели, проблеми и непредвидени плащания. Ако не те пуснат там да минеш от Украйна влизаш в Молдова и от там към Румъния, като това пак е малко далечко от морето. От там нататък вече нещата са ясни.
    От Молдова през Приднестровието до Украйна - най-скъпото и най-бавно пресичане на граница /по около 50/ евро на човек за 2 часа. Едно парче земя, но се вземат много на сериозно. В митническата декларация само дето нямаше графа, с какво налягане са гумите на мотора
    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

Място
    Варна
    Публикации
    447
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на Сергей Янков Преглед на публикациите
    От Молдова през Приднестровието до Украйна - най-скъпото и най-бавно пресичане на граница /по около 50/ евро на човек за 2 часа. Едно парче земя, но се вземат много на сериозно. В митническата декларация само дето нямаше графа, с какво налягане са гумите на мотора
    Хмм, странно... Това с мотора ли?
    Аз съм минавал няколко пъти и вярно, че може и над два часа да те въртят и да сравняват номера на рами с тези по документите, но и за под 40мин се е случвало сумарно за двете граници от Рени до Галац...
    И друго, освен стандартните таксички, равностойни на по 3-4-5лв друго не сме палщали... Естествено случвало се е и "взятка" по пътя, но е било рядко спирането и нещо от сорта на пазарлък за 10-15евро общо от трима моториста за трима милиционери (примерно защото единия бил пресякъл някъде си непрекъсната линия)...
    А приятели украинци казват хич да не обръщаме внимание и да им спираме на полицаите, ама не ми се струва редно да джигитстваме по чужди (че и наши) земи...
    SUZUKI V-STROM 1000
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

Място
    Габрово
    Публикации
    609
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на plamen62 Преглед на публикациите
    Някаой знае ли каква е цената на визата за русия и дали става от всички посолства на мене най близо ми е в Русе казаха ми че там има.
    Aз платих около 240 лв. за всичко и не съм стъпвал в посолството. 180 за виза и 39 лв. за застраховка. Иска се покана!
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 9
    Последно мнение: 25-10-13, 16:59
  2. Обиколка около Черно Море
    От Purple Elephant във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 1
    Последно мнение: 27-07-13, 06:24
  3. Обиколка на Черно море (по суша)...
    От damon във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 39