Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Черно море обиколка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Черно море обиколка

    Здравейте приятели имам желание да обиколя Черно море догодина 2018 де.Така че който може да сподели информация от рода визи такси проблеми при преминаване на дадени граници .Въобще всякъква информация за пътуване около морето ще ми е от полза.

  • #2
    От: Черно море обиколка

    Почти е невъзможно да се осъществи подобно начинани при сегашната политическа обстановка.

    За Турция и Грузия - няма проблеми. И визи.

    От Грузия може и да успееш да влезеш в Абхазия, ако не те арустуват някъде, но няма да можеш да излезеш. Официално има КППта, но двете страни са в тегави отношения. Грузинците смятат Абхазия за своя територия, догато Абхазците де факто са сателит на Русия. Имаше и война преди 10-15 години. Все едно да минеш от Азербайджан в Нагорни карабах.
    Доколкото съм запознат за Абхазия се иска отделна виза, но ние не сме я признали за държава.
    За Русия ти трябва виза. Ако се наложи по някакъв начин да пресечеш границата два пъти, да излезеш и да влезеш отново. Ще трябва многокротна, а там е тегава работа.
    Кримският полуостров е другия препъни камък за подобна обиколка.
    В Украйна, на другите места няма да е проблем.
    Има един участък межу Молдова и Украйна 20 км. Който пак се контролира от някакви паравоенни формирования.

    За мен това пътуване в момента е безнадежна авантюра.

    П.П. Фериботът. В Новоросийск няма още пътнически терминал и не се обработват пасажери.

    Все пак успех.

    Коментар


    • #3
      От: Черно море обиколка

      Инфо има, но иска четене, приятно четене: http://www.offroad-bulgaria.com/show...E+%EC%EE%F0%E5
      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

      Коментар


      • #4
        От: Черно море обиколка

        Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
        Почти е невъзможно да се осъществи подобно начинани при сегашната политическа обстановка.



        Има един участък межу Молдова и Украйна 20 км. Който пак се контролира от някакви паравоенни формирования.
        Там мисля са "наши хора" т.е. няма да се сърдят на българи. Поне това останах впечатление след проучване по повод посока натам.
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #5
          От: Черно море обиколка

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
          Там мисля са "наши хора" т.е. няма да се сърдят на българи. Поне това останах впечатление след проучване по повод посока натам.
          Така е. Минава се срещу сума от 50-70 Е.

          Най-големият проблем, според мен, в тази обиколка е преминаването през Абхазия.

          Коментар


          • #6
            От: Черно море обиколка

            Няма проблеми да се обиколи Черно море, но на няколко места в момента ще трябва да се заобикаля и да се кара доста далече от самото море. Все едно да минеш през Русе - Шумен - Ямбол и Елхово, и да обявиш, че си обиколил българското Черноморие.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #7
              От: Черно море обиколка

              Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
              От Грузия може и да успееш да влезеш в Абхазия, ако не те арустуват някъде, но няма да можеш да излезеш
              Кримският полуостров е другия препъни камък за подобна обиколка.
              През Абхазия не може да преминеш, прохода им за Русия е висок и е добре да се избягват зимни преходи:

              Кап. Андреево- Истанбул- Тбилиси(Грузия)- Владикавказ(РФ) - Сочи, Москва(там ако си на 9-ти май ще гледаш Парад победьi с новоизбрания им Президент ВВП), Питер- Естония- Латвия- Полша- Румъния- Русе/Видин.

              Коментар


              • #8
                От: Черно море обиколка

                Сякяш много бързо взе да ми пада етусиазмът.То затъ в тези размирни времена.Дали някога ще се успокоят нещата.

                Коментар


                • #9
                  От: Черно море обиколка

                  То за какво ти е да обикаляш цялото Черно море по крайбрежието, има по-интересни и лесни маршрути по-далече от морето.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Черно море обиколка

                    Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
                    То за какво ти е да обикаляш цялото Черно море по крайбрежието, има по-интересни и лесни маршрути по-далече от морето.
                    То така се обезмисля, както каза и Владич, Черноморието. Като трябва да обиколиш през Грузия по военно - грузинския път и после да минеш през Северна осетия и Кабардино Балкария към Новоросийск. После да избегнеш Крим и цепиш на север.
                    По-добре да се концетрира в Закавказието или Кавказките републики.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Черно море обиколка

                      Мой приятел казахстанец който живее в България казва че е говорил с руснаци в Абхазия и те казвали че нямало никакви проблеми по границата в момента.Но знае ли човек дали гражданите не се преценяват спорет това от коя държава са.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Черно море обиколка

                        Първоначално публикуван от plamen62 Преглед на мнение
                        Мой приятел казахстанец който живее в България казва че е говорил с руснаци в Абхазия и те казвали че нямало никакви проблеми по границата в момента.Но знае ли човек дали гражданите не се преценяват спорет това от коя държава са.
                        Руснаци и Абхазия. Естествено, че за тях всичко е О.К.
                        Проблемът е преминаването между Абхазия и Грузия и Русия.
                        https://www.advantour.com/rus/georgi...r-crossing.htm

                        И едно друго описание на проблема.
                        http://www.travelwithpedro.com/how-t...-from-georgia/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Черно море обиколка

                          Единият проблем е, че между Абхазия и Грузия няма гранични застави и пунктове за преминаване. Ако минеш нелегално през Кавказ и някой проход там те чакат много големи неприятности. Просто връзка Грузия-Абхазия не съществува. Значи трябва да влезеш в Русия през Верхни Ларс и след това да караш през Владикавказ, Налчик, Кисловодск, Сочи. От Сочи, ако държиш на Абхазия трябва да се върнеш по брега на морето на югоизток към Сухуми. Дали ще ти трябва виза за Абхазия, дали ще минеш само с руската, дали ще ти направят проблем, че си бил в Грузия преди това не знам. Но ако влезеш така в Абхазия и всичко е о'кей после ще ти трябва друга руска виза, или твоята трябва да си я извадил с двустранен вход и изход от Русия.
                          Ако руската виза ти е еднократна, туристическа, удряш гъбата на Абхазия, подминаваш я без да се връщаш и от Сочи продължаваш към Керч, и Кримският полуостров. Това вече е Русия. От там трябва да влезеш в Украйна. Дали ще ти правят въртели и проблеми там на границата при Армянск не се знае. Ще провериш сам. След Херсон отиваш към Одеса. От там по край морето трябва да минеш през Приднестровската република. Това образувание, като държава е признато единствено само от Русия. Каква е схемата там с влизане, излизане и с визите, аз не знам, но най-вероятно ще има някакви въртели, проблеми и непредвидени плащания. Ако не те пуснат там да минеш от Украйна влизаш в Молдова и от там към Румъния, като това пак е малко далечко от морето. От там нататък вече нещата са ясни.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #14
                            От: Черно море обиколка

                            Информацията ми е малко стара за Приднестровската република(от 2012г, когато минавах ) , но един приятелот Варна ходи до одеса с мотор преди месец и нещо и каза ,че нищо не се е променило: Тия от Приднестровската република такива като нас за които няма транзитни такси изобщо не ги интересуват. На вход ти дават едно листче, което те предупреждават да пазиш (и наистина е важно да пазиш). На изхода ти го искат и това е . Ядове никакви. Но за по-на изток, не знам .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Черно море обиколка

                              Някаой знае ли каква е цената на визата за русия и дали става от всички посолства на мене най близо ми е в Русе казаха ми че там има.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X