Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Черно море обиколка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Черно море обиколка

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    За кога е този план?
    Мислех да ида малко на море под Одеса в края на Май, ама не помня какво стана и се отложи...
    Чак план - няма! Ей тъй - без план от днес за утре, по комшийски сякаш ми е по-лесно напоследък... Ама на - вместо на кафе, чакам по нет-а да се уговаряме...
    А за плаж, през май, че и в Украйна - рано си мисля че е! Виж - Крим като беше лесно достъпен - за разнообразие по-става, но си беше още един ден път... Иначе за морски туризъм и Украйна - слаба работа, Затока ми изплува, ама се връщаш поне едни 20-25год. назад във времето (като бази и като цени). Иначе Одеса и Вилково примерно са близо и си струва да се разгледат и без да е сезон за море...
    То и в Румъния по курортите сезона започва поне в средата на юни и е максимум до началото на септември.
    SUZUKI V-STROM 1000
    Jeep Cherokee 2.5CRD
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

    Коментар


    • #32
      От: Черно море обиколка

      Пак ми се ходи в Украйна, но този път без бързане. 1000км за ден не ми се правят като предния път С ДР-а по-бавно и по-кротко, за да е по-интересно.

      Коментар


      • #33
        От: Черно море обиколка

        Мисля да го направя края на юли и началото на август но да е поне 20 дни че да може да се разглежда и задължително цялото Черно море но за сега няма много мераклии освен един казакстанец от Силистра пък знае ли човек може и да не стане.

        Коментар


        • #34
          От: Черно море обиколка

          Първоначално публикуван от plamen62 Преглед на мнение
          Мисля да го направя края на юли и началото на август но да е поне 20 дни че да може да се разглежда и задължително цялото Черно море но за сега няма много мераклии освен един казакстанец от Силистра пък знае ли човек може и да не стане.
          Абе то точно нормална обиколка няма как да се получи в настоящия момент. При всички положения пропускаш Абхазия и Донбас, т.е. отиваш през Владикавказ и Харков, а това е доста далеч от Черно море. Макар, че да, ще го обиколиш практически.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #35
            От: Черно море обиколка

            В Абхазия не може ли да се влезе от страна на Русия и после да се излезе пак от там.

            Коментар


            • #36
              От: Черно море обиколка

              Първоначално публикуван от plamen62 Преглед на мнение
              В Абхазия не може ли да се влезе от страна на Русия и после да се излезе пак от там.
              В Абхазия от към Русия може да се влезе и излезе пак в Русия но с какво помага това? В Грузия от Абхазия не можеш да влезеш.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #37
                От: Черно море обиколка

                Идеята е да се разгледа крайбрежието а че през Грузия нямя гряница знам то и за това се удължава пътя много но нали ни се кара много на мотористите .

                Коментар


                • #38
                  От: Черно море обиколка

                  Не съм сигурен, че с грузински печат в паспорта ще получиш достъп в Абхазия. Това в случай, че ще влизаш там от Русия.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Черно море обиколка

                    Аз пък не мога да разбера какъв е тоя зор да се кара в ненормални държави където шанса да имаш неприятни изживявания е по голям от този да си прекараш приятно!? Ся ако са малка пречка в постигането на голяма цел, идидойди, да смижнеш та да я преглътнеш, ама целенасочено да си правиш маршрута през няколко такива, не го приемам! То ако е за едното каране, аз от 25 години се пъна да обиколя България и като гледам няма да ми стигне живот да успея. Другия вариант е да има някакви супер и неповторими природни и архитектурни забележителности дето си струват риска и нервите да ги види човек барем веднъж в живота!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Черно море обиколка

                      Правила за получаване на виза за Абхазия може да прочетете в сайта на МВнР на републиката.
                      http://mfaapsny.org/ru/consular-service/permission/

                      Освен това. В сайта на нашето външно НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА.(Щото е призната само от Русия, Молдова, Южна Осетия, Никарагуа и Тува). ЦЪК за справка.

                      Колегата sl.daskalov е прав. И аз съм го мислил това пътуване, и колкото повече го премислях, толкова повече разбирах, че няма как да стане.... Поне за сега.

                      По-реалистична би била идеята да се обиколят северно кавказките републики. Освен Абхазия, още Кабардино-балкария, Ингушетия, Чечня, Дагестан, Севена Осетия. За последните ще ти трябва само Руска виза.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Черно море обиколка

                        Май и на мене полек полек взе да ми пада ентусиазма.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Черно море обиколка

                          В Абхазия има точно един обект заслужаващ посещение. Езерото Рица. Красив е самия път до там. Само дето не знам в момента в какво състояние е пътя, както и на почивните бази и заведения около езерото. Като бонус е едно малко езеро в самото начало на пътя - Синьото езеро (Голубое озеро) - водата в него е като боядисана със син камък. Интересно да се погледне по пътя към Рица. Бил съм там 1981-ва година. Още тогава - неприятно впечатление от абхазките милиционери.
                          Разгледайте по пътеводителите и си преценете дали си заслужава.
                          В Русия, над Сочи, има един връх Ахун. На върха има построена наблюдателна кула. В ясно време от там се откриват хубави гледки. В партера имаше някога една шашличная (ресторант предлагащ предимно шишчета), където самото приготвяне на шишовете беше като магически ритуал. Може да е оцеляла.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Черно море обиколка

                            Да кажа и аз. След две години пазене на Приднестровската граница - не си струва. Онези се е случвало да арестуват хора /украинци/ за шпионаж. Може да ви е майтап ама .... там комунизма не е далечен спомен. Аз миналото лято го обиколих гьола условно. Тръгнах от Одеса. Качих мотора на ферибота за Батуми, качих се на самолета и го посрещнах там. Обикалях няколко дни Грузия. През Турция и Гръцките острови се прибрах. Мисля че повече от това почти няма как да се обиколи. Ако имаш Абхазки печат в паспорта Грузинците също няма да те пуснат да влезеш или могат да те приберат за шпионаж докато докажеш че нямаш сестра. Донецк, Луганск и Крим също са почти непроходими за чужденци. Особено на мотори. Украинските граничари хич не харесват нещо наподобяващо нощен вълк ;-)
                            Реално по-добрия маршрут е от тук до Грузия и околностите и назад.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #44
                              От: Черно море обиколка

                              в този регион никога,а и аз съм се заклел да не стъпвам повече там

                              Коментар


                              • #45
                                От: Черно море обиколка

                                Разходете се по Грузинското крайбрежие по-добре е
                                ще се отпиете на хубаво вино и агнешки мезета

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X