Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Черно море обиколка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Черно море обиколка

    Тук ще намериш контактите на посолството на Русия.

    http://www.mfa.bg/index.php?page=120...&posolstvo=132

    Коментар


    • #17
      От: Черно море обиколка

      Напоследък морят всичко да става през визови центрове...
      Последно като правих ако искаш сам да се справиш - пускаш онлайн апликация и след това - във визов център предоставяш документите...
      Абе имаше го в нета и обяснено - ще потърся..
      Обаче ме кундиха за някаква застраховка, дето бе 30 или 50х.Евро за целия срок, за който искаш визата (ако ще стоиш 4 дни, ама не си сигурен в кои дати и пуснеш виза за 1 месец, ти искат застраховка от до - целия срок за визата)...
      Пишеш кои градове ще посещаваш, с каква цел, на кои дати...
      П.С. виж тук: http://vhs-bulgaria.com/
      П.П.С. По същата схема през нарочна фирма и нашето външно министерство иска руснаците да вадят български визи..
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Черно море обиколка

        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
        От там по край морето трябва да минеш през Приднестровската република. Това образувание, като държава е признато единствено само от Русия. Каква е схемата там с влизане, излизане и с визите, аз не знам, но най-вероятно ще има някакви въртели, проблеми и непредвидени плащания. Ако не те пуснат там да минеш от Украйна влизаш в Молдова и от там към Румъния, като това пак е малко далечко от морето. От там нататък вече нещата са ясни.
        От Молдова през Приднестровието до Украйна - най-скъпото и най-бавно пресичане на граница /по около 50/ евро на човек за 2 часа. Едно парче земя, но се вземат много на сериозно. В митническата декларация само дето нямаше графа, с какво налягане са гумите на мотора
        BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
        LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
        Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

        Коментар


        • #19
          От: Черно море обиколка

          Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
          От Молдова през Приднестровието до Украйна - най-скъпото и най-бавно пресичане на граница /по около 50/ евро на човек за 2 часа. Едно парче земя, но се вземат много на сериозно. В митническата декларация само дето нямаше графа, с какво налягане са гумите на мотора
          Хмм, странно... Това с мотора ли?
          Аз съм минавал няколко пъти и вярно, че може и над два часа да те въртят и да сравняват номера на рами с тези по документите, но и за под 40мин се е случвало сумарно за двете граници от Рени до Галац...
          И друго, освен стандартните таксички, равностойни на по 3-4-5лв друго не сме палщали... Естествено случвало се е и "взятка" по пътя, но е било рядко спирането и нещо от сорта на пазарлък за 10-15евро общо от трима моториста за трима милиционери (примерно защото единия бил пресякъл някъде си непрекъсната линия)...
          А приятели украинци казват хич да не обръщаме внимание и да им спираме на полицаите, ама не ми се струва редно да джигитстваме по чужди (че и наши) земи...
          SUZUKI V-STROM 1000
          Jeep Cherokee 2.5CRD
          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
          о889 525 о74 - Владо

          Коментар


          • #20
            От: Черно море обиколка

            Първоначално публикуван от plamen62 Преглед на мнение
            Някаой знае ли каква е цената на визата за русия и дали става от всички посолства на мене най близо ми е в Русе казаха ми че там има.
            Aз платих около 240 лв. за всичко и не съм стъпвал в посолството. 180 за виза и 39 лв. за застраховка. Иска се покана!
            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

            Коментар


            • #21
              От: Черно море обиколка

              По-евтино ми беше, но порядъкът бе същия... Без покана (по-точно фирмата представи 'резервации' ) май излезе около 170лв всичко (около 320-340лв за двама човека)..
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: Черно море обиколка

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                .... Без покана (по-точно фирмата представи 'резервации' ) май излезе около 170лв всичко...
                Да, не съм бил ясен. Всичко агенцията си направи. Пак ако не бъркам, ако сами се втурнем да го правим щяхме да икономисаме 20-тина лева. Но ако сложим разкарването се беше по изгодно от агенция.
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • #23
                  От: Черно море обиколка

                  Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                  Информацията ми е малко стара за Приднестровската република(от 2012г, когато минавах ) , но един приятелот Варна ходи до одеса с мотор преди месец и нещо и каза ,че нищо не се е променило: Тия от Приднестровската република такива като нас за които няма транзитни такси изобщо не ги интересуват. На вход ти дават едно листче, което те предупреждават да пазиш (и наистина е важно да пазиш). На изхода ти го искат и това е . Ядове никакви. Но за по-на изток, не знам .
                  Аз така и не разбрах от какъв зор трябва да се минава през Приднестровието? Аз тая територия съм я отсвирил още преди двайсетина години. Галац-Рени-Одеса. Пътя беше ужасен до скоро, но доколкото знам сега е ремонтиран. Има и други варианти без Приднестровието.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #24
                    От: Черно море обиколка

                    Тъкмо преди малко по случайност видях потвърждението за поканата (е...а ти късмета )....
                    Та туристическа агенция (дето не съм и я чувал) потвърждаваше в кои градове и хотели ще съм отседнал с телефони, адреси и т.н... Не, че плана бе спазен (то и визата я изкарах двукратна, пък накрая реших да влизам само веднъж)... Но и никой не ме е дебнал на излизане де...
                    ОБАЧЕ задължително трябва да се подпечата в хотел (или полицията ако си настанен в частна квартира) картончето от границата - адресната карта.. Това е важен атрибут..
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Черно море обиколка

                      Галац-Рени-Одеса ...между Галац и Рени влизаш в Молдова за 1,6км Там целта са пътните такси. Преди да влезеш в Рени, т.е Украйна има едно разстояние от 3,4 км което остатъците от бившата 20 пехотна армия на СССР са го обявили за тяхна територия и са обявили т.нар. Приднестровска Република. 3,4 км са долу , където ги контролират те . Иначе нагоре по течението на Днестър е тая територия , като на места е доста по-широка. официално се води територия на Молдова , но молдовското правителство там не пее. Признати са само от Русия(имат си валута , паспорти , номера на автомобилите. Главният им град е Тираспол. Там си все едно в соца. Та долу като караш за Одеса (доста хора са ходили и знаят) те спират едни униформени с автомати , дават ти едно картонче и изрично те предупреждават да го пазиш (и наистина е важно защото ), по- надолу малко те спира другия униформен и ти го иска. Ако си турист , особено с мотор , не те отразяват изобщо , но камионите имат проблеми , защото им събират такси и незнам още как ги работят. Не е страшно ,защото там вървят малките рушвети от 2,5 долара. Вече нагоре в територията ако се пъхаш незнам как те третират , но знам ,че трябва да си много внимателен. Все се каня да рискувам и да ида , ама не ми е останало време .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Черно море обиколка

                        За много години и километри!

                        Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                        ... Все се каня да рискувам и да ида , ама не ми е останало време .
                        Ако е за 4-5 дена се обади седмица по-рано, белким и аз си освободя някоя смяна.
                        SUZUKI V-STROM 1000
                        Jeep Cherokee 2.5CRD
                        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                        о889 525 о74 - Владо

                        Коментар


                        • #27
                          От: Черно море обиколка

                          Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                          Та долу като караш за Одеса (доста хора са ходили и знаят) те спират едни униформени с автомати , дават ти едно картонче и изрично те предупреждават да го пазиш (и наистина е важно защото ), по- надолу малко те спира другия униформен и ти го иска. .
                          Това не е Приднестровието, това е територия на Молдова, просто е много опростено преминаването. В средата някъде на този участък има КПП ако искаш наистина да влезеш нормално в Молдова, а не да минеш транзит. На този участък няма паспортни проверки, а само се дава на входа талонче с количеството пътници в колата и на излизане проверяват дали всички са в колата. Това е, но повтарям - няма нищо общо с Приднестровието.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #28
                            От: Черно море обиколка

                            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                            Това не е Приднестровието, това е територия на Молдова
                            Официално ЦЯЛАТАтеритория на Приднестровската република е територия на Молдова, а не на Украйна. Това го знам от официални лица в Молдова. Тая територия само Русия я признава за отделна държава. Ток и газ вземат от молдовската мрежа БЕЗ ДА ПЛАЩАТ нищо на държавата. Русия си предявява претенциите за плащане към Молдова, а те не могат да направят нищо за да накарат руските военни да платят каквото и да е . Живеят си още в социализма. Пътуването през тези територии няма нищо общо с туризма в Алпите или Гърция например, (че и със западните Балкани). Много хора влизат там с нагласата,че сме европейци и после се чудят защо ги таксували като касички. Колего бяха в Молдова в командировка от ЕС и после разказваха ,че зад гърба си са чували само подмятания :Ей , европе....ст, fuck EU и подобни. Но пък в Молдова нас българите ни наричат братя славяни (поне това преживях). Хайде да спирам ,че поста тръгна в политическа посока , а не ми се иска. Честита и успешна 2018г и нека всеки си преживее наяве мечтите за пътешествия!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Черно море обиколка

                              Замного години!

                              Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение


                              Ако е за 4-5 дена се обади седмица по-рано, белким и аз си освободя някоя смяна.
                              За кога е този план?
                              Мислех да ида малко на море под Одеса в края на Май, ама не помня какво стана и се отложи...
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • #30
                                От: Черно море обиколка

                                Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                                Официално ЦЯЛАТАтеритория на Приднестровската република е територия на Молдова, а не на Украйна.
                                Да де точно така е, аз имах в предвид, че минавайки от Рени за Одеса не се минава през Приднестровската република.
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X