Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 57

Тема: Черно море обиколка

Място
    Варна
    Публикации
    6,990
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране От: Черно море обиколка

По-евтино ми беше, но порядъкът бе същия... Без покана (по-точно фирмата представи 'резервации' ) май излезе около 170лв всичко (около 320-340лв за двама човека)..
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Място
    Габрово
    Публикации
    609
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    .... Без покана (по-точно фирмата представи 'резервации' ) май излезе около 170лв всичко...
    Да, не съм бил ясен. Всичко агенцията си направи. Пак ако не бъркам, ако сами се втурнем да го правим щяхме да икономисаме 20-тина лева. Но ако сложим разкарването се беше по изгодно от агенция.
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

Място
    Чипровци-Банкя
    Публикации
    3,131
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на egerchev Преглед на публикациите
    Информацията ми е малко стара за Приднестровската република(от 2012г, когато минавах ) , но един приятелот Варна ходи до одеса с мотор преди месец и нещо и каза ,че нищо не се е променило: Тия от Приднестровската република такива като нас за които няма транзитни такси изобщо не ги интересуват. На вход ти дават едно листче, което те предупреждават да пазиш (и наистина е важно да пазиш). На изхода ти го искат и това е . Ядове никакви. Но за по-на изток, не знам .
    Аз така и не разбрах от какъв зор трябва да се минава през Приднестровието? Аз тая територия съм я отсвирил още преди двайсетина години. Галац-Рени-Одеса. Пътя беше ужасен до скоро, но доколкото знам сега е ремонтиран. Има и други варианти без Приднестровието.
    יעבור
    «И това ще мине»

Място
    Варна
    Публикации
    6,990
    Точки (при гласуване)
    23

Тъкмо преди малко по случайност видях потвърждението за поканата (е...а ти късмета )....
    Та туристическа агенция (дето не съм и я чувал) потвърждаваше в кои градове и хотели ще съм отседнал с телефони, адреси и т.н... Не, че плана бе спазен (то и визата я изкарах двукратна, пък накрая реших да влизам само веднъж)... Но и никой не ме е дебнал на излизане де...
    ОБАЧЕ задължително трябва да се подпечата в хотел (или полицията ако си настанен в частна квартира) картончето от границата - адресната карта.. Това е важен атрибут..
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Място
    Варна
    Публикации
    709
    Точки (при гласуване)
    12

Галац-Рени-Одеса ...между Галац и Рени влизаш в Молдова за 1,6км Там целта са пътните такси. Преди да влезеш в Рени, т.е Украйна има едно разстояние от 3,4 км което остатъците от бившата 20 пехотна армия на СССР са го обявили за тяхна територия и са обявили т.нар. Приднестровска Република. 3,4 км са долу , където ги контролират те . Иначе нагоре по течението на Днестър е тая територия , като на места е доста по-широка. официално се води територия на Молдова , но молдовското правителство там не пее. Признати са само от Русия(имат си валута , паспорти , номера на автомобилите. Главният им град е Тираспол. Там си все едно в соца. Та долу като караш за Одеса (доста хора са ходили и знаят) те спират едни униформени с автомати , дават ти едно картонче и изрично те предупреждават да го пазиш (и наистина е важно защото ), по- надолу малко те спира другия униформен и ти го иска. Ако си турист , особено с мотор , не те отразяват изобщо , но камионите имат проблеми , защото им събират такси и незнам още как ги работят. Не е страшно ,защото там вървят малките рушвети от 2,5 долара. Вече нагоре в територията ако се пъхаш незнам как те третират , но знам ,че трябва да си много внимателен. Все се каня да рискувам и да ида , ама не ми е останало време .

Място
    Варна
    Публикации
    447
    Точки (при гласуване)
    13

За много години и километри!

... Все се каня да рискувам и да ида , ама не ми е останало време .
    Ако е за 4-5 дена се обади седмица по-рано, белким и аз си освободя някоя смяна.
    SUZUKI V-STROM 1000
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

Място
    Чипровци-Банкя
    Публикации
    3,131
    Точки (при гласуване)
    21

Та долу като караш за Одеса (доста хора са ходили и знаят) те спират едни униформени с автомати , дават ти едно картонче и изрично те предупреждават да го пазиш (и наистина е важно защото ), по- надолу малко те спира другия униформен и ти го иска. .
    Това не е Приднестровието, това е територия на Молдова, просто е много опростено преминаването. В средата някъде на този участък има КПП ако искаш наистина да влезеш нормално в Молдова, а не да минеш транзит. На този участък няма паспортни проверки, а само се дава на входа талонче с количеството пътници в колата и на излизане проверяват дали всички са в колата. Това е, но повтарям - няма нищо общо с Приднестровието.
    יעבור
    «И това ще мине»

Място
    Варна
    Публикации
    709
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Skorpion_BG Преглед на публикациите
    Това не е Приднестровието, това е територия на Молдова
    Официално ЦЯЛАТАтеритория на Приднестровската република е територия на Молдова, а не на Украйна. Това го знам от официални лица в Молдова. Тая територия само Русия я признава за отделна държава. Ток и газ вземат от молдовската мрежа БЕЗ ДА ПЛАЩАТ нищо на държавата. Русия си предявява претенциите за плащане към Молдова, а те не могат да направят нищо за да накарат руските военни да платят каквото и да е . Живеят си още в социализма. Пътуването през тези територии няма нищо общо с туризма в Алпите или Гърция например, (че и със западните Балкани). Много хора влизат там с нагласата,че сме европейци и после се чудят защо ги таксували като касички. Колего бяха в Молдова в командировка от ЕС и после разказваха ,че зад гърба си са чували само подмятания :Ей , европе....ст, fuck EU и подобни. Но пък в Молдова нас българите ни наричат братя славяни (поне това преживях). Хайде да спирам ,че поста тръгна в политическа посока , а не ми се иска. Честита и успешна 2018г и нека всеки си преживее наяве мечтите за пътешествия!

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,518
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    16

Замного години!

Цитат Мнение на Shider Преглед на публикациите

Ако е за 4-5 дена се обади седмица по-рано, белким и аз си освободя някоя смяна.
    За кога е този план?
    Мислех да ида малко на море под Одеса в края на Май, ама не помня какво стана и се отложи...
    Бъдете живи и здрави!

Място
    Чипровци-Банкя
    Публикации
    3,131
    Точки (при гласуване)
    21

Официално ЦЯЛАТАтеритория на Приднестровската република е територия на Молдова, а не на Украйна.
    Да де точно така е, аз имах в предвид, че минавайки от Рени за Одеса не се минава през Приднестровската република.
    יעבור
    «И това ще мине»

Място
    Варна
    Публикации
    447
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на p-pleven Преглед на публикациите
    За кога е този план?
    Мислех да ида малко на море под Одеса в края на Май, ама не помня какво стана и се отложи...
    Чак план - няма! Ей тъй - без план от днес за утре, по комшийски сякаш ми е по-лесно напоследък... Ама на - вместо на кафе, чакам по нет-а да се уговаряме...
    А за плаж, през май, че и в Украйна - рано си мисля че е! Виж - Крим като беше лесно достъпен - за разнообразие по-става, но си беше още един ден път... Иначе за морски туризъм и Украйна - слаба работа, Затока ми изплува, ама се връщаш поне едни 20-25год. назад във времето (като бази и като цени). Иначе Одеса и Вилково примерно са близо и си струва да се разгледат и без да е сезон за море...
    То и в Румъния по курортите сезона започва поне в средата на юни и е максимум до началото на септември.
    SUZUKI V-STROM 1000
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

Място
    Варна
    Публикации
    3,997
    Точки (при гласуване)
    21

Пак ми се ходи в Украйна, но този път без бързане. 1000км за ден не ми се правят като предния път С ДР-а по-бавно и по-кротко, за да е по-интересно.

Публикации
    24
    Точки (при гласуване)
    0

Мисля да го направя края на юли и началото на август но да е поне 20 дни че да може да се разглежда и задължително цялото Черно море но за сега няма много мераклии освен един казакстанец от Силистра пък знае ли човек може и да не стане.

Място
    Чипровци-Банкя
    Публикации
    3,131
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на plamen62 Преглед на публикациите
    Мисля да го направя края на юли и началото на август но да е поне 20 дни че да може да се разглежда и задължително цялото Черно море но за сега няма много мераклии освен един казакстанец от Силистра пък знае ли човек може и да не стане.
    Абе то точно нормална обиколка няма как да се получи в настоящия момент. При всички положения пропускаш Абхазия и Донбас, т.е. отиваш през Владикавказ и Харков, а това е доста далеч от Черно море. Макар, че да, ще го обиколиш практически.
    יעבור
    «И това ще мине»

Публикации
    24
    Точки (при гласуване)
    0

В Абхазия не може ли да се влезе от страна на Русия и после да се излезе пак от там.

Място
    Чипровци-Банкя
    Публикации
    3,131
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на plamen62 Преглед на публикациите
    В Абхазия не може ли да се влезе от страна на Русия и после да се излезе пак от там.
    В Абхазия от към Русия може да се влезе и излезе пак в Русия но с какво помага това? В Грузия от Абхазия не можеш да влезеш.
    יעבור
    «И това ще мине»

Публикации
    24
    Точки (при гласуване)
    0

Идеята е да се разгледа крайбрежието а че през Грузия нямя гряница знам то и за това се удължава пътя много но нали ни се кара много на мотористите .

Публикации
    267
    Точки (при гласуване)
    11

Не съм сигурен, че с грузински печат в паспорта ще получиш достъп в Абхазия. Това в случай, че ще влизаш там от Русия.

Място
    Sandanski
    Публикации
    3,675
    Точки (при гласуване)
    25

Аз пък не мога да разбера какъв е тоя зор да се кара в ненормални държави където шанса да имаш неприятни изживявания е по голям от този да си прекараш приятно!? Ся ако са малка пречка в постигането на голяма цел, идидойди, да смижнеш та да я преглътнеш, ама целенасочено да си правиш маршрута през няколко такива, не го приемам! То ако е за едното каране, аз от 25 години се пъна да обиколя България и като гледам няма да ми стигне живот да успея. Другия вариант е да има някакви супер и неповторими природни и архитектурни забележителности дето си струват риска и нервите да ги види човек барем веднъж в живота!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

Публикации
    267
    Точки (при гласуване)
    11

Правила за получаване на виза за Абхазия може да прочетете в сайта на МВнР на републиката.
    http://mfaapsny.org/ru/consular-service/permission/

Освен това. В сайта на нашето външно НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА.(Щото е призната само от Русия, Молдова, Южна Осетия, Никарагуа и Тува). ЦЪК за справка.

Колегата sl.daskalov е прав. И аз съм го мислил това пътуване, и колкото повече го премислях, толкова повече разбирах, че няма как да стане.... Поне за сега.

По-реалистична би била идеята да се обиколят северно кавказките републики. Освен Абхазия, още Кабардино-балкария, Ингушетия, Чечня, Дагестан, Севена Осетия. За последните ще ти трябва само Руска виза.

Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 9
    Последно мнение: 25-10-13, 16:59
  2. Обиколка около Черно Море
    От Purple Elephant във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 1
    Последно мнение: 27-07-13, 06:24
  3. Обиколка на Черно море (по суша)...
    От damon във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 39
    Последно мнение: 13-08-11, 10:15