Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електронно управление за ГНП на 525 ТД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Електронно управление за ГНП на 525 ТД

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Дай я на ремонт. Отварят и я чистят вътре, това и е проблема. Но за да се отвори се разпояват и някои връзки и после обратно се запояват, та не е баш работа за незапознати. Последно съм давал около 150-200лв за такава процедура, сега може да е и по-евтина.

    Отделно, на 2,4, предишния мотор(с ремъка) има и механична ГНП, пак си е 115к.с. Вероятно ще може да се присади на твоя мотор.

    На тия 2,5 съм чувал, че страдат от разтятане на ангренажна верига, което води до трудно палене. Но това предимно на топъл мотор.
    За ремонт на плочката ще изчакам малко поне запалва от време на време и ще търся друга ,ако пък някой се заема да я отремонтира нека пише.
    MITSUBISHI L200 2.5TDI, ГАЗ69 с 2.5tds,X5 - Тихомир Камарашев 0886841426

    Коментар


    • #17
      От: Електронно управление за ГНП на 525 ТД

      Първоначално публикуван от mercedesss Преглед на мнение
      За ремонт на плочката ще изчакам малко поне запалва от време на време и ще търся друга ,ако пък някой се заема да я отремонтира нека пише.
      Разпояване и запояване не е проблем, проблема е да се извади чукчето без да се счупи.А няма и стент на който да се провери след ремонта.
      MITSUBISHI L200 2.5TDI, ГАЗ69 с 2.5tds,X5 - Тихомир Камарашев 0886841426

      Коментар


      • #18
        От: Електронно управление за ГНП на 525 ТД

        Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
        Има какво да и стане на плочката. В следствие на 25 години работа спира да подържа стабилни обороти на празен ход. Ту ги вдигне до 1200 ту ги свали до нормални и така без край. В следствие на това страда верига, успокоители и демпферната шайба отпред на коляновия вал. Нова бях открил за 1500 лева преди години, но не я взех. Стара читава ще открие трудно. Поне аз не успях след закупуване на цели две помпи от моргите.
        Тераното е със същата помпа (не точно същата, а от същото семейство - VE-EDC). Проблема с клатещите се обороти си го има и там. Решава се с почистване на помпата от стружки, за да започне тоя изпълнителен механизъм да се държи нормално. Това значи разглобяване на кванти на цялата помпа.

        Отдолу в помпата има бобини, дето местят лостчето, което от своя страна мести муфичката, която отговаря за количестввото гориво (цикловата порция). В самата плочка има датчик за положението на лостчето, и останалото са писти и контакти за към бобините и клапаните отдолу. Не помня само къде беше датчика за температура на горивото, ама евентуално и той да е върху нея.

        Всичко в тая помпа е електромагнитно, а стружките, дето се трупат, са железни. Познай на кои "подходящи" места се трупат от един момент нататък, когато нарочно сложения на входа магнит се претрупа със стружки и спре да ги хваща.

        Тоест ако датчика не е изгорял (ама тогава ми се струва че или няма да пали съвсем, или ще се форсира до ламарината), по плочката поне аз не виждам какво друго може да се скапе, защото то друго върху нея няма. Това ако всичко по помпата механично е ОК.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Електронно управление за ГНП на 525 ТД

          Спарки ... не позна!
          Твоята помпа е с HDK а на дъртата баварка е с потенциометър.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #20
            От: Електронно управление за ГНП на 525 ТД

            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
            Твоята помпа е с HDK а на дъртата баварка е с потенциометър.
            И кво? Потенциометъра ли се скапва?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Електронно управление за ГНП на 525 ТД

              Да!
              Нарисуван е на платката.
              Нема спасение.

              А те ти HDK:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2382-44409522.jpg
Прегледи:1
Размер:42.9 КБ
ID:5775933

              Дясно се види и температурния датчик.

              На български винаги съм се чудел как да го преведа??
              Селсина?
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #22
                От: Електронно управление за ГНП на 525 ТД

                Селсина не е ли цялата система управление->датчик->обратна връзка?

                ПП: Малко екзотичен термин към днешна дата май се явява.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Електронно управление за ГНП на 525 ТД

                  Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                  Спарки ... не позна!
                  Твоята помпа е с HDK а на дъртата баварка е с потенциометър.
                  А, баш точно.
                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • #24
                    От: Електронно управление за ГНП на 525 ТД

                    Хубаво, и аз го обърках с HDK, но въпреки това симптома/проблема се казва, че е само при палене. Възможно ли е да е температурен датчик, на мотора или в помпата(за температурата на горивото), ако въобще има такъв на тия помпи. Отделно настройката на цикловата порция с местене на горната част на помпата напред/назад, също влияе върху паленето, та ако нещо е пипано там...
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Електронно управление за ГНП на 525 ТД

                      При една от смените, които правих на плочката се получи същия ефект, както при колегата. Форсиране до пръсване. Оправих го точно с местене на горната част назад/напред.
                      Георги Танев (0+)
                      Land Rover Discovery 1 300 TDi
                      Land Rover Club Bulgaria
                      0887 930 238, 0878 797 768

                      Коментар


                      • #26
                        От: Електронно управление за ГНП на 525 ТД

                        Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                        При една от смените, които правих на плочката се получи същия ефект, както при колегата. Форсиране до пръсване. Оправих го точно с местене на горната част назад/напред.
                        Поне според снимките, които намирам из нета, на TDS мотора вече е HDK.

                        По принцип може да се емулира електронно (в смисъл да се направи от показнието на HDK-то показание като от реостат/потенциометър, ама цената ще е неоправдана, а резултата несигурен, предвид това че не само това може да е разликата между помпите.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Електронно управление за ГНП на 525 ТД

                          Нема спасение!
                          ПисАл вече ..само нова. Писах и от къде последно съм вземал.
                          Ако, пуснеш повече гориво пали ... ама после е по-зле от Икарус на градски транспорт от 90-те.
                          И ... тия проблеми ги решавам от поне 15 години. И за мен е да речем 73 случай.
                          Разбирайте го както намерите за добре.

                          Ето как изглежда нормално "нещото":
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:actuat12.jpg
Прегледи:1
Размер:73.8 КБ
ID:5775937

                          Снимката на колегата горе изглежда така, заради много замърсено гориво.

                          Бош номера на цялото нещо е:
                          2 467 135 141
                          Не мога да намеря номера на самата полочка, а съм я купувал ....
                          Последно редактирано от CarTest™; 14-12-17, 16:14.
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Електронно управление за ГНП на 525 ТД

                            Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                            При една от смените, които правих на плочката се получи същия ефект, както при колегата. Форсиране до пръсване. Оправих го точно с местене на горната част назад/напред.
                            Аз писах че с форсиране се получи при плочката от TDS а моята е TD без S и оборотите са стабилни и регулировката напред назад съм я направил .Проблема е че чукчето на потенциометъра играе мното силно и не се застопорява докато двигателя не запали
                            MITSUBISHI L200 2.5TDI, ГАЗ69 с 2.5tds,X5 - Тихомир Камарашев 0886841426

                            Коментар


                            • #29
                              От: Електронно управление за ГНП на 525 ТД

                              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                              Нема спасение!
                              ПисАл вече ..само нова. Писах и от къде последно съм вземал.
                              Ако, пуснеш повече гориво пали ... ама после е по-зле от Икарус на градски транспорт от 90-те.
                              И ... тия проблеми ги решавам от поне 15 години. И за мен е да речем 73 случай.
                              Разбирайте го както намерите за добре.

                              Ето как изглежда нормално "нещото":
                              [ATTACH=CONFIG]941065[/ATTACH]

                              Снимката на колегата горе изглежда така, заради много замърсено гориво.

                              Бош номера на цялото нещо е:
                              2 467 135 141
                              Не мога да намеря номера на самата полочка, а съм я купувал ....
                              Напълно си прав колега. ...точно същата е моята това е TD ...а от TDS e друга и тя нестава.
                              MITSUBISHI L200 2.5TDI, ГАЗ69 с 2.5tds,X5 - Тихомир Камарашев 0886841426

                              Коментар


                              • #30
                                От: Електронно управление за ГНП на 525 ТД

                                Намерих си същото ГНП също като моето, утре ще пробвам и ще пиша. Благодаря на всички който се отзоваха!
                                MITSUBISHI L200 2.5TDI, ГАЗ69 с 2.5tds,X5 - Тихомир Камарашев 0886841426

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X