Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антена за цифрова ефирна телевизия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антена за цифрова ефирна телевизия

    Един колега иска да си гледа само ефирните ТВ канали, но се намира точно от обратната страна на ретранслатора. Сградата е общежитие, та вариантите му за външна антена са силно ограничени - не дават да се пробива дограмата. Аз му дадох една вътрешна антена Philips с 28dB усилване да пробва, но хваща много рядко - пробвахме всякакви положения из стаята, но повечето време не хваща никакъв сигнал. На око преброихме около 5-6 бетонни стени, през които трябва да хваща сигнала. Някой ако има впечатления от чувствителна вътрешна антена, с която е хващал добре при подобни условия, да дава съвети.

    Това е антената, с която пробвахме:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDV1226_12-IMS-cs_CZ.png
Прегледи:1
Размер:94.8 КБ
ID:6140977
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Антена за цифрова ефирна телевизия

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    Това е антената, с която пробвахме:

    [ATTACH=CONFIG]940897[/ATTACH]
    Това е аналогова антена - купувал съм два телевизора преди "цифровизацията", и двата (LG и Daewoo) бяха фабрично комплектовани точно с такива на външен вид антени.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Антена за цифрова ефирна телевизия

      А всъщност радио вълните се разпространяват по един и същ начин независимо дали са аналогови или цифрови още повече, че цифровите вълни на практика са аналогови модифицирани. Като прибавим към това, че търсим антена само за приемане, а не за предаване нещата се опростяват още повече. На вилата си ползвам "аналогова" антена само, че е с усилвател и потенциометър за регулиране. На Лисицата предлагам да пробва с такава въпреки, че не очаквам някакъв поразяващ ефект, ако се приема само отразен сигнал.
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #4
        От: Антена за цифрова ефирна телевизия

        Едно време хит бяха тези логопериодични антени. С тях се борехме за приемане на Белград и на втора програма. Направил съм сигурно 10-тина.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_large_30869.jpg
Прегледи:1
Размер:31.9 КБ
ID:5775817
        Мисля, че и сега са актуални. Може с подходяща стойка да си я разнася из статята, защото в желания обхват размерите са доста редуцирани.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Антена за цифрова ефирна телевизия

          С това на снимката няма да стане.

          Ей-таквоз ти трябва:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Sky_Sat_LP-69_LRG.jpg
Прегледи:1
Размер:63.4 КБ
ID:5775818

          После дали ще слагаш усилвател или не - ще си покаже. За цифрова телевизия трябва да е качествен за да върши нещо, иначе най-много да вършу точно обратното на усилване.

          При честотите, за които говорим, няма значение че се приема отразен сигнал. При цифровата - още по-няма значение. Важното е да е с достатъчно високо съотношение сигнал/шум. Такова съотношение ти осигурява хубава голяма антена.

          ПП: Това е лично пробвано - виси ми на баклона в София и приема именно отразен сигнал - установих че с отразен сигнал постигам по-добри показатели (телевизора си има индикация за качество на сигнала).

          ППП: Ще ти трябва и качествен кабел. С такъв от кварталния пазар нерядко хавата се скапва, особено ако е над 10 метра. В същия магазин има и кабел и квото още се сетиш.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Антена за цифрова ефирна телевизия

            Спарки, кажи сега каква е разликата м/у двете антени на снимките освен положението в пространството.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Антена за цифрова ефирна телевизия

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Спарки, кажи сега каква е разликата м/у двете антени на снимките освен положението в пространството.
              Отговорил си докато аз съм писал.

              ...а иначе разликата е че едната е с 2 елемента повече. Тоест с по-голямо усилване и по-добро насочване. Друга предполагаема разилка е че е за по-високи честоти, но от картинка трудно се преценява.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                Логопериодична не е добър вариант, нека колегата да уточни къде е и да прецени каква антена му трябва.

                https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A6...80%D0%B8%D1%8F

                За различните региони честотите са различни.

                Коментар


                • #9
                  От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                  Тия антени не са като ония антени с директорите. Тук бройката и размера на елементите, както и габаритните размери, зависят от желания честотен обхват. Тази антена също се продава в специализиран магазин, но просто не исках да го пиша още в първия пост.

                  П.П. Пенчо, това пък от кога и защо?
                  Последно редактирано от коко келеша; 13-12-17, 16:12.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Спарки, кажи сега каква е разликата м/у двете антени на снимките освен положението в пространството.
                    Нали имаше тема за това, когато беше актуална "цифровизацията". Елементарното и вероятно невярно обяснение е, че едните вълни се разпространявали хоризонтално - тип камък, цопнат в езеро, а другите "вертикално". Такива картинки има в самото ръководство за монтаж на въпросните антени. Факт обаче, че като си купих "обърната антена" като на пост #5 започнах да хващам цифровата ТВ, а с предишната ми тип пост #4 не хващах. Упорито 20-на години не се включвах към кабел и ползвах външна антена, но нещо кварталният интернет си развали качеството, откакто го купиха някакви "големи" и един ден жената и децата се ядосали и се абонирали за "Виваком"-ски интернет, вървящ с ТВ и "цифровата" ми антена остана неизползвана на балкона.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Нали имаше тема за това, когато беше актуална "цифровизацията". Елементарното и вероятно невярно обяснение е, че едните вълни се разпространявали хоризонтално - тип камък, цопнат в езеро, а другите "вертикално". Такива картинки има в самото ръководство за монтаж на въпросните антени. Факт обаче, че като си купих "обърната антена" като на пост #5 започнах да хващам цифровата ТВ, а с предишната ми тип пост #4 не хващах. ...
                      Добре-е-е, лъве! .
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Едно време хит бяха тези логопериодични антени. С тях се борехме за приемане на Белград и на втора програма. Направил съм сигурно 10-тина.

                        [ATTACH=CONFIG]940902[/ATTACH]
                        Мисля, че и сега са актуални. Може с подходяща стойка да си я разнася из статята, защото в желания обхват размерите са доста редуцирани.
                        Това е правилната антена,монтирал съм над десет такива,няма нито едно оплакване.Полиризацията за протокола е вертикална.Цена между 14-17 лв.




                        Това горе само за инфо.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                          П.П. Пенчо, това пък от кога и защо?
                          Кое от кога и защо? Има КРС питай ги тях.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Кое от кога и защо? Има КРС питай ги тях.
                            Не ве, Пенчо! Питам откога нищо не става от логопериодичните антени?
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Антена за цифрова ефирна телевизия

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Не ве, Пенчо! Питам откога нищо не става от логопериодичните антени?
                              От когато има фиксирани канали за цифрова телевизия по съответните региони.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X