Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления от оглед на Opel Frontera + 1-2 въпроса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Впечатления от оглед на Opel Frontera + 1-2 въпроса

    Здравейте,
    Внимателно съм се запознал със съветите, които сте дали в този форум при избор на Opel Frontera и днес за първи път отидох на оглед. За съжаление нямаше възможност с мене да дойде някой майстор, който се занимава с тези джипки и затова сам си извърших огледа.
    На кратко джипа се предлага от търговец, нов внос от Швейцария, без регистрация в България,бензинов двигател 2.2 16i 136 кс, къса база за 7000 лева. От това което видях на място мисля че е в добро състояние, но искам да питам за мнението ви по отношение на някои минуси, които видях.
    Отдолу имаше повърхностна ръжда, което уж е нормално за Opel на 15 години. И освен това лампичката на IBS-a светеше постоянно (за тези неща търговеца ме предупреди предварително още по телефона. За лампичката каза, че не знае причината... просто често срещан дефект при много Fronteri).
    Направи ми добро впечатление че не беше измил джипа под капака за да се вижда всичко както си е. Направихме и тест драйв и то по едни доста сериозни дупки на черен път... изреди всички скорости без 5-та и джипа се държеше много добре.
    Като цяло ми хареса много ... но бих искал да ви питам трябва ли да ме притесняват повърхностната ръжда и тази лампичка за IBS и оправдано ли е за тази цена.

  • #2
    От: Впечатления от оглед на Opel Frontera + 1-2 въпроса

    Тая фронтера да не е златна бе деебиш?!? Аз 2011 за 7800 купих 3.2 със всички екстри за модела, 2004 производство и още не съм сменял нищо съществено, освен мои капризи. Та краткия отговор е не - не си заслужава за тази цена, освен, ако съм пропуснал пазарния тренд и не е почнала цената им да се вдига

    п.п. под IBS, вероятно имамаш предвид ABS - там проблемите, ако не е нещо елементарно, като лоши контакти примерно, обикновено са доста скъпоструващи...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #3
      От: Впечатления от оглед на Opel Frontera + 1-2 въпроса

      7 бона за Фронтера...WTF?
      Каква ще да е, цената на това чудо на техниката не може да надхвърля 4-5 и те даже са много. За Фронтерата трябва да ти е ясно едно-по-евтин джип в тоя клас няма! Запитай се защо е така. Разбира се, има хора, дето са гледали с широко отворени очи като са купували, обиколили са половината държава доакото си намерят точната джипка, технически са грамонти на ниво над средно и всичко това в комбинация определя да са намерили читава кола и да си я карат без ядове години наред. Масовият случай обаче не е такъв. Ако продавам кола за 7 бона, последното нещо на света, дето ще си позволя да покажа на клиента, е табло във вид на коледна елха. Това е или кофти търговец, или причната е нужда от много скъп ремонт. Двете по отделно означават директно за забравиш за тая кола.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Впечатления от оглед на Opel Frontera + 1-2 въпроса

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        7 бона за Фронтера...WTF?
        Каква ще да е, цената на това чудо на техниката не може да надхвърля 4-5 и те даже са много. За Фронтерата трябва да ти е ясно едно-по-евтин джип в тоя клас няма! Запитай се защо е така. Разбира се, има хора, дето са гледали с широко отворени очи като са купували, обиколили са половината държава доакото си намерят точната джипка, технически са грамонти на ниво над средно и всичко това в комбинация определя да са намерили читава кола и да си я карат без ядове години наред. Масовият случай обаче не е такъв.
        Този пост звучи неприятно. Не знам със какви мъжки ЖИПКИ се занимава колегата...!!!???
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #5
          От: Впечатления от оглед на Opel Frontera + 1-2 въпроса

          Мерси за информацията
          Знам че парите не са малко, но просто няма почти никакво предлагане и реших да отида да погледна един джип. Държа да намеря хубава джипка с бензинов двигател, за да сложа газ, а то такива почти няма.
          По принцип тази, която видях беше с чисто нови гуми и то хубави пък и нямаше никакви козметични проблеми... въобще доста запазена за годините си, но да цената е надута...
          Ще трябва да поразгледам още варианти, а най-вероятно ще трябва и да почакам докато се появи правилната, т.к. предлагането е бедно.

          Коментар


          • #6
            От: Впечатления от оглед на Opel Frontera + 1-2 въпроса

            В средата на сезона за 4х4 едва ли ще намериш нещо изгодно! Отделно читави екземпляри не съм срещал отдавна, само за инфо: моята от подписа я взех за 6000 лева преди 3 години от Асеновград.
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: Впечатления от оглед на Opel Frontera + 1-2 въпроса

              А тази ръжда, дето е повърхностна къде я видя?

              Най-много ръждясват в задната част на шасито, над задния мост, стойките за пружините. Ако там е лека и повърхостна - бива. Защото обикновено отпред и отстрани на шасито са доста по-запазени.

              Аз огледах доста джипки от лятото насам. От Швейцария, Австрия и Германия са доста зле откъм ръжди отдолу. Е, има едни 10% дето са с поносими ръжди, но останалото е леш. От Италия доста по-често излизат без или с минимални ръжди. Но и Италианки срещнах доста ръждиви.

              Много важно е да не вземаш джипка, която е боядисвана/пръскана отдолу. Това е любимият номер на джамбазите. Взимат джипка с ръждиво шаси, пръскат два флакона шагре на спрей и Хоп, няма ръжди. Ако попиташ ти казват "Тя е специално обработена против ръжди." Да но след първата зима избива тъжната истина.

              Оригиналната боя на шасито е тънка, гладка, матова, черна или тъмно сива.

              Също, шаситата гният и отвътре в кухия профил. Можеш да бръкнеш с кутре в някоя от фабричните дупки и да напипаш дали вътре е грапаво от ръжда или направо се рони на люспи.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Впечатления от оглед на Opel Frontera + 1-2 въпроса

                Да повечето Фронтери шасито е поцинковано ,поне мойто Е и е купе А дълга база.Това с кутретата у дупка в шасито ,по добре би било с гумен чук или трупче,ръждата сама ще се посипе от дупките ако я има при положение че шасито не е поцинковано.Цената е чук.За 7 000 лв. Фронтерата трябва да е в перфектно състояние,всички екстри -фул и даже некои допълнителни за оффроуд ,поне като гуми.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X