Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моето Сузуки Джимни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Моето Сузуки Джимни

    Най-сетне се вслушах в съветите на хората и полях джимнито, за да порасне

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2292 - Copy2.jpg
Прегледи:1
Размер:1.28 МБ
ID:5795841

    Малкото и голямото зверче

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2302.jpg
Прегледи:1
Размер:492.2 КБ
ID:5795842

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2297.jpg
Прегледи:1
Размер:485.8 КБ
ID:5795843

    И да, 4х4 е

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20171104_211354.jpg
Прегледи:1
Размер:398.9 КБ
ID:5795844
    Suzuki Jimny; +4'' Black Raptor / Pro comp; Maxxis Bighorn 30/9.5R15; 9500lbs Winch
    Георги Кандиларов 0889/705-106

    Коментар


    • #92
      От: Моето Сузуки Джимни

      Ето ти още една идея от мен-шнорхел.Монтажа ,обаче е малко тегав.Трябва да свалиш калника,иначе не се получават нещата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180810_180131.jpg
Прегледи:1
Размер:353.9 КБ
ID:5796105Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180810_174507.jpg
Прегледи:1
Размер:349.4 КБ
ID:5796106Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180810_174514.jpg
Прегледи:1
Размер:334.1 КБ
ID:5796107
      Чавдар Владимиров
      0887/912075
      Ленд Ровър Диско 1
      Самуад в проект

      Коментар


      • #93
        От: Моето Сузуки Джимни

        О, аз имам шнорхел, но съм пропуснал да напиша пост за него и монтажа му... моя грешка

        В offroad tuning беше на същата цена и вид, както и от тези Jimnybits дето си пазаря и съответно реших този път за разнообразие да си спестя доставката. Като пристигна обаче се оказа, че снимката в сайта била илюстративна и нямаше надпис "JIMNY" както ти имаш (откъде си взе шнорхела ти?)

        Както и да е, ето го и монтажа:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snorkel 1.jpg
Прегледи:1
Размер:173.6 КБ
ID:5796122

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snorkel 2.jpg
Прегледи:1
Размер:189.8 КБ
ID:5796123

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snorkel 3.jpg
Прегледи:1
Размер:209.9 КБ
ID:5796124

        Да използвам случая да кажа, че монтирах и ветробрани. Свикнал съм на коли с 4 врати, където отварям задните прозорци и не ми вее вятъра директно, че човек се схваща.
        Намерих да се продават два варианта, дебели и твърди или по-тънки и еластични. Реших, че колкото и да са дебели няма да са по дебели от едно дърво, така че избрах еластичните - полски, НЕКО е марката

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20180419_203425.jpg
Прегледи:1
Размер:350.7 КБ
ID:5796125

        Мисля че добре си пасва всичко черно-син стил

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20180501_114509.jpg
Прегледи:1
Размер:674.2 КБ
ID:5796126

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20180501_114420.jpg
Прегледи:1
Размер:621.6 КБ
ID:5796127

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20180501_114440.jpg
Прегледи:1
Размер:598.5 КБ
ID:5796128

        Шнорхела съм го оставил през цялото време да сочи към предното стъкло и съм нямал проблеми - нито пасе клони в гората, както става ако е завъртян напред, нито прави вакуум при по-висока скорост, както някои се оплакват, че се получава ако сочи назад.
        Suzuki Jimny; +4'' Black Raptor / Pro comp; Maxxis Bighorn 30/9.5R15; 9500lbs Winch
        Георги Кандиларов 0889/705-106

        Коментар


        • #94
          От: Моето Сузуки Джимни

          Опитах да ти пиша на лично съобщение, но кутията ти е пълна и за това питам директно в темата:
          Преди няколко дни си купих Самурай на пружини и му изяснявам концепцията, която тръгва от гумите и е близка до твоята, за това имам въпросче:
          На какъв размер гуми си се спрял за Джимнито? Харесал ли си конкретен модел?

          Аз в момента много се чудя какви да са, колебая се дали да са 30/9,5/15 или 245/75/16. 235/75/15 ми се виждат малки, макар и аз да планувам доста преходи по асфалт, 31/10,5 пък ми се виждат твърде големи. Разглеждам и джанти - при 16-те няма никакъв избор на втора ръка с ЕТ 0 или "-". Цените на МТ също ме плашат - под 200лв. няма нищо, като 15-те май са по-скъпи.
          Днес полеждах под Самурайчето за оглед на каквото може да се види и като гледам окачването му има съвсем малки разлики от това на Джимни, мислех, че няма да имат много общо.
          Последно редактирано от Иван Жоров; 11-08-18, 19:22.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #95
            От: Моето Сузуки Джимни

            Бях оставил поста по размишленията ми и планиране на гумите за по-късен етап, докато дойде ред да ги купя, което вече се случи

            Накратко какво се получи:
            30 инча гуми и отрицателни джанти.

            Който му се чете да продължава, а за останалите - снимките са най-долу в поста.

            Дълъг отговор:
            Каква е целта на по-големите гуми?

            От една страна по-широка стъпка, за да може да не затъва на пясък например, а от друга страна големите гуми са единствения начин за постигане на по-голяма височина на мостовете от земята.

            В случая на Джимни широчината на стъпката не му е толкова нужна, колкото при другите джипове, защото по-трудно ще бъде да заоре - все пак тежи ~1100кг. Остава основния фактор – височината, така че се търси максимална височина при възможно по-тънки (и съответно леки) гуми.

            Стоковите гуми са 205/70/15, това се равнява на ~26,3 инча диаметър. На моя лифт от 4 инча се побират 31ци без да се налага допълнително ограничение на хода на окачването нагоре. Това се разбра, когато изработвахме бъмп стоповете и мерихме максимално прибран нагоре мост без пружини.

            (Препоръчвам всеки да направи такова измерване, за да определи най-големия размер гуми. В противен случай трябва да се жертва от артикулацията нагоре чрез боди лифт или по-дълги бъмп стопове)


            Популярните размери между стоковите 26“ и максималните 31“ са:
            1. 31/10.5/15
            2. 30/9.5/15
            3. 235/75/15 - По Imperial системата биха се равнявали на 29/9.3/15

            (Аз използвам този калкулатор за бързи сметки: https://www.tyresizecalculator.com/t...-metric-inches )

            Разбира се, трябва да се има предвид, че тези размери са ориентировъчни и само ролетката може да определи точния размер, защото различните производители имат малки отклонения.

            С 31-ци какво постигаме спрямо другия най-висок вариант гуми 30/9.5/15..? 31/10.5/15 биха били едни много по-големи и тежки гуми като килограми, защото вече са на 10.5 широчина, а не 9.5. Това от своя страна утежнява всичко по трансмисията и двигателя. И всичко това за постигане на половин инч по висок диференциал от земята (диаметър делено на две) сякаш не си заслужава според мен. Затова жертвам половиния инч, за да си улесня много живота с по-леки гуми.
            Третият вариант - 235/75/15 (29/9.3/15) са само 0.2 инча по-тесни от 30ките, но цял 1 инч по-ниски - изглежда 30-ките са най-високите и тесни от изброените варианти.

            Неизбежно нарушената странична стабилност ще бъде компенсирана с възможно по-голям отрицателен офсет джанти, а имайки предвид какво се продава на нашия пазар от стоманените 15 инчови, това е ЕТ-30

            П.С. По въпроса ти за размер 245/75/16 - да, най-вероятно също ще са добър вариант ако намериш подходяща оферта за тях (ориентировъчно според калкулатора биха се равнявали на 30.5/9.6 R16). Аз също не намирах желаните джанти и гуми от този калибър на добра цена и затова разглеждах 15ки.





            "Вечни" вентили, че да не се срежат на някой камък.



            Гумите

            Дълго разглеждах кой точно модел гуми да избера. Както споменахме вече в темата, не исках да са 100% офроуд, защото карам и по пътя, а горещия асфалт да ги изяде като вафли. На нашия пазар няма голям избор на различни модели гуми за кал 80% към 20%, а още по малко за 30/9.5 R15, който не е от най-популярните размери.
            Най-разпространените - BFG KM2 имат ревюта с високи оценки в интернет основно, защото ги карат много в щатите, но там терена, срещу който се изправят е в голямата си част пясък и катерене на камъни (и тези гуми са най-добре за тези цели).

            Направих малко проучване, което илюстрирах в таблицата по долу за параметрите на основните модели гуми 80 към 20, които намерих на национален пазар с размери 30/9.5 R15 (справка от сайтовете на производителите)

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tyres stats.JPG
Прегледи:1
Размер:41.2 КБ
ID:5796845

            Първоначалния ми фаворит беше Yokohama (познатата шарка от регенерата - Kobra NT), но се оказа, че вече не я внасят.

            Имайки предвид ограничения избор и направеното проучване се спрях на Maxxis Bighorn 764 - ниско тегло, дълбок грайфер и чисто визуално агресивните остри ъгли на шарката им ме спечелиха и вече са при нас:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20180727_152952.jpg
Прегледи:1
Размер:797.5 КБ
ID:5796846

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20180727_153440.jpg
Прегледи:1
Размер:595.9 КБ
ID:5796847

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20180727_153119.jpg
Прегледи:1
Размер:428.5 КБ
ID:5796848

            Големите бели надписи са все още сини, но ще се изчистят за няколко километра по черно

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20180727_172411.jpg
Прегледи:1
Размер:680.2 КБ
ID:5796849

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20180727_172329.jpg
Прегледи:1
Размер:1.05 МБ
ID:5796850

            Облечени сме тематично за важното събитие с подходяща тениска, правена по поръчка

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20180727_172303.jpg
Прегледи:1
Размер:833.0 КБ
ID:5796851
            Suzuki Jimny; +4'' Black Raptor / Pro comp; Maxxis Bighorn 30/9.5R15; 9500lbs Winch
            Георги Кандиларов 0889/705-106

            Коментар


            • #96
              От: Моето Сузуки Джимни

              Джимнито си чакаше гумите. Браво!
              Много ме радва.

              Сега,ако намериш и му сложиш и фаровете за мъгла ще е супер.
              Страшно полезни са и на офроуд и при каране по серпентини.
              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

              Коментар


              • #97
                От: Моето Сузуки Джимни

                Браво!
                Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                Коментар


                • #98
                  От: Моето Сузуки Джимни

                  Едно голямо браво ! Изглежда просто невероятно !
                  А сега към въпроса, който ме мъчи. Дифа, на колко см. е от земята ?
                  Suzuki Samurai SJ80
                  Suzuki Samurai SJ80
                  Toyota LC 70

                  Коментар


                  • #99
                    От: Моето Сузуки Джимни

                    Благодаря

                    Сега направих замерванията:
                    - Дифовете са на 24см от земята като трябва да се има предвид, че има и защити на мостовете, така че без тях би било ~25см.
                    - Диаметърът на новите гуми е 75см
                    - В средата на шасито височината е 42см (защитата на кутията е малко по ниска, което прави 39см)


                    П.С. Виждам, че снимките на вентилита и джантите от предния пост имат проблем и не се визуализират и ги прикачвам отново тук:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20180329_175750.jpg
Прегледи:1
Размер:366.7 КБ
ID:5796909

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20180329_175853.jpg
Прегледи:1
Размер:363.7 КБ
ID:5796910

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20180331_172602.jpg
Прегледи:1
Размер:249.5 КБ
ID:5796911
                    Suzuki Jimny; +4'' Black Raptor / Pro comp; Maxxis Bighorn 30/9.5R15; 9500lbs Winch
                    Георги Кандиларов 0889/705-106

                    Коментар


                    • От: Моето Сузуки Джимни

                      Разходихме малко новите гуми до паша дере

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20180811_121043.jpg
Прегледи:1
Размер:1.10 МБ
ID:5797776

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20180811_121618.jpg
Прегледи:1
Размер:1.11 МБ
ID:5797777

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20180811_131127.jpg
Прегледи:1
Размер:848.1 КБ
ID:5797778
                      Suzuki Jimny; +4'' Black Raptor / Pro comp; Maxxis Bighorn 30/9.5R15; 9500lbs Winch
                      Георги Кандиларов 0889/705-106

                      Коментар


                      • От: Моето Сузуки Джимни

                        Поздравления и от мен. Страхотно изглежда!

                        Коментар


                        • От: Моето Сузуки Джимни

                          Мерси
                          Направихме малко приблизителни замервания и изглежда, че ако нямаше климатик може всякаква лебедка да се побере в стоковата броня, но с климатик почти никакво място не остава.
                          Някой вграждал ли е лебедка в оригиналната броня при модел с климатик?
                          Последно редактирано от MMB; 10-09-18, 21:37.
                          Suzuki Jimny; +4'' Black Raptor / Pro comp; Maxxis Bighorn 30/9.5R15; 9500lbs Winch
                          Георги Кандиларов 0889/705-106

                          Коментар


                          • От: Моето Сузуки Джимни

                            Първоначално публикуван от MMB Преглед на мнение
                            Направихме малко приблизителни замервания и изглежда, че ако нямаше климатик може всякаква лебедка да се побере в стоковата броня, но с климатик почти никакво място не остава.
                            Някой вграждал ли е лебедка в оригиналната броня при модел с климатик?
                            Мястото на лебедката е зад пасажерската седалка. Предвид, че подобно на Самурая е високо не позволява директно прекарване напред, а иска чрез водач слизане на долу при което може въжето да го пуснеш директно под купето. Има си недостатъци - махаш задната седалка и ще имаш отвор в купето от където да минава въжето.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • От: Моето Сузуки Джимни

                              Колега, поздравления за джипа, получил се е страхотен. Следя темата изключително внимателно, защото се каня да направя нещо подобно като теб, просто още се чудя между Джимни и запазен Самурай /тревожи ме това, че доколкото разбирам всички по-нови са на пружини, което май че усложнява нещата/. Извинявам се, ако задавам неуместни въпроси, но съм доста по-назад технически от вас и затова за момента се ограничавам до гледане и четене, докато реша какво да взема. За мен проблемът е и, зе за модификацията за след покупката ще се нуждая от доста сервизна помощ за неща, които сам не бих могъл да съобразя, затова моля който смята, че би могъл да се включи в един такъв проект /срещу заплащане разбира се, не говорим за услуги/ в района на София, да даде индикация. Не искам да попадам при самоуки майстори не пипвали такава кола досега.
                              Въпросите ми конретно са:
                              - при самурай също ли след подвигането на окачването мостовете ще останат, където са си били и трябва да се разчита само на по-високите гуми?
                              - 24 см не е ли малко за умерено пресечен терен като просвет под диференциалите, сегашния ми паркетен джип на офроуд режим има просвет от най-ниската точка 25-6?
                              - след така донаправен автомобил има ли проблем след това при преминаваенто му на тенически преглед или не?

                              И продължавай напред!
                              Явор
                              yavor.nikolov@gmail.com

                              Коментар


                              • От: Моето Сузуки Джимни

                                Здрасти,

                                Радвам се, че темата е полезна за някой затова започнах да я пиша и точно затова описвам нещата що годе подробно.

                                По въпроса пружини срещу ресьори чак ме е страх да изкажа мнение има доста хора с много крайни и твърди мнения по въпроса, подкрепяйки едната или другата конструкция, с готови аргументи и контрааргументи за всеки възможен негатив или бенефит, който бих могъл да изтъкна (най много да започне спор и да разводним темата)... За мен лично избора е пружини.

                                - да, мостовете остават на същото ниво. Лифт на окачването раздаличава шаси от мостове. Лифт на купето раздалечава шаси от купе. Мостовете винаги са на височина от земята равна на радиуса на гумите. Има само една алтернатива, но тя е толкова скъпа, че няма смисъл да се обсъжда - порталните мостове.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:700px-NormalVsPortalAxle.svg.png
Прегледи:2
Размер:21.1 КБ
ID:5797838

                                - Височината на диференциала от земята зависи от размера на диференциала. На нисан патрол у61 с 33ки гуми дифа отново се пада на 25см от земята, както е при мен с гуми 30ки, просто защото имат огромен и здрав диф.
                                - колкото повече се отдалечаваш от заводския външен вид на автомобила, толкова повече зависиш от настроението на катаджията на смята и регулациите във всяка държава (ако има планове джипа да излиза от страната) При нас за сега е лек режима, а контрола слаб, но все пак когато някой колеги модифицират до неузнаваемост джипа, той вече не може нито да се регистрира, нито прехвърли на друг след продажба, нито нищо. В общия случай ако не нарежеш купето отвсякъде няма да имаш проблем. Понякога може да има коментари за разни метални брони и тръбни конструкции. На други места по света (като например Австралия) ако сложиш повече от 5% по-голем размер гуми се налага да потърсиш одобрение и документ от инженер-механик, удостоверяващ, че автомобила е безопасен за движение по пътищата... но ние сме много далеч от този момент.
                                Suzuki Jimny; +4'' Black Raptor / Pro comp; Maxxis Bighorn 30/9.5R15; 9500lbs Winch
                                Георги Кандиларов 0889/705-106

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X