Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ъпгрейд на TLC 200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ъпгрейд на TLC 200

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Едричък ли си?
    Преди време имаше една ударена оставена за ремонт, та малко я поместих наоколо, спомням си че нещо позицията на седене не ми до падна съвсем, като че ли на седалката се почувствах като на пейка. Но може и да е заради регулировките на собственика, по-дребен човек.
    Ами 185/100... ама не е от това... На жена ми фрилендърчето/1-чка/ е с къде къде по удобни седалки... Тойота не могат да правят седалките удобни. Имах 100-ца, в момента карам служебно приус и корола... От всички най-удобна е королата.... тази позиция на седене удря в сгъвката на десния крак - схваща се, чак боли.... и при приуса го има
    TLC 200 V8
    TLC LJ79
    Toyota Prius2

    Коментар


    • #62
      От: Ъпгрейд на TLC 200

      Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
      Аз вкарах тръбички за бридърите през щнорхела... ама сега трябва да ги връзвам до дифовете , раздатката, скоростната кутия и май имало още 1.....
      Чакай малко.........те не са ли ти извадени под спирачната помпа?Преден диф,раздатка и скорости са там,задния диф си е на него и аз го извадих през багажника до над десния стоп.Е аз съм с Дърво ма то от долу е почти идентично с твоя Кукурузер,а и не ми се вярва на комбито да му изведат бридьрите високо,а на Круизера да са на пишки само.

      За седалките си прав,дьрт Мерцедес на 25 години има по-удобна седалка
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #63
        От: Ъпгрейд на TLC 200

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Чакай малко.........те не са ли ти извадени под спирачната помпа?Преден диф,раздатка и скорости са там,задния диф си е на него и аз го извадих през багажника до над десния стоп.Е аз съм с Дърво ма то от долу е почти идентично с твоя Кукурузер,а и не ми се вярва на комбито да му изведат бридьрите високо,а на Круизера да са на пишки само.

        За седалките си прав,дьрт Мерцедес на 25 години има по-удобна седалка
        Ако са там ще ми е лесно....
        аз я глася за няколко дълги прехода, които искам да направя живот и здраве, та ще си трябва удобна седалка... Въпреки че май намерих една 79-ка, а тя върви и на олио и ще е по практична..
        TLC 200 V8
        TLC LJ79
        Toyota Prius2

        Коментар


        • #64
          От: Ъпгрейд на TLC 200

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Огледалата какво и пречат или булбарчето или липа да нагази в дьлбокото?Тия и аз ги имам със същия мотор под капака,нямам шнорхел,но пък съм извел бридьра на задния диф над десния стоп.

          ония ден валя малко,на места над коляното,не ги уцелих............ма не виждам причина да ми пречат огледалата или бара или липа да се пльосна в някоя локва.
          Не бе, не пречи, къде видя да казвам че пречи? Просто казах че не ми се вписват заедно тези елементи на един автомобил - за мен хромирания булбар, хромираните огледала и липчето са малко стил Pimp my ride, което предполага основно асфалтова визия, докато шнорхел, лебедка и подобни екстри са напълно функционални за гората и определено имат място в горски джип. Затова попитах от любопитство дали се планира да се кара в гората, не е с цел заяждане със собственика. Просто до момента от темата и снимките съм останал с впечатление че не се готви за горска употреба. Надявам се собственика ме е разбрал и не се сърди че съм попитал.

          Коментар


          • #65
            От: Ъпгрейд на TLC 200

            Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
            Не бе, не пречи, къде видя да казвам че пречи? Просто казах че не ми се вписват заедно тези елементи на един автомобил - за мен хромирания булбар, хромираните огледала и липчето са малко стил Pimp my ride, което предполага основно асфалтова визия, докато шнорхел, лебедка и подобни екстри са напълно функционални за гората и определено имат място в горски джип. Затова попитах от любопитство дали се планира да се кара в гората, не е с цел заяждане със собственика. Просто до момента от темата и снимките съм останал с впечатление че не се готви за горска употреба. Надявам се собственика ме е разбрал и не се сърди че съм попитал.
            Не се сърдя за какво да се сърдя... сега като се замисля, можеше да ошаря огледалата с раптор, но то не е свършило още моето
            Иначе си го правя за себе си за дълги пътувания по света... а като дизайн и функционалност най-много ми хареса Arctic Trucks 200...
            Сега след като минах през целия път дотук, не препоръчвам на никой да го прави като мен, а по добре да си отдели 10-на дена в Полша - ще му излезе същите пари ако го направят те...

            https://youtu.be/PD1B9tPyGiI
            TLC 200 V8
            TLC LJ79
            Toyota Prius2

            Коментар


            • #66
              От: Ъпгрейд на TLC 200

              Дай координати или сайт на поляците дето правят такива чудеса.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #67
                От: Ъпгрейд на TLC 200

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Дай координати или сайт на поляците дето правят такива чудеса.
                https://arctictrucks.com/ourlocations/
                http://arctictrucks.pl
                TLC 200 V8
                TLC LJ79
                Toyota Prius2

                Коментар


                • #68
                  От: Ъпгрейд на TLC 200

                  Новите джанти пътуват към мен..........
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:G6Avlmmu1o4.jpg
Прегледи:1
Размер:93.9 КБ
ID:5805026
                  TLC 200 V8
                  TLC LJ79
                  Toyota Prius2

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ъпгрейд на TLC 200

                    Пребори ли се само за джанти от Арктик?
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ъпгрейд на TLC 200

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Пребори ли се само за джанти от Арктик?
                      Не дават гадовете... Много се инатят..
                      TLC 200 V8
                      TLC LJ79
                      Toyota Prius2

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ъпгрейд на TLC 200

                        с 35-ците разхода градско си удари 20/100. Вярно че е студен двигател, ама все пак си е близо 30% нагоре
                        TLC 200 V8
                        TLC LJ79
                        Toyota Prius2

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ъпгрейд на TLC 200

                          Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                          с 35-ците разхода градско си удари 20/100. Вярно че е студен двигател, ама все пак си е близо 30% нагоре
                          Разстоянието по ДжиПиЕс ли го засичаш или по километраж, много фрапираща е разликата, аз подозирам грешка в метода на изчисление...
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ъпгрейд на TLC 200

                            Зависи с какви гуми е бил преди това

                            Моя мотор и предница са същите - махаш широките тежки гуми и слагаш оригиналните пистарки и разликата е точно толкова,волана се върти лесно,не тресе на дупка,самата гума е около 40% по-лека.

                            Тия нормално идват с гуми които са по около 45 паунда,Е клас гума 10 плай дет’ и викат може и 70 паунда да е в 35 размер,това смятай как се развърта градско.

                            А че уреда за мерене на разхода лъже е ясно,и моя лъже ма пълно/пьлно не лъже пък и разликата в километража не е точно 30% ми някакви 6-8 км/ч
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ъпгрейд на TLC 200

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              разликата в километража не е точно 30% ми някакви 6-8 км/ч
                              Скоростомер и така наречения километраж се явяват различни неща в контекста тука.

                              На кокегата не е ли дизелова?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ъпгрейд на TLC 200

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Скоростомер и така наречения километраж се явяват различни неща в контекста тука.

                                На кокегата не е ли дизелова?
                                Разлика дава от гума до гума еле като мрьднеш в размера,теглото съвсем отделно та ако макината мери изминати 100 километра то може да лъже и да не са 100 ми 109 примерно и от там лъжата с разхода.

                                Контекства е колко е празно канчето след изминати километри па не знам кое му е различното.

                                Дай ми размер на новите и на старите гуми и да ти кажа с колко мьрда скоростометра


                                Бензинка си е ако не се лъжа ма и няма голямо значение,тя физиката играе и при дизелите
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X