Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Непопулярни марки масла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може да е непопулярно, ама аз си го сипвам, вече малко над 20 години.
    Ама друго си е да вземеш популярен Hilber, Havoline, Texaco, Prista и прочее бъркочи.По едно време и Fuchs-a имаше менте, в популярната верига Евро07, но изчезна от пазара.

    Коментар


    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      За първите не се наемам да коментирам, понеже впечатленията са предимно на клиенти, а не лично мои(освен за приста - те си сраха на името с извинение).
      За второто, когато някой ти продава дадено масло на 2/3 от пазарната цена и то в магазин, от който си пазарувал части със съмнително качество би трябвало да ти светне червената лампичка.От същите съм взимал амортисьори Закс, които не се държаха баш както трябва.

    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      Цените на маслата по мои скромни наблюдения, а последно време и на авточастите са с едно описание: колкото можеш повече да му вземеш. А канали за доставка до БГ много, производителите им е през тубата за малък пазар като нашия и се получава това. С индустрията на Кастрол имам интересни случки. Единия вика оня е мошенник, аз съм официален дилър, пък на сайта на Кастрол е трети. Никой не е доставял менте, оплаквания не сме имали. На Приста ползваме някои масла, проблеми не е имало, а едно Тексако, което те предложиха, реши проблем при един шлайф. Части от еврото съм си сложил доста на колите, включително пълна ревизия глава(+нови клапани) на 124-ката ми.

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      За цените на частите съм напълно съгласен, но последната година вземаха много сериозно да си гледат един на друг в паничките и забелязвам, че много бързо цените се уеднаквяват.Преди появата на онлайн каталозите, когато се поръчваше по телефона съм срещал разлика от 700(седемстотин)лв за комплект маховик и съединител, като говорим за една марка и магазини намиращи се на под километър един от друг
      Предполагам си сложил клапани на Freccia от еврото?Това е едно от малкото читави работи, които съм взимал от тях.Но кажи ми как да им имам доверие при положение, че на накладки с марката "Allied Nippon" пластините, които трябва да ги фиксират и трябва да са от пружинна стомана, аз ги гъна на ръка и напомнят ламарина за улук.Шарнири на Moog разтропали се на 7000км?Амортисьори на Sachs, които си тропат чисто нови?Може да са си подобрили качеството, информацията ми е сравнително стара, но аз отдавна приключих с тях.За кастрол и аз си нямам никаква идея, взимам само от един единствен магазин, да скъпичко е, но работим отдавна и им имам доверие.На приста ползвам единствено м10д мхл32 и литиевата им грес.Към греста нямам никакви забележки, а м10д-то го ползвам в двигател на трактор, където и да има някакви кусури едва ли ще си проличи.Преди бяха навсякъде по магазини, сервизи и бензиностанции, сега май останаха само в лукойл и някоя квартална бакалийка за автоаксесоари, ти би ли налял приста 5в30 или 5в40 на твоята кола?

  • Някой знае ли защо само в България маслото АЦДелко е в такива туби, същите като на ГМ дексос? И въобще някой има ли опит със синтетиката на АЦД?

    Коментар


    • td120
      td120 коментира
      Редактиране на коментар
      Wolf Oil Corporation,Белгия:
      https://www.wolfoil.com/en_com/
      Wolf Oil, Champion Lubes, GM Genuine, AC Delco масла и т.н. ,всичко туй се бърка от тях.

      При въвеждането на GM Dexos маслата европейските фирмени GM Genuine Dexos 5w-30 (заводските тоже) се правеха от горните Wolf и Тотал-Елф ,все у Белгия.
      Какво не му харесахте на GM-a (освен ако не е ментосано)?

    • rosen_offroad
      rosen_offroad коментира
      Редактиране на коментар
      ГМ маслото е много добро.
      Имал съм автомобили (3-4 на брой) дето са горяли по 3-4 литра на 10000 (примерно с Кастрол 10в40) и като ги минах на ГМ 10в40 разхода падна остро до литър за смяна
      Освен това е на такваз цена (12 лева литъра) на която никой не би фалшифицирал.

    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Според мен волф/шампион са добри масла.

  • WOLF VITALTECH 5W40 PI C3 5L или GM OPEL DEXOS 2 5W-30 5L, че трябва да сменям и на двата мотора?

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X