Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Непопулярни марки масла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Непопулярни марки масла

    Здравейте! След като навсякъде е пълно с ментета на Кастрол, Мотул, Тотал и т.н. ми хрумна да ви питам с коя от по-непопулярните марки масло сте си карали МПС-тата и сте били доволни?
    Аз съм опитвал RAXOL и YACCO като от първото не бях особено очарован.

  • #2
    От: Непопулярни марки масла

    Аз опитах едно холандско Нордсий и бях по-доволен от сегашното на МБ .Предишното и то синтетика ми държеше на загрял мотор по-високо налягане.На сегашната чорба се наложи да сложа Бардалец ,че белкин малко да докарам вискозитет!
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Непопулярни марки масла

      Аз и още около 5-6 коли,слагаме Микинг,корейско.Никакви оплаквания вече няколко смени,даже много добри отзиви.Различни двигатели,дизелови,бензинови.
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • #4
        От: Непопулярни марки масла

        Онзи ден един майстор ми препоръча FUCHS. Каза, че било немско и че уж нямало ментета. Но нито един от познатите ми не е карал с такова
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-12-17, 22:00.

        Коментар


        • #5
          От: Непопулярни марки масла

          Точно това не може да се каже че е непопулярно,ама никак даже.Известно си е,и то от много години.
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #6
            От: Непопулярни марки масла

            Аз карам от години Red Line 5W30 Euro series.


            Коментар


            • #7
              От: Непопулярни марки масла

              Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
              Онзи ден един майстор ми препоръча FUCHS. Каза, че било немско и че уж нямало ментета. Но нито един от познатите ми не е карал с такова
              Това е най-големия независим производител на смазочни материали. Централата е в Манхайм.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Непопулярни марки масла

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                ....На сегашната чорба се наложи да сложа Бардалец ,че белкин малко да докарам вискозитет!
                Или малко да вдигне показанията на манометъра ?
                Ми няма да стане . Бардала не е пенкилер. Вярно че може и да помогне (дали) .
                Визкозитета - няма нищо общо с умрял мотор .
                И капучино да му налееш - вече си е поръчал некролога.
                Слагай му диференциално масло в мотора и го жени по бързата процедура -не се пазари много!

                Абе знаеш къде е Перник....

                Коментар


                • #9
                  От: Непопулярни марки масла

                  Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                  Или малко да вдигне показанията на манометъра ?
                  Ми няма да стане . Бардала не е пенкилер. Вярно че може и да помогне (дали) .
                  Визкозитета - няма нищо общо с умрял мотор .
                  И капучино да му налееш - вече си е поръчал некролога.
                  Слагай му диференциално масло в мотора и го жени по бързата процедура -не се пазари много!

                  Абе знаеш къде е Перник....
                  Ама аз говоря за Мерцедес на 550000 хиляди ,че съм сложил 5W40 пълна синтетика и при загрял мотор вместо 2, ми падна на 1,8 атм налягането....това на празен ход-700об/мин.Докато му умре мотора ще се качим на 10W,15W и т.н.Но темата е за друго-за масла!!!
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Непопулярни марки масла

                    Vexxol-Белгийско било,"много хубаво било".Такова сложих на Тераното преди седмица.
                    Непознато ми е.
                    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Непопулярни марки масла

                      Fuchs, e много уважавано от мен масло,доказало с качествата си. Маслата им за мотори са направо уникални, това масло е малко имитирано,тъй като не е толкова популярно у нас.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Непопулярни марки масла

                        От доста години ползвам за АТВ-та, мотоциклети и автомобилите продукти на Суноко. Определено съм много доволен от перфектно качество съчетано с добра цена.
                        Ползвах за двигателя на джипа продукт на Yacco, но не мога да кажа нищо конкретно, защото джипа не гори масло, не мога да претоваря, префорсирам или да карам на пълна газ дълго време и затова не мога да дам оценка до колко е добро.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Непопулярни марки масла

                          В България се внасят около 400 марки масла. Годишно потребление автомобилния сектор 8000 тона
                          В Германия почти всяко гаражче работи със собствена марка. Една от рафинериите в Германия при 300 тона заявка ти пакетира твой бренд със всички сертификати. Напоследък маслоподобните смеси идват от Украйна. Всяка голяма автомобилна фирма има на сайта си списък с одобрените масла.
                          Маслата ,които идват наистина от рафинерия са малко-20 до 30 марки. По важна е да се знае кой го е произзвел,кой го вннася и кой го дистрибутира.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Непопулярни марки масла

                            Ravenol , може да се поръча от производителя и до Бг е 20тина лв доставка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Непопулярни марки масла

                              Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
                              Ravenol , може да се поръча от производителя и до Бг е 20тина лв доставка
                              Що, тия негови дилъри в Горна Оряховица, ментърджиЙ ли са?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X