Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Непопулярни марки масла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Непопулярни марки масла

    Зима е, 15/40 трудно се харчи
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Непопулярни марки масла

      С нашата зима 15w40 не е никакъв проблем,стига да отговаря на изискванията на производителя.От -15 градуса нагоре повечето производители предписват 15в40,тук рядко хваща такъв студ.
      А по темата от непопулярните тук скъпи масла,много харесвам Kuttenkeuler,а от непопулярните евтини Comma,ама то второ май вече стана популярно.

      Коментар


      • От: Непопулярни марки масла

        От години слагам на по непретенциозни техники /бусове, джипове, голф 2, и тн. / едно руско масло в зелени туби. Производител Луксоил. Има 15w40,10w40,и варянт с молибденова добавка 30лв 5 литра. Общо взето съм направо очарован от тази чудесия, държи си налягане на топло, не го харчи и в двигателя седи чисто. Един служебен пасат мина около 130-140 000км само с това масло и в мотора е супер чисто.

        Коментар


        • От: Непопулярни марки масла

          Всеки сам решава за себе си.Аз на мой автомобил произведени в Русия масла или гуми няма да сложа.
          Последно търкалях Нокиан "Made in Russia" - може да се намерят мнения в нета за нокиан за напукване на борда на гумите с микропукнатини от няколко милиметра до 1-2 сантиметра след първата, най-много втората година.

          Молбдена и цинка не са най-доброто като добавка в маслото.


          Молибдена прави проблем на някои двигатели защото е неподходящ за тяхната конструкция, няма нищо, че Лики Моли го препоръчват.Натрупва се по клапани като отлагане и то само за няколко хиляди километра.

          За максимално предпазване на двигателя при високи температури на качествените масла слагат волфрам във вид на химическо съединение-той е и най-устойчив на високи температури и най-добри смазващи характеристики придава маслото.

          Коментар


          • От: Непопулярни марки масла

            Гуми нокиан карам на личната от 3 години, никакъв проблем, дори са супер. На служебна кола преди това още поне 5 годин, отново никакви проблеми. Явно тези пукнатини са се появили само при теб, поради някакви други фактори.

            Коментар


            • От: Непопулярни марки масла

              Откъде измъкна този извод "само при теб" . Потърси с Гугъл почети и тогава прави "генерални заключения" : http://clubcitroen.bg/forum/viewtopic.php?t=54458


              http://www.volvoclub-bg.com/forum/vi...0bd4d5f65911ff


              Напукването не е само за този модел гуми.

              за зимна гума Nokian може и да е добра не съм карал, но моя съвет е че ако сте доволни от зимните нокиан, не се лъжете да си взимате летни нокиан, трагедия са, моето S60 е с летни нокиан, на две лета са с 5 мм грайфер, на мокро са трагедия, а как са се нацепили не е истина. 10 годишна гума изглежда по - добре. имам приятел който работи в Маргел, и като ги видя и вика това е масово на всички нокиан, каза че даже един сложил такива на бмв 7 серия, и като му се нацепили така , писали жалби до нокиан и са му ги сменили, и от там са признали че имат проблем с летните смеси за гумите.
              събота и неделя може да ги снимам да видите ДОТ на гумата и за какви пукнатини говоря, те са по цялото продължение на грайфера. абе едно време на баща ми на вартбург-а, 10 годишните Вида гуми изглеждат по добре.
              И в лъжите не ги бива и ги хващат: http://automedia.investor.bg/a/0-nac...i-manipulacii/

              Мнението ми за тази гума е че втората година летните им гуми са като шейна.При спиране на сухо от скорост 8-10км в час до 0 км при внезапно спряла на ЖП прелез предна кола се хлъзнаха 30-40 сантиметра и имах чувството че ще я ударя.

              На лъжци не може да се разчита.

              Руски боклуци.

              Дори китайците правят по -добри гуми, защото там има разстрел на стадиона.

              Коментар


              • От: Непопулярни марки масла

                [QUOTE=Justif;3400711]Всеки сам решава за себе си.Аз на мой автомобил произведени в Русия масла или гуми няма да сложа.
                Последно търкалях Нокиан "Made in Russia" - може да се намерят мнения в нета за нокиан за


                Молибдена прави проблем на някои двигатели защото е неподходящ за тяхната конструкция, няма нищо, че Лики Моли го препоръчват.Натрупва се по клапани като отлагане и то само за няколко хиляди километра.




                Колега, ще хвърлиш ли светлина по тази тема. Каква е тази неподходяща конструкция и къде се отлага този молибден. Просто ми стана интересно.

                Коментар


                • От: Непопулярни марки масла

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Зима е, 15/40 трудно се харчи
                  Маслото е сменено средата на месец юли.... вече е на 3,500 км. и още не е мръднало.... До -18 гр. не се усеща по трудно въртене при първо палене сутрин.

                  Производителя е определил 10w40 ..... ама .... майната му...
                  Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                  Коментар


                  • tjtjtjtj
                    tjtjtjtj коментира
                    Редактиране на коментар
                    Имам два автомобила, лек и сув. Трета година и двата ги карам с Газпромнефт 5в30 дексос2 100% синтетика. Нямам оплакване! Принудих се да предриема тази тактика заради многото фалшиви масла на нашия пазар.Маслото го закупувам от официален представител и вносител за няколко държави в това число и България и разполагат със всякаква документация за качество и оригиналност на продуктите които продават. За съжаление това го няма в никой друг магазин продаващ автомобилни масла! Всъщнос по подобен начин стоят нещата и с магазините ни за автомобилни гуми и поради тази причина колите ми са обути с руски Кордианти от които също съм много доволен. Но да се върнем на маслата. На всеки му е ясно, че за да си разсипе двигателя, най- лесния начин е да му налива масло, което не изпълнява основните си функций по време на работа, а именно да предпазва частите от износване и прегряване и да отмива и предотвратява отлагания и нагари по детайлите на двигателя. Учудвам се на възхищението на колеги когато видят, че след 4-5000 километра маслото в мотора е все още бистро и светло!? Това със сигурност означава, че маслото. не изпълнява една от най- важните си функций да измива отвътре. Когато налеете фалшиво масло в двигателя си, вероятността да разберете за това, когато вече е късно е много голяма! Затова аз лично предпочетох да си карам автомобилите с руско масло за което имам гаранций за оригинален продукт. За никой не е тайна факта, че руските рафинерий са едни от най- добрите и щом слагат всички необходими добавки при производството то тези масла са качествени! Пробвал съм купувайки масло от магазини /специализирани/ и им поисквам някаква документация даваща ми гаранция за качествен продукт, те дори се издразват! Е, как тогава да си закупиш маслото което производителя е предписал за автомобила, при мен е Мобил и за двете коли? Аз лично не смея! Преди Газпромнефт ползвах португалска пълна синтетика Галп /рафинерия/ от която също бях много доволен но много трудно се намира и после открих в града си представителството на руснаците. Така, че колеги дерзайте и бъдете осторожни какво наливате в двигателите си!

                  • Самодържец
                    Самодържец коментира
                    Редактиране на коментар
                    Още един римскИЙ сенатор. А може и руский сенатор да е.

                  • sparkybg
                    sparkybg коментира
                    Редактиране на коментар
                    Това че маслото е бистро и светло със сигурност показва състоянието и конструктивните особености на мотора и няма никакво отношение към качествата му. В противен случай няма как да се случи едно и също возило с 2 различни мотора, и двата в перфектно състояние, и двата дизели, карани с еднакво масло (физически еднакво, купувано няколко пъти заедно за двата), да се държат в това отношение коренно различно - в единия маслото след 500 километра е по-черно отколкото в другия при следващата смяна. И двата вътре имат нула отлагания. Това от собствен опит.

                    Колко износване има се вижда перфектно с една магнитна пробка на картера. На мотор в нормално състояние и хубаво масло има тъничък слой финна кашица по магнита и нищо повече.

                    Маслото би-могло да измие нещо, ако има нещо за миене. В двигател в нормално състояние, каран с качествено масло, неща за миене няма. Маслото потъмнява от изгорели газове, проникващи покрай сегментите, водачите на клапаните и гумичките, евентуално турбото. Някои мотори го цапат бързо, други не, още като излязат от завода. Каквото и масло да сложиш.

                • Някой да е ползвал скоро български масла на Плама груп ?
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • ДругариЙ, няколко страници по-напред... освен ако е в някоя друга маслена тема, имате руски, повтарям р.у.с.к.и. клип, където ви се казва, че базови масла се правят само на две места по света - в Южна Корея и в Индия май беше. ВСИЧКИ марки масла представляват бъркоч от тези именно базови масла с някакви присадки.
                    Какви рафинериЙ къде има - няма никакво значение. Нашенският Лук & Олио що не прави масла, а само продава опаковани чужди? Нали и той е рафинерия?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • tjtjtjtj
                      tjtjtjtj коментира
                      Редактиране на коментар
                      Базови масла се произвеждат и в Русия.

                  • В крайна сметка сложих масло на Плама .
                    Не знам дали си въобразих, но не ми хареса звука на двигателя. Източих го след 50 км и налях изпитаното френско Areca.
                    За цената си е повече от перфектно !

                    П. П. Реших да експериментирам с Плама защото поръчвах други продукти от тях на друг производител.
                    Но сгреших...
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • p-pleven
                      p-pleven коментира
                      Редактиране на коментар
                      в Плама единствено бутилират: идват цистерни с масла - излизат бутилки с масла.
                      Само а инфо

                  • Плама, Приста и Шел за мен са забранени продукти много отдавна. По-скоро бих сипал Mannol отколкото някое от тия трите.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • Другото нещо което ми направи лошо впечатление беше, че не ми пратиха точното масло , което бях поръчал.
                      На запитването ми защо , отговора беше , че са ми дали от по-високия клас масло , да съм го пробвал и щял съм да остана доволен.
                      Обаче на Тераното го дават по книжка спецификация CE минимум , а това което ми бяха пратили ( уж по-доброто) беше CD.
                      В крайна сметка го ползвах за промивка на двигателя..
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                        Някой да е ползвал скоро български масла на Плама груп ?
                        Скоро им разглеждах сайта и ми направи впечатление ''plama elite 5w30 titanium series''. Пишат, че е с ПАО компонент. Направих запитване на имейла им, да видим какво ще отговорят. Като готвим в къщи гозба, рядко ползваме от домашното стопанство продукти, особено всички. Обаче от особено значение са рецептата и уменията на домакинята! Нали така? Казвам това във връзка, че не е от значение, че не си произвеждаме базовите масла и присадки а ги внасяме, както почти всички. Друг е въпроса за рецептите и технологийте по които се събира готовия продукт. Всички си купуваме почти всичко от Лидал и Кауфланд обаче когато седнеш да се храниш в едната къща преглъщаш като удавник и се чудиш как да избягаш от масата,а в другата къща искаш да ти досипят, че и пръстите си усмукваш защото е вкусотия! Сещаш се за какво иде реч. Не е икономически изгодно всяка рафинерия да си произвежда базови масла и присадки!

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от SKF Преглед на мнение
                          Колега, ще хвърлиш ли светлина по тази тема. Каква е тази неподходяща конструкция и къде се отлага този молибден. Просто ми стана интересно.
                          Това е стара "новина", отпреди повече от 15 години, ако не и 20. Молибденовите съединения реагират с продукти от горенето и метали от частите на двигателя - или металите действаха като катализатор - и продуктът от реакциите е много твърди фини абразивни частици, сходни с материала за шкурка. Интересните продукти от горенето са серните окиси. Може би затова лики моли намалиха рекламите и продаването на молибденов дисулфид през последните години преди въвеждането на дълбокопречистените дизелови горива.

                          Между другото, масла "Приста" вече около 20 години се представят много добре. За жалост трудно може да се определи какво означава "много добре", но същото важи и за "много зле". Минерално и пълна синтетика. Пълната синтетика поддържа постоянен вискозитет при повишаване на температурата, а при ниска температура не се сгъстява. Точно както се очаква и да е. Преценката е направена в сравнение с подобни Тексако и Кастрол, както и с множество "полусинтетични" други масла.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X