Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Непопулярни марки масла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Непопулярни марки масла

    Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
    Аз наливам Q 8,швейцарско-10/40-никакви проблеми.Не смея да купувам евтини масла от премиум производители
    В момента съм Q8 5W40, на почти 10К за почти година и половина, но явно се е сгъстило, щото докато се постопли ми трака един хидравличен компенсатор, и то още от края на лятото когато беше топло, а сега в студеното е още по-отчетливо.
    Не съм доволен, а доста време го продавах и препоръчвах и на приятели като добро отношение цена/качество.
    Дано да не е омазало мотора с тиняк.
    След празниците ще го сменя с 0W40, но още не съм решил с какво.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Непопулярни марки масла

      Разходка до Виена или по на запад, и от 1-я магазин, без значение хипермаркет, строителен или за специализирана техника и си решавате проблема... Не бих сложил дори "дестилирана вода" в БГ в акумулатора от безниностанция или магазин... Е, ще се мръщите на цените, ама...

      P.S. има и изключения, 55-65-75 Е за 5 л. Гастрол, Мобил 1, или Лики Моли, примерно за високия клас 0-30W или 5-30W, отделно и те са 100 подвида и ги има.
      Последно редактирано от ivied; 31-12-17, 14:08. Причина: 100 подвида

      Коментар


      • #33
        От: Непопулярни марки масла

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        Разходка до Виена или по на запад, и от 1-я магазин, без значение хипермаркет, строителен или за специализирана техника и си решавате проблема... Не бих сложил дори "дестилирана вода" в БГ в акумулатора от безниностанция или магазин... Е, ще се мръщите на цените, ама...

        P.S. има и изключения, 55-65-75 Е за 5 л. Гастрол, Мобил 1, или Лики Моли, примерно за високия клас 0-30W или 5-30W, отделно и те са 100 подвида и ги има.
        Да разбирам ли, че за по шкембе и хубава салата с домати и краставици от градината, с домашна ракийка, отскачаш до тук ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Непопулярни марки масла

          А имаше едно немско Майстер, разправяха че било рециклирано каквото и да значи тива. Мисля си че беше тотален боклук.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #35
            От: Непопулярни марки масла

            След едно опарване с "Кастрол" обадих се на съученик представител на маслата "Волф" (това беше преди 5 години) от тогава на моите коли и продавам само "Волф" и "Фукс" на един Аутлендър беше на 70 000 км. , когато започнах да го обслужвам. Сега е 430 000 само 5w30 волф и никакви грижи, като се има в предвид, че понякога смяната я извършваме след около 30 000 км пробег. Просто колата е постоянно на път. Само положителни отзиви за полусинтетика 10W40 и 5W30 пълна синтетика за коли с ДПФ. 5W40 синтетика за помпа - дюза ползвам на "Фукс - титан". Мицубиши Грандис с двигател ауди - фолцваген започнах да го подържам на 60 000 км сега е над 300 000 позвано е само масло Фукс 5W40 абсолютно никакви забележки и проблеми с дпф и тем подобни. Не е реклама. Имам възможност да закупувам масла на всякакви производители на смешни цени, но парен каша духа!

            Коментар


            • #36
              От: Непопулярни марки масла

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Да разбирам ли, че за по шкембе и хубава салата с домати и краставици от градината, с домашна ракийка, отскачаш до тук ?
              Ако толкова ми се дояло-допило... Иначе "експерименти" с маслата/моторите/колите не си правя - без значение за 5 или 50 бона е колата... Да наливам маркови/немаркови чорби ментета... За 50-75 Е за 5 л. - ами взимах си преди по 10-15-20 л. - т.е. 4 туби, имаше и за приятели, ако са закъсали или мераклии/опарили се вече...

              Коментар


              • #37
                От: Непопулярни марки масла

                Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
                След едно опарване с "Кастрол" обадих се на съученик представител на маслата "Волф" (това беше преди 5 години) от тогава на моите коли и продавам само "Волф" и "Фукс" на един Аутлендър беше на 70 000 км. , когато започнах да го обслужвам. Сега е 430 000 само 5w30 волф и никакви грижи, като се има в предвид, че понякога смяната я извършваме след около 30 000 км пробег. Просто колата е постоянно на път. Само положителни отзиви за полусинтетика 10W40 и 5W30 пълна синтетика за коли с ДПФ. 5W40 синтетика за помпа - дюза ползвам на "Фукс - титан". Мицубиши Грандис с двигател ауди - фолцваген започнах да го подържам на 60 000 км сега е над 300 000 позвано е само масло Фукс 5W40 абсолютно никакви забележки и проблеми с дпф и тем подобни. Не е реклама. Имам възможност да закупувам масла на всякакви производители на смешни цени, но парен каша духа!
                ВОЛФ-a го внасят АУТО 1 уж. Обаче те май не внасят двигателни масла?

                Коментар


                • #38
                  От: Непопулярни марки масла

                  Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
                  След едно опарване с "Кастрол"
                  Разкажи в какво се състоеше опарването, какво се случи като сипа кастрол.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #39
                    От: Непопулярни марки масла

                    Аз съм имал проблем с масло тотал.
                    Преди години карах с тотал инео 5в30 (3 смени 35к км ), като го взимах от Божурище- удобно ми беше.
                    4 смяна - така се случи го смених в София, за 4000 км стана леш - вода - Човек кога е свикнал с колата си познава звука познава цвета
                    пробвах този тест
                    http://www.oil-club.ru/forum/topic/5...esty-obschaya/
                    темата е добра и има много информация.

                    Намерих вносителя на Тотал - фирма на бул. Левски - гледаха шишето и потвърдиха че е оригинално и внесено от тях . Остана въпроса къде е произведено и за къде е произведено.

                    какво се случи - смених го.
                    Незнам дали е нормално- но говорим за различно качество за различни страни- при храната ясно , но и при колите е така.
                    Как може в ЕС коли с "дълъг живот"масло да карат 30-50к км а тук да го сменяваме на 4-10к км - отговора е горивата са абсолютен боклук и маслото е за източноеврогПейци. Така де след като правителството позволява на лукойл да продават боклуци що те да не ни цакат.


                    На някой марки масла в спецификациите пише

                    BMW Longlife-04*

                    като допълват
                    * BMW Longlife-04 маслата не трябва да се използват в бензиновите двигатели на BMW извън Европейския Съюз (ЕС вкл. Швейцария, Норвегия и Лихтенщайн), заради проблеми с горивото! За бензинови двигатели извън тази зона, BMW препоръчва употребата на масла по стандарт BMW Longlife-01
                    Интересно ми е за Бг горивата какво се препоръчва

                    Коментар


                    • #40
                      От: Непопулярни марки масла

                      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                      Интересно ми е за Бг горивата какво се препоръчва
                      Нищо по-различно не се препоръчва, не сме извън ЕС.

                      БМВ маслото беше кастрол, преди някъде 3-4 години минаха на шел.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #41
                        От: Непопулярни марки масла

                        Колега си купи Голф Алтрак, 1.8 бензин. Смяна му дават на 30 х.км. В момента е на 6 х. и борда му дава смяна след 19 х.км. С тия темпове го бъзиках да не сменя като мен на 10-15 хиляди. А е с оригиналното масло от завода. Може и в процеса на разработка да се замърсява маслото, не знам. Колата е карана нормално, първите 2 х.км. доста внимателно.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #42
                          От: Непопулярни марки масла

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Нищо по-различно не се препоръчва, не сме извън ЕС.

                          БМВ маслото беше кастрол, преди някъде 3-4 години минаха на шел.
                          Тук абсолютно не съм съгласен. Достатъчно съм карал и зареждал навън, както написах познавам си колата, познавам звука мога да правя разлика - а ако не и друго и разхода е различен.
                          най голяма разлика има с италянски бензин колата става друга
                          Горивата има доста характеристики октана е за масите и имат си за съдържание на сяра и калоричност, плътност ...
                          Незнам какъв им е евро стандарта но за Евро4 сярата е макс 0.005 масовви маси
                          0.00

                          Коментар


                          • #43
                            От: Непопулярни марки масла

                            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                            Тук абсолютно не съм съгласен. Достатъчно съм карал и зареждал навън, както написах познавам си колата, познавам звука мога да правя разлика - а ако не и друго и разхода е различен.
                            най голяма разлика има с италянски бензин колата става друга
                            Горивата има доста характеристики октана е за масите и имат си за съдържание на сяра и калоричност, плътност ...
                            Незнам какъв им е евро стандарта но за Евро4 сярата е макс 0.005 масовви маси
                            0.00
                            Абе ти четеш ли? С кое не си съгласен, че не препоръчват за нас нищо по-специално. Много искаме хем да сме в ЕС, ЕВРАЗЕС и други такива, хем да сме по-специални
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #44
                              От: Непопулярни марки масла

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Абе ти четеш ли? С кое не си съгласен, че не препоръчват за нас нищо по-специално. Много искаме хем да сме в ЕС, ЕВРАЗЕС и други такива, хем да сме по-специални
                              То искаме, но на практика не сме.
                              И тия ако не са написали изключения за нас официално, много други производители го правеха до скоро (към момента просто не знам дали е още така). Но не производители на масла, а на превозни средства.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Непопулярни марки масла

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Абе ти четеш ли? С кое не си съгласен, че не препоръчват за нас нищо по-специално. Много искаме хем да сме в ЕС, ЕВРАЗЕС и други такива, хем да сме по-специални
                                мен ми стига да съм в ЕС ама не сме. Ама и ЕС не ни брой за такива.
                                Искам като сложа масло да не го сменявам на 4000км а на 30 000-50 000 както в Германия. Ама маслара се оправдава - с тоя бензин толкова
                                А след това си викат тея като са се надупили на руснаците що и ни да не им го таковаме,

                                Руския нефт за разлика от арабския е тежък,освен че е с много сяра има много високо съдържание на ароматни съединения.
                                Рафинерията не е магическа и чистенето на сяра е скъпо ( супер е ако се пропусне) а и не става на 100%- като се има в предвид какъв е контрола над рафинерията ..
                                Ароматните пък съвсем (сигурно има някакъв начин за редукция ама колко ли струва) при тях изгарянето не е пълно
                                Всичко това скапва маслото и катализатора. Е сега в София се напънали да мерят екология- как бе с тея лайна къде спипваме ще докараш екология -ниокога.
                                Това какво пишат отиди и питай в официалния сервиз, питай ги що ТО е на 15 000 км а в немско е 50 000

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X