Обява

Свий
Няма добавени обяви.

муфи за 8 мм газов пистолет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • муфи за 8 мм газов пистолет

    Здравейте,

    Интересува ме муфите за газови пистолети (специално за 8 мм) имат ли стандарт на резбата за навинтване към цевта. В смисъл, една и съща ли е тя за всички или варира в широки граници. Намерих една муфа с резба М7х0,75. Проектирам миниатюрен двуцевен пистолет, на който така или иначе не могат да се сложат едновременно две муфи (разстоянието между цевите е малко). Поне бих могъл да направя различна резба в дулата - за два вида различни муфи. Само в един от оръжейните магазини, които посетих, имаше муфа за 8 мм и аз я купих. Сега ще потърся да поръчам в Интернет, но ако някой каже нещо по въпроса, ще ми бъде полезно.

  • #2
    От: муфи за 8 мм газов пистолет

    За резбите не знам дали са еднакви, но за такава газова плякалка навремето си бях направил муфа за 6 ракети. Муфата като барабан на револвер, но се завинтва отпред на пищова. Естестено не съм го измислил, видях го в някакво оръжейно списание и просто изкопирах модела. Стреляше, нищо не се потроши от налягането, резбата не се завари...но нямам никакъв спомен каква беше резбата.

    Размерът на муфите е съобразен с размерите на ракетите, които ще се изстрелват. С нищо друго. В тая връзка...защо изобщо са ти муфи? Муфата е компромис с конструкцията, защото газовото оръжие трябва да прилича на бойното. От друга страна всички са наясно, че основното ползване е по сватби, погребения и кръщенета...заради което са му добавили съответната функционалност с муфа. При двуцевната конструкция тоя проблем с приликата на бойно...така или иначе го нямаш. Второ...при изначално заложена липса на проектил...защо всъщност са ти прави цеви. Не могат ли да са по-близо една до друга откъм УСМ и по-раздалечени в предния край ако чак толкова е въпрос да се полват готови муфи...то ще е някакъв минимален ъгъла.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: муфи за 8 мм газов пистолет

      Оръжието е много компактно, с размери на ключодържател, прилича на дистанционно за автомобил - въобще не прилича на бойно оръжие. Нещо подобно на "ОСА". Всичко е орязано до минимум. Не ми е проблем да раздалеча цевите, но оръжието ще стане по-широко с няколко милиметра, което не е желателно - основната цел е миниатюрността. Възложителят даже не прояви интерес към навиването на муфа, но го убедих да направя резби в началото на цевите (това няма да усложни особено изработката, а се печели допълнителна функционалност). Въпросът е, че бих могъл да направя две различни резби (по една на цев) за две различни муфи.

      Коментар


      • #4
        От: муфи за 8 мм газов пистолет

        Задължително е по дължината на дулото да има препятствие, което да не позволява оръжието да изстрелва твърди тела. Това е едно от сигурните условия такова оръжие да излезе на пазара не само у нас, но и в ЕС. Понеже технически това се постига най-лесно с муфа, производителите навиват резба в дулото и няма кой да си играе да прави някаква кой знае каква нестандартна резба. А веднъж нарязана такава резба е ясно, че на ракетника ще е същата. Поне тези, които съм виждал, са с едри резби. Рискът от заваряване е много голям.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X