Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДКН и VIN

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ДКН и VIN

    в интервал от два работни дни за поръчка на автомобилни части ми искат само регистрационния номер на автомобила - ДКН.

    По някакъв начин от ДКН се определя VIN на автомобила, и оттам се търсят частите, които ми трябват.

    Как става това, и откога тая база данни е публично-достъпна?

    Точно толкова е достъпен и моя ЕГН, също и адреса, на който е регистрирано МПС-то, респ, моя адрес, а вероятно и други неща, за които нямам представа кои са.

    Как става тая работа?
    Последно редактирано от Veni1; 08-12-17, 19:44.

  • #2
    От: ДКН и VIN

    Сефте чувам,че може само по Рег.на колата да получат тая информация.
    И това всеки магазин за авточасти ли ???
    Мартин Димитров
    УАЗ

    Коментар


    • #3
      От: ДКН и VIN

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      в интервал от два работни дни за поръчка на автомобилни части ми искат само регистрационния номер на автомобила - ДКН.

      По някакъв начин от ДКН се определя VIN на автомобила, и оттам се търсят частите, които ми трябват.



      Как става тая работа?
      Друг път поръчвал ли си части от там???
      Ако "да" -давал ли си талона на поръчвателя?

      Коментар


      • #4
        От: ДКН и VIN

        Застраховка на автомобила се прави с големия талон. Там всичко си пише. В базата на застрахователите влизат и Сульо, и Пульо, дето правят застраховки на коляно, за да проверят автомобила. Та за каква тайна информация да говорим?

        Коментар


        • #5
          От: ДКН и VIN

          Не, бе, Иво...
          Оня ден се обадих на много близък приятел, за да го питам за едни цени, и той рече - дай ДКН само. Талон не съм му давал, и тая кола съм му я карал, само да я види. Без нищо повече, ама в него не се съмнявам ни най-малко. И да беше искал - на него и колата, и документите му давам, без притеснения.

          Обаче, днес видях една реклама в Тойотския форум - ето.
          Тоя новопоявил се търговец предлага същата услуга..

          Притеснението е, че действието и в двата сценария се развива в Пловдив..

          Коментар


          • #6
            От: ДКН и VIN

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Не, бе, Иво...
            ..
            Еми явно горното мнение е по близо до истината.

            Коментар


            • #7
              От: ДКН и VIN

              Явно, ама това...
              Дали ще ти продадат колата или имота, след като ти имат всички данни, или ще ти нашият един кредит, примерно...

              А иначе, за да си администратор на лични данни, документите са много, дълги, дебели, двустранни, и трябва да не си служил в Царската армия, и ....

              Коментар


              • #8
                От: ДКН и VIN

                И на мене ми се случи това с ДКН и търсенето на части за джипката, в една от големите вериги за авто части Ау.....+ .

                Аз също се изненадах доста но бързах по работа и не се замислих много.

                Чудя се, освен номера на шасито дали виждат и други данни като собственник и адрес ...

                Като имам време ще отида да проверя , познавам момчетата които работят там
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #9
                  От: ДКН и VIN

                  Може и някаква база данни да е станала до някъде публична - т.е. всеки да може да види двата номера (за доказателство, че няма шменти-капели), но имена, и други данни да си остават скрити.
                  Не че е голям зор да се намерят ЕГН и пр. на някой, ако си го поставиш за цел (правил съм го без каквито и да било връзки или хакерски умения, от публичен ресурс).
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: ДКН и VIN

                    От свиделствата за регистрация ще се видят много неща. но номер лична карта. издадена на ....от. а това са задължителни атрибути при продажба които ги няма в Талоните за регистрация.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ДКН и VIN

                      Не знам дали сте обръщали внимание, но като провериш гражданската отговорност по номер на автомобила в интернет - излиза и VIN-а. Не на всички, но на някои излиза. От там лесно за частите.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ДКН и VIN

                        Да де отдавна е ...

                        http://eisoukr.guaranteefund.org/searchpolicy?pc=4&l=bg

                        Коментар


                        • #13
                          От: ДКН и VIN

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          Застраховка на автомобила се прави с големия талон. Там всичко си пише. В базата на застрахователите влизат и Сульо, и Пульо, дето правят застраховки на коляно, за да проверят автомобила. Та за каква тайна информация да говорим?
                          Глупости, никога за застраховка големия талон не се е изисквал. А понякога дори и малкия.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ДКН и VIN

                            Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                            Глупости, никога за застраховка големия талон не се е изисквал. А понякога дори и малкия.
                            Не бъди толкова категоричен. За подновяване на изтичаща застраховка не искат, но тия, дето не искат за първоначално застраховане - значи или са някакви мошеници или застрахователят няма да плати нищо, ако се случи щета.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: ДКН и VIN

                              Да , ама вече се иска.
                              Фиат Купе
                              Опел Фронтера В
                              Мицубиши Паджеро Пинин

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X