Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДКН и VIN

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ДКН и VIN

    Вече записват номера на талона.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: ДКН и VIN

      Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
      Да , ама вече се иска.
      От години не са ми искали (освен първоначално) при подновяване на ГО и каско. Ама си ги правя при един и същи брокер, може той всеки път да прилага сканирани талони.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: ДКН и VIN

        От последния месец искат.
        Фиат Купе
        Опел Фронтера В
        Мицубиши Паджеро Пинин

        Коментар


        • #19
          От: ДКН и VIN

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          в интервал от два работни дни за поръчка на автомобилни части ми искат само регистрационния номер на автомобила - ДКН.

          По някакъв начин от ДКН се определя VIN на автомобила, и оттам се търсят частите, които ми трябват.

          Как става това, и откога тая база данни е публично-достъпна?

          Точно толкова е достъпен и моя ЕГН, също и адреса, на който е регистрирано МПС-то, респ, моя адрес, а вероятно и други неща, за които нямам представа кои са.

          Как става тая работа?
          Вени! През сайта на ГФ излиза рамата на автомобила по рег. номер.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #20
            От: ДКН и VIN

            От сайта на Гаранционен фонд ги взимат, ама е малко на късмет дали ще излезе VIN-а. Някои ги няма въведени. Иначе това го има от около 5 години...
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: ДКН и VIN

              Ок, моя грешка значи. Обаче в последните 7-8 години поне, когато ми се е налагало да правя граждански обикновено в сди, никога не са ми искали голям талон.

              Коментар


              • #22
                От: ДКН и VIN

                Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                Ок, моя грешка значи. Обаче в последните 7-8 години поне, когато ми се е налагало да правя граждански обикновено в сди, никога не са ми искали голям талон.
                Зависи при кой застраховател е полицата. Лятото на 124-ката ми искаха да им пратя сканиран талона. Преди месец на Паджерото не ми искаха талон. Все при СДИ, но полиците в различни компании. Миналата седмица счетоводителя ми иска номерата на талоните на всичките ни МПС-та за новите застраховки на служебните коли. За съжаление, ако някой си мисли, че личните му данни не са под път и над път жестоко се лъже.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #23
                  От: ДКН и VIN

                  Идеята че можеш да се опазиш от измами като си пазиш личните данни в тайна е фундаментално сбъркана и неработеща и това е доказано математически и практически. Въпреки това много държави (вкл. нашата) отчитат дейност в "опазването" им.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ДКН и VIN

                    Епа у ЮК от как пазарувам от там си проверяват частите по рег. номер?!? Това тях дали толкова ги притеснява нямам представа....
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #25
                      От: ДКН и VIN

                      Съкровенното ЕГН се намира доста по-лесно от осигурителния номер в други държави. Има си някаква формула за образуване на последните четири цифри от номера, а като знаеш дата на раждане и имена, просто въвеждаш всички възможни комбинации на последни цифри (сравнително малко са, а ако знаеш в коя област на страната е раждането са още по-малко), в сайта на НОИ(ако не бъркам, или беше НЗК) и получаваш имена...и така докато намериш търсеното име срещу някое ЕГН.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #26
                        От: ДКН и VIN

                        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                        Вени! През сайта на ГФ излиза рамата на автомобила по рег. номер.

                        Това дава пълен и изчерпателен отговор на въпроса ми.
                        Стояне - благодаря!

                        Коментар


                        • #27
                          От: ДКН и VIN

                          И аз бях свидетел на подобна сверка или поръчка за части, и то в гараж дето си бачка собственика.
                          Първия път му продиктува номера на рамата, ама нещо явно се беше получил счупен телефон и някоя буква/цифра я бяха объркали, та доставчика му поиска регистрационния номер на автомобила и така явно му е излязла търсената информация и намериха каквото търсеха.
                          Вместо да диктуваш някакъв дълъг номер, даваш само регистрационния и вече копи/пейст и търсят каквото трябва.
                          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                          Коментар


                          • #28
                            От: ДКН и VIN

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Епа у ЮК от как пазарувам от там си проверяват частите по рег. номер?!? Това тях дали толкова ги притеснява нямам представа....
                            В Холандия е също , от много отдавна.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ДКН и VIN

                              На мен също ми се е случвало... когато отида при майсторите си, те звънят да питат/поръчат за части и диктуват само регистрационния номер. Ще ви шокирам вероятно с друга случка, на която бях свидетел - пред няколко месеца с жена ми малкия сме се запътили да седнем в една пицария. Тъй като детето е малко, колички а у, разтоварване, нямах възможност да търся място дълго време. Затова спирам на единственото възможно място, малко близо зад последния на редицата.<br>Сядаме в заведението и след 20 мин ми звъни непознат номер. Вдигам, нагло държащ се господин се обръща към мен с малко име и казва: Ела да си мръднеш колата, че не мога да изляза. Отивам... някъв сърдит тиквеник с един джип пред мен не може да излезе. Викам как пък ми намери номера, та и името... той: за всичко си има начини!<br><br>Та така... в нашата мила държава няма скрито покрито. Ама иначе ми луднаха всички по защита на личните данни и GDPR.

                              Коментар


                              • #30
                                От: ДКН и VIN

                                В Пловдив редовно по рег.номер на колата ми търсят части.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X