Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли CB канал за слушане и разговор на нормална мощност,не като 25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли CB канал за слушане и разговор на нормална мощност,не като 25

    Някой може ли да ми каже има ли общоприети CB канали за неща.
    Например общо слушаем канал за първа връзка?
    Освен 25 където чувам българи в гърция от магистралата до шумен.

    Особенно ако са за нормална мощност.
    Искам да мога да оставя радиото канал и да чувам на нормално разтояние 1-2 км до 5-10-20км примерно.
    И да може да се обменя информация за лош път,лошо време,задръствания ,катастрофа и затворен път.

    Мисля че в други държави ползват 9 за общ разговор или 19, единият беше и авариен за кратки връзки като 16 морски.

  • #2
    От: Има ли CB канал за слушане и разговор на нормална мощност,не като 25

    Българите са на 25 канал. Що там...нямам идея...когато за сефте съм си купувал станция, вече бяха там. 9-ти се води "aвариен", но реално нито една служба в БГ не го ползва. Стандарт няма. В БГ станциите не са много разпространени, но вършат работа да разбереш къде по пътя има ченгета.
    СВ-то е непредвидимо като разпространение вечер. Хващат се всякакви неща.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Има ли CB канал за слушане и разговор на нормална мощност,не като 25

      Беше през деня (може би преди обяд ако съм пътувал за варна и чух аз съм в гърция) просто като пуснат 50-60 вата на 27mhz така става а може и повече да пускат.


      Ами има ли мякаква обща честота за PMR например ,защото даже си е по евтино едно баофенгче за 50-60 както е или с външна антена и комутатор на PMR с 1ват

      Коментар


      • #4
        От: Има ли CB канал за слушане и разговор на нормална мощност,не като 25

        ПМР-а...за нищо не става. Всъщност става за професионални цели-разни техници, алпинисти, склададжии, охрана на обекти...
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Има ли CB канал за слушане и разговор на нормална мощност,не като 25

          Чакам аз нещо на 2 метра да пуснат свободно някой ден ,ама трябва да го стандартизират иначе има някои държави в Европа имат, но не са стандартизирани.

          Не че нямам радиолюбителски лиценз,но познати нямат.
          А и в други държяви като англия и полша си карат на свободните честоти и даже и репитри и апрс правят.

          Коментар


          • #6
            От: Има ли CB канал за слушане и разговор на нормална мощност,не като 25

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            ПМР-а...за нищо не става. ...
            PMR-ът си става перфектно за връзка на къси разстояния с пряка видимост.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              Не знам как да го изтрия

              Коментар


              • #8
                От: Има ли CB канал за слушане и разговор на нормална мощност,не като 25

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                ПМР-а...за нищо не става. Всъщност става за професионални цели-разни техници, алпинисти, склададжии, охрана на обекти...
                И за любителски цели става - на всяка разходка се ползва най-популярния 8-ми канал.

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                PMR-ът си става перфектно за връзка на къси разстояния с пряка видимост.
                И не чак толкова къси - аз съм си говорил с колегата asenv точно на 8-ми канал на разстояние 72 км. Обаче - с пряка видимост.

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли CB канал за слушане и разговор на нормална мощност,не като 25

                  Колеги в уискито има рекорд за ПМР връзка около 500 км

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли CB канал за слушане и разговор на нормална мощност,не като 25

                    С колко киловата?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Има ли CB канал за слушане и разговор на нормална мощност,не като 25

                      500 км с това няма как да се постигнат, освен ако не се нацели някаква атмосферна аномалия, случваща се веднъж в живота. Нека сме реалисти-все пак обсъждаме техника от магазина, чиято цена в редки случаи надвишава 50 лева за комплект станции.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Има ли CB канал за слушане и разговор на нормална мощност,не като 25

                        И тук ли никои не чете? Естествено е аномалия и един път в живота е много даже....Но е факт за които пише, ако може да се вярва на уикито...Ако не беше така кой би си купил мобилна или преносима станция?

                        https://en.wikipedia.org/wiki/PMR446
                        пише го в обхват

                        Коментар


                        • #13
                          От: Има ли CB канал за слушане и разговор на нормална мощност,не като 25

                          Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                          И тук ли никои не чете? Естествено е аномалия и един път в живота е много даже....Но е факт за които пише, ако може да се вярва на уикито...Ако не беше така кой би си купил мобилна или преносима станция?

                          https://en.wikipedia.org/wiki/PMR446
                          пише го в обхват
                          И какво като пише във Вики-то за някакъв случай от раздел "Куриози", който е много далеч от онова, което може да се очаква в нормални условия?!?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Има ли CB канал за слушане и разговор на нормална мощност,не като 25

                            Как какво колега??? Аз тъмън надцаках колегата Вени /които е дал 72 км./Изфуках се ,че съм изчел Вики-то от кора до кора и си повервах ,че съм най-великия,до толкова че едва ли не аз съм направил тази връзка на повече от 500 км.Даже я правя всеки ден от два до четири часа. И ти веднага ме приземи....да му се невиди.., А може просто да съм цитирал един куриоз....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Има ли CB канал за слушане и разговор на нормална мощност,не като 25

                              " ......Известен случай приёма сигналов радиостанции на удалении 535,8 км (Великобритания-Нидерланды)[4]. Правда, это исключение из правил, которое обусловлено возникшим прохождением радиоволн на дальние расстояния. Для данного диапазона частот это — редчайшее явление.Для установления радиосвязи между такими радиостанциями на максимальном расстоянии потребуется прямая видимость между ними, например, нахождение радиооператоров на возвышенностях или на крышах высотных зданий или сооружений.... "
                              -Чем занимаетесь по жизни?
                              -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                              -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X