Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семеен фотоапарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Семеен фотоапарат

    Търся си семеен фотоапарат втора употреба,като съм се спрял на Panasonic fz1000 или Sony rx100 mk3.
    Ще се ползва по разходки,снимки на бебешока и риболовни репортажи
    .
    Пробвах Сонито в един магазин за малко,но нещо неудобно ми се стори и дребно.
    На другия край е Панасоника,който е доста по-голям,но го нямаше наличен в този магазин.
    Последно редактирано от sploty; 07-12-17, 17:49.

  • #2
    От: Семеен апарат

    Колега оправи си заглавието, че "апарат" и фотоапарат не е едно и също.

    Коментар


    • #3
      От: Семеен апарат

      Един глас за Panasonic fz1000.
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • #4
        От: Семеен апарат

        Виж и Sony rx10 (различните версии, може би 2,3,4)
        .

        Коментар


        • #5
          От: Семеен апарат

          Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
          Виж и Sony rx10 (различните версии, може би 2,3,4)
          Рядко попадам на обяви и ревюта за него,а за версии 2,3 и 4 нямам финанси.

          Коментар


          • #6
            От: Семеен апарат

            Аз мисля , че трябва нещо по хубаво да гледаш като Sony nex5N/5R или Panasonic gx7 или нещо друго безогледално или DSLR да речем D3000/3100/3200/3300.../5200/5300...или там Canon ама не им знам много добре моделите 100D/1100D/ 1300D/60D/650D/70D... Ако ще гледаш турбо сапунерки от рода на FZ1000/2000/2500 Nikon P900...,то и телефоните правят същите снимки. Не казвам че са зле като апарати, но ако искаш фотоапарат, ти трябва тяло + обектив иначе е все тая какво сапунче ще си вземеш ако ще и 1000 х зум да са.
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #7
              От: Семеен апарат

              Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
              Аз мисля , че трябва нещо по хубаво да гледаш като Sony nex5N/5R или Panasonic gx7 или нещо друго безогледално или DSLR да речем D3000/3100/3200/3300.../5200/5300...или там Canon ама не им знам много добре моделите 100D/1100D/ 1300D/60D/650D/70D... Ако ще гледаш турбо сапунерки от рода на FZ1000/2000/2500 Nikon P900...,то и телефоните правят същите снимки. Не казвам че са зле като апарати, но ако искаш фотоапарат, ти трябва тяло + обектив иначе е все тая какво сапунче ще си вземеш ако ще и 1000 х зум да са.
              О-о, май насърчаваш колегата да започне снимки в многосерийния филм .

              П.П. Директно по темата - колкото по-голям сензор/матрица, толкова по-добре за качеството на снимките. Не споделяш точния бюджет, но аз давам един глас за микро 4/3 системата на Олимпус, с някое тяло от ОМ-Д серията и "туристическия" 14-150мм. втора ръка.
              Последно редактирано от коко келеша; 08-12-17, 08:54.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Семеен фотоапарат

                Чак много серин филм... , едно Nex 5N/nex6 /alfa6000 с китака ще прави по хубава снимка от FZ 200/300/1000/2000/2500...поне така аз ги виждам нщата. А ако семейството се зариби, вече е друга бирата, колко е зарибено, колко е склонно да инвестира от семейния бюджет и т.н. но 1000 + лв за турбосапунерка ??? Но всеки сам си решава за какво ще си харчи парите, аз давам просто идеи а не съвети. Ето примерни обяви на примависта

                https://www.olx.bg/ad/sony-nex-5n-mi...tml#ffa9dbe602

                https://www.olx.bg/ad/sony-nex-5t-ob...tml#32ff1a989f

                https://www.olx.bg/ad/sony-nex-5n-18...tml#32ff1a989f

                A на това като си вземе и едно обективче 18-105 или 17-70 и каво им трябва повече за семейни снимки

                https://photo-forum.net/index.php?AP...view&id=100954

                Просто всички не запознати хора си купуват огромна турбосапунерка защото изглежда като "професионален" фотоапарат, а реално един скъп телефон ще им върши повече работа. Минах я тази пътечка и всички знаете как се кефих когато си взех Nikon P500 и колко голям зууум имаше за онова време, колко го ползвах, 1 година, защотото на ревютата снимките не са такива какви то ги прави апарата. сега с какво снимам (по точно снимах, че и аз съм в процес на пазаруване)

                А има и друг семеен вариант ако човека не иска обвързване с обективи. Странно е но е работещо решение, телефон Lenovo Moto Z/ Moto Z play/ Moto Z2/ Moto Z force и си купува добавката на Hasselblad

                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                Коментар


                • #9
                  От: Семеен фотоапарат

                  Искам компактно решение до макс 1000лв.
                  Да не се налага смяна на обективи,мъкнене на раници с техника.Нещо което да мога да нося лесно и да го използвам на момента.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Семеен фотоапарат

                    Първоначално публикуван от sploty Преглед на мнение
                    Искам компактно решение до макс 1000лв.
                    Да не се налага смяна на обективи,мъкнене на раници с техника.Нещо което да мога да нося лесно и да го използвам на момента.
                    Ако компактността е приоритет - rx100III (III заради визьора, а и най-точно се вписва в бюджета). Иначе абсолютния фаворит за мен в класа турбо сапунер си остава fz1000. Алтернативен вариант на Панасоника е rx10.
                    Много добре си се ориентирал.

                    П.П. Имам и rx100III, и fz1000 и категорично не съм съгласен, че точно изброените камерите могат да се сравняват с какъвто и да е телефон.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Семеен фотоапарат

                      Честно казано, когато си купих мотор и се наложи да си търся нещо малко и компактно, но и снимащо подобаващо/защото иначе снимам с огледален Никон и качеството ме интересува/, пробвах 4-5 варианта на малки и компактни фотоапарати.Пробвах на живо, снимах и сравнявах какво се е получило.Ами...повечето не бяха много съизмерими с огледалния ми Никон.Тези които се доближаваха пък, или не бяха удобни в ръката ми или имаха страшно сложно меню при работа/т.е. вместо да си сменя исото с един бутон...се налага да влизам през две менюта, че да го намеря къде е като опция.Т.е липсваха им хардуерни бутони изнесени отвън на самото тяло с които работата става бързо и на мига/
                      Бях се поотчаял , докато не попаднах/благодаря на Гоблин...той ми подхвърли идеята/на едно малко и невероятно удобно бижу...Samsung NX500.Да спрян е от производство, защото Самсунг като цяло продадоха бизнеса си с производството на фотоапарати и вече не произвеждат, но пък все още се намира и в Ибей и в Амазон, а и втора употреба изпада.
                      Моя го взех втора употреба на 4-5 месеца с китовия обектив 16-50/той покрива най-универсалното фокусно разстояние, което обикновено е нужно при повечето ситуации и смея да твърдя, че като качество на картинката конкурира обективи струващи повече от колкото съм взел фотоапарата/ за около 800лв. и до момента не съжалявам нито за миг за дадените пари.На всичкото отгоре се оказа, че страшно удобен в моите големи ръце и...има толкова много хардуерни бутони/и дори две врътки, които примерно доста от огледалните фотоапарати от по-ниския клас нямат, а имат само по една/, че работата с него става също толкова бързо и ефективно като снимането с DSRL.Единствения му недостатък е, че няма визьор, но това на мен лично ми пречи и то донякъде само при силно слънце.
                      Сензора му е голям колкото на Никона ми, и дори е с повече пиксели/това не е много критерий разбира се/.Сензорен въртящ се дисплей с много добра картина и цветове, светкавица в комплекта, която е направена да се маха и слага и ...страхотен дизайн напомнящ малко на ретро-фотоапаратите.Да със сменяем обектив е, което в последствие може да ти е в услуга ако ти липсва нещо, но...до момента с въпросния китов обектив, на мен не ми се е налагало да го свалям и сменям никога!
                      Та, ако те интересува мога да ти дам в последствие и линк да разгледаш снимки направени с него...Ето и как изглежда ...

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:samsung-nx500.jpg
Прегледи:1
Размер:43.3 КБ
ID:5775258

                      П.П.Ето ти и албумче със снимки правено с този фотоапарат/в албумчето има и кадри с Никона ми и понеже съм сигурен, че няма да направиш разлика...долу под снимките си пише с какъв фотоапарат е правен дадения кадър.Гледай ги на цял екран на компютъра, а не на телефона...мисля, че няма да сбъркаш/

                      https://www.flickr.com/photos/143986...h/38469644666/

                      Поздрави и успех с избора!
                      Последно редактирано от lubashki777; 09-12-17, 07:01.
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Семеен фотоапарат

                        Не разбирам нищо от фотография,но да сравняваш телефон с турбо сапунерка-според мен е несериозно.Ползвам една многогодишна вече турбо сапунерка на Панасоник /FZ-18/ и съм доволен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1170988.JPG
Прегледи:1
Размер:404.1 КБ
ID:5775259 Кога с телефон ще го снимаш това.Басейн Спартак повече от 30 м.Никакво осветление.Не претендирам за супер-дупер качество,но за семейния албум е есктра.От мен един глас за турбо сапунерките.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Семеен фотоапарат

                          Хора, за мен един хубав телефон от 1000лв+ върши много по хубава работа от една турбо сапунерка от 1000+ . Няма как да ви убедя в това си мнение, защото вас матрици, бленди, скорост, баланс на бяло не ви интересува а за обективи, да речем от цени над 800лв на старо..... имали смисъл да ви се защитавам , като аз съм минал по трудния път като съм имал турбосапунрка Nikon P500 ама това беше когато беше топ модел, демек преди много години, преди него имах Panasonic FZ18, ама вече беше стар модел. А казах още в предишния си пост че изказвам мое мнение и давам идеи а не съвети, ама нали не се чете .....
                          Последно редактирано от drago varvar; 09-12-17, 18:55.
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Семеен фотоапарат

                            Ето ви снимки с телефон от 500лв
                            Последно редактирано от drago varvar; 09-12-17, 18:25.
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Семеен фотоапарат

                              Ама дали ще впечатлят някого с качество си, не. Те са правени на бързо за да се тагнем, където сме били във фейса и толкова. Ако мислите , че сапунерка с матрица голяма колкото тази в телефона ще направи нещо по по най.....Снимайте с каквото ви харесва и за това което имате възможност, стига да ви доставя удоволствие другото е суета.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22184677_10210809022522928_1655400741_n.jpg
Прегледи:2
Размер:661.6 КБ
ID:5775292

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22236293_10210824598632321_1196447319_n.jpg
Прегледи:1
Размер:164.1 КБ
ID:5775293

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22236350_10210824601192385_788031455_n.jpg
Прегледи:1
Размер:581.5 КБ
ID:5775294

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22386371_10210861279949331_968262505_n.jpg
Прегледи:2
Размер:501.8 КБ
ID:5775295

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23172960_10211057949545948_8129757678937122125_n.jpg
Прегледи:1
Размер:55.7 КБ
ID:5775296



                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23622384_10211143621447692_3699349941499888392_n.jpg
Прегледи:1
Размер:491.9 КБ
ID:5775297

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24312385_10211242232872916_1710958382760281510_n.jpg
Прегледи:1
Размер:623.7 КБ
ID:5775298
                              Последно редактирано от drago varvar; 09-12-17, 18:31.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X