Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приплъзване на ремъци.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Приплъзване на ремъци.

    Честно казано,само това не съм пробвал.
    Ще е изпробвано в най-скоро време и ще дам резултат.
    Първо ще кажа на жената,какво прави спрея за коса в жабката,че може да стане проблем.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #32
      От: Приплъзване на ремъци.

      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
      Какво по-точно,трябва да гледам?
      За мене са шайби,ролката мисля е нещо друго.
      Най вероятно имаш износена шайба(и), за това в началото след смяна ремъка е добре след, което се окопава, потъва и започва да опира в долната си част, а не на работните си странични повърхности(за което му помагаш с пренатягането)
      Прикачени файлове
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #33
        От: Приплъзване на ремъци.

        Износена шайба ,най-вероятно ,и картинката горе е отлична. Познава се като видиш че шайбата е лъскава до дъното си. Отделно че тоя ремък май беше 13 мм (масовите са 11) ,новите толкова ли бяха?
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #34
          От: Приплъзване на ремъци.

          Не мога да кажа в момента какъв размер са.
          Най вероятно,е някоя шайба.Или на алтернатор,или тази на хидравлика?
          В най-лошия случай,тази на кол.вал.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #35
            От: Приплъзване на ремъци.

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Не мога да кажа в момента какъв размер са.
            Най вероятно,е някоя шайба.Или на алтернатор,или тази на хидравлика?
            В най-лошия случай,тази на кол.вал.
            На коляновия вал е дебело желязо другите са ламарина по вероятно да са те(колегата kalin09 те е насочил какво да гледаш). Сваляй ремъците един по един и пробвай.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • #36
              От: Приплъзване на ремъци.

              Най-вероятно се е скапала шайбата на генератора,и ремъка не върви по трапеца,а в основата на шайбата.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171205_194631.jpg
Прегледи:1
Размер:322.9 КБ
ID:5774082
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #37
                От: Приплъзване на ремъци.

                При нови пистови и износени шайби на незнайни хиляди ,плюс обтегач саморегулируем на същите хиляди като шайбите ,спасение няма.Смяна на шайби комплект и ревизия на обтегача.Ремък натегнат добре ,при около 3кг.усилие върху него на най-дългата част между шайбите,трябва да подава не повече от 8мм до 10мм.При трапецовидните много по-рядко има проблем.Силиконов или тефлонов спрей това е временното решение.Специално за тефлоновия,с накъв съм си смазал бравите след извиване с бензин,резултата е затваряне като хладилник.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #38
                  От: Приплъзване на ремъци.

                  Другия вариант е ако ремъците са 11 мм. се слагат същите дължини .. или близки но 13 мм.
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Приплъзване на ремъци.

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Другия вариант е ако ремъците са 11 мм. се слагат същите дължини .. или близки но 13 мм.
                    Това се канех и аз да пиша още от началото.

                    А ако са 10 (или 9.5) се слагат 11 (или 10.5), като дължината може да е същата, но това се проверява емпирично.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Приплъзване на ремъци.

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      При нови пистови и износени шайби на незнайни хиляди ,плюс обтегач саморегулируем на същите хиляди като шайбите ,спасение няма.Смяна на шайби комплект и ревизия на обтегача.Ремък натегнат добре ,при около 3кг.усилие върху него на най-дългата част между шайбите,трябва да подава не повече от 8мм до 10мм.При трапецовидните много по-рядко има проблем.Силиконов или тефлонов спрей това е временното решение.Специално за тефлоновия,с накъв съм си смазал бравите след извиване с бензин,резултата е затваряне като хладилник.
                      Да беше прочел за какви ремъци става въпрос в темата ли?
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #41
                        От: Приплъзване на ремъци.

                        Принципа важи и за двата вида.Правилото за натягане също.С разликата ,че трапецовидните по не са капризни .На Фронтерата съм с два трапецовидни и стари да сложа при нормално натягане пак няма да имам проблем.На Полото съм с пистов ,шайбите са добре ,но засвири ли требва обтегач,защото е със самонатягане.Пружината умори ли се винаги ще преплъзва при резки натоварвания или мокро.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Приплъзване на ремъци.

                          Мисля че при този двигател исузо има някакво техническо недомислие. През шайбата на коляновия вал и водната помпа (по спомен) минават два ремъка с различни ширини, които взаимно се борят.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Приплъзване на ремъци.

                            Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
                            ..
                            Ремъкът е така конструиран, че да осигурява гъвкава връзка обикновено в една равнина, но динамичните му показатели са в порядъци по-ниски по други оси и при поява на непредвидена деформация започва нетипично натоварване.....
                            Преди няколко дни гледах в "Да продадеш колата си" автомобил, който забравих каква марка е, но там с клиновиден ремък се предаваше движение между два вала, разположени под 90*. Такова решение бях виждал само в учебника по машинни елементи.

                            Иначе съм съгласен с идеята за износени шайби или неправилен размер на ремъка. То друго няма, де.

                            А за наборчето - лично аз препоръчвам дезодорант "Фа" - не помага, ама мирише добре
                            Последно редактирано от Veni1; 06-12-17, 18:22.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Приплъзване на ремъци.

                              Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
                              Мисля че при този двигател исузо има някакво техническо недомислие. През шайбата на коляновия вал и водната помпа (по спомен) минават два ремъка с различни ширини, които взаимно се борят.
                              Не знам какво си гледал , ама аз съм го виждал на Пежо 305 и ремъчната шайба беше откъм маховика.
                              Фиат Купе
                              Опел Фронтера В
                              Мицубиши Паджеро Пинин

                              Коментар


                              • #45
                                От: Приплъзване на ремъци.

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                Преди няколко дни гледах в "Да продадеш колата си" автомобил, който забравих каква марка е, но там с клиновиден ремък се предаваше движение между два вала, разположени под 90*. Такова решение бях виждал само в учебника по машинни елементи.
                                ...

                                Такова решение има при първото РЕНО 5, но не си спомням какво въртеше.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X