Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко информация за 2.0 Тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко информация за 2.0 Тди

    На път съм да купя едно жувотно - Seat Altea Freetrack с въпросния мотор - 2.0 тди помпа-дюза 170 коня.
    Преди окончателното решение ми се иска да отхвърля евентуалните съмнения относно надеждността на тоя мотор. Навсякъде чета, че проблеми с изгорели дюзи има само при 140-коньовата версия... ама все пак нещо ме гложди. Колата е за баща ми и не искам да създава проблеми, още повече, че ще ходи често до Гърция и ако се случи проблем там ще е драма.
    Другото по колата е ОК - ново окачване, нов съединител с маховик, върви чудесно. Първа скорост е странно къса за мотор с толкова голям въртящ момент, но с това се свиква.
    Понеже досега съм отбягвал ВАГ-групата ще помоля и за препоръка за сервиз където да я закарам за преглед преди да извадя парите.

    Разбира се съществува и алтернативата 2.0 TFSi, което при очакван пробег под 15000км на година няма да е голяма драма като разлика в разхода, особено ако останалата поддръжка на бензиновия мотор компенсира разхода - т.е. ще съм благодарен ако някой може да даде информация за реалните експлоатационни разходи при двата варианта.
    Последно редактирано от stargazer; 04-12-17, 08:32.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

  • #2
    От: Малко информация за 2.0 Тди

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    На път съм да купя едно жувотно - Seat Altea Freetrack с въпросния мотор - 2.0 тди помпа-дюза 170 коня.
    Зависи коя година е мотора. Всичките 170 коньови помпа-дюза са с пиезоинжектори и в началните години имат проблем с тези дюзи. Казват, че след 2007 година проблема е решен.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      От: Малко информация за 2.0 Тди

      Тази е 2008. И аз четох, за някаква сервизна акция, при която уж всички проблемни са имали право на безплатна подмяна.
      Колата не е от автокъща, купувана е нова тук и си има сервизни документи до края на гаранцията, като вътре няма описано нищо драматично.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #4
        От: Малко информация за 2.0 Тди

        Оправят ги чак 2012г. До тогава са с пиезо дюзи. Отделно имат и вихрови клапи, които вървят заедно с моторчето т.е 1000лв. Турбото е Борг, и не е от най-здравите. На Шкодата карам този който е след 2012. Страхотен двигател! Върви здраво, и е много икономичен.
        Търсете такава след 2012г.

        п.с сигурни ли сте че е помпа-дюза, а не комънрейл? Какъв е кода на двигателя?

        п.с 2 погледни темата за Тигуана, която е 2-3 по-надолу
        Последно редактирано от FiveFinger; 04-12-17, 09:10.

        Коментар


        • #5
          От: Малко информация за 2.0 Тди

          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
          Оправят ги чак 2012г. До тогава са с пиезо дюзи. Отделно имат и вихрови клапи, които вървят заедно с моторчето т.е 1000лв. Турбото е Борг, и не е от най-здравите. На Шкодата карам този който е след 2012. Страхотен двигател! Върви здраво, и е много икономичен.
          Търсете такава след 2012г.

          п.с сигурни ли сте че е помпа-дюза, а не комънрейл? Какъв е кода на двигателя?
          След 2009 са комънрейл. Или след средата на 2008 не помня точно. Карам такъв 170 коня, 2012 от нов, в момента е на 220 хил.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: Малко информация за 2.0 Тди

            Сигурен съм - BMN е мотора. CR се появява в тоя модел след средата на 2009.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #7
              От: Малко информация за 2.0 Тди

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Карам такъв 170 коня, 2012 от нов, в момента е на 220 хил.
              Ако имаш предвид Freetrack, удобно ли е да споделиш малко повече впечатления от колата като цяло?
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #8
                От: Малко информация за 2.0 Тди

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                Ако имаш предвид Freetrack, удобно ли е да споделиш малко повече впечатления от колата като цяло?
                Не, двигателя е на Пасат.
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  От: Малко информация за 2.0 Тди

                  Конкретно за тази помпа-дюза не мога да кажа нищо. Имах 1.9 116 к.с, на 220 000км от Италия. Беше върнат на 130 000км. Хубав двигател,добре вървеше и нямах грижи с него.
                  Аз бих търсил CR. Помпа дюзата е дала какво има,и е вече в историята.
                  Малко повече пари са, но са съвремнни двигатели. Повече пари за по-читава кола, от колкото по-малко и после висене и молене по сервизите.

                  п.с Анатолий Гоцов , ще се радвамд а споделиш повече впечатления Пасата с този двигател. Шкодата я имам от лятото,и засега само положителни неща виждам от нея.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко информация за 2.0 Тди

                    Търси такъв с четири букви на номера на двигателя. А иначе е въпрос на късмет. Иска си качествено гориво преди всичко. ,масло 5-30 двойно естерно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко информация за 2.0 Тди

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      Анатолий Гоцов , ще се радвамд а споделиш повече впечатления Пасата с този двигател. Шкодата я имам от лятото,и засега само положителни неща виждам от нея.
                      Ами то няма кой знае какво за споделяне, върви и върви. Нещо не се е чупило, нищо не е сменявано, освен разбира се масла и филтри и един път на 160 хил. ангренаж. Среден разход около 6.5 - 7 литра, основно е каран междуградско. А да, Пасата е автоматик и 4х4.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко информация за 2.0 Тди

                        Шкодата е същата работа, само че е ръчка. Никакви проблеми. При теб обслужили Халдекса и филтъра му?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малко информация за 2.0 Тди

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          При теб обслужили Халдекса и филтъра му?
                          Май сменяваха някакви масла в скоростите и покрай тях, ама трябва да погледна в сервизната книжка и фактурите.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малко информация за 2.0 Тди

                            Помпа-дюза е затворен клон в еволюционния процес.

                            Според мен, де.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малко информация за 2.0 Тди

                              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                              Май сменяваха някакви масла в скоростите и покрай тях, ама трябва да погледна в сервизната книжка и фактурите.
                              Провери за масло и филтъра на Халдекс.
                              В Шкода не го предлагат, Халдекс 4 се води не обслужваем. Само маслото се сменява. Да де,ама на запад се продава филтър и се обсужва на 4г или 60 000км. Поръчах си филтъра , и го смениха. Да видим от короба майка какво правят по техните коли.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X